• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    PECA
    PECA --- ---
    B3DA: zrovna na to "čumím". Vidím to na nákup. Cena super. Podobné konstrukce jsem viděl tisknout moc pěkně. Možná to bude na úkor rychlosti, ale jako líbí se mi to moc. Hlavně to budu schopen ufinancovat i se svojí finanční neschopností :)
    B3DA
    B3DA --- ---
    moc pekny!
    Original Prusa MINI is here: Smart and compact 3D printer for everyone! - Prusa Printers
    https://blog.prusaprinters.org/original-prusa-mini-is-here-smart-and-compact-3d-printer/
    SPM
    SPM --- ---
    MILAZAJICEK: tak to mi přijde ještě relativně dobrý... já našel něco jako 500mm za skoro 6000Kč s DPH. HIWIN co jsem někde našel, tak kolejnice byla přes 4 tisíce za metr a k tomu vozík za 3 něco... (takže na mojí tiskárnu ta sada vycházela asi na 12.000 což mi přišlo jako už fakt moc :-) ).

    Jinak mi před chvíli poprvý vystřelil BLTouch. Ten slastný pocit když něco funguje :-D
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    SPM: je to min nez za kolik dostanu hiwin ale i tak to na tech 400mm je 550 vedeni a 700 vozejk. Bez DPH :(
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ja domodelovavam zcela bezne. delam v obyc tinkercadu, ale uz pomalu ale jiste zacnu prechazet na fusion, protoze to proste nestaci. takova trivialni vec jako rozdelit obekt a protahnout ho pouze na jedne strane, to proste nejde tak snadno, je s tim srani, ale nakonec to clovek da. jenze nedelam zaobleni a podobny veci, protoze i kdyz to jde, je to zdrzujici a nejde to casto trefit podle predstav. to predpokladam ze bude ve fusionu leposi.

    ja chci s tema linearama jit jinou cestou, tisknout si kluzny loziska (z igus filamentu) a pouzivat nomalni profily, na to vedeni klidne jen klasickej uzavrenej ctvercovej jekl, pripadne ty 3030 profily co se pouzivaj na konstrukce. ale laka me pouzivat proste obycejnej ctverec, protoze se da dobre sehnat a vytisknout si kluzny loziska opravdu na miru.
    az odbavim tyhle rozdelany tiskarny a prodaj se, udelam si box (bez toho se to rozume tisknout neda) a otestuju na cncecku vlastni konstrukce, co budu vytvaret
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    tak snad se ten devil polepsil, ja mel dve civky takhle blbe namotany, proste tam byla jakoby smicka a a porad se to utahovalo az mi pomalu vyskocila spulka z drzaku a samozrejme to pak slo s tiskem do haje. nekolikrat sem to zachranil, ale v noci nebo kdyz sem v praci, tak se na to spolehnout nedalo....
    SPM
    SPM --- ---
    MILAZAJICEK: BTW prozradíš orientační cenu za THK? Nikde ji nechtěj napřímo zveřejnit... našel jsem akorát na rs-online a tam je to ještě dražší, než originál HIWIN :-)
    SPM
    SPM --- ---
    MILAZAJICEK: jo, na Z mám i na tomhle tyče a trapéz... ale ještě nevím co s tím udělám, protože mi to furt nějak nefunguje, jak bych si představoval. Teda ložiska / tyč jsou vcelku ok, ale vždycky se mi to někde zkroutí, takže na jedné straně ten posun jde výrazně víc ztuha...

    Lineáry jsem bral tyhle:
    https://www.aliexpress.com/...Z&fbclid=IwAR0m2-obo9LYTMMkm6wuJb9cqhRo9L9-t73OSsbPYccJdBKB_SJDBCNpPIk

    a přijdou mi docela v pohodě. Ale nutno podotknout, že mám 3 vozíky a bral jsem 3 kolejnice, takže jsem kupoval vždycky celý set. Možná bych mluvil jinak, kdybych k tomu vzal další vozík a zkoušel to spasovat...
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    SPM: ja mam taky spoustu dokresleovani protoze jsem si vymyslel 2x chimeru od e3d. Na Z bych dal radeji kulickovy sroub ale tem z ciny moc neverim a ostatni jsou za balik. Stejne tak lineary beru od THK u tech cinskych jsem nenasel zadny o kterych by se dalo rict ze prijdou a budou dobry.
    SPM
    SPM --- ---
    MILAZAJICEK: no, já stavim RebeliX Box, což je víceméně konstrukcí taky hevo... už od února :-D Pravda že jsem si to zkomplikoval tou zhůvěřilostí (E3D water Chimera + BMG-X2), takže musím hromadu dílů modelovat sám, na čemž se zasekávám :-)

    Jinak co se týče lineárů, tak bych je dával už na všechno :-) Možná Z bych nechal na tyčích... nicméně - reálné zkušenosti ještě nejsou, pač je mám na té rozestavěné, která ještě netiskla. Ale zatím co jsem si s tím hrál, tak jsem koupil čínské klony z ali, stálo to relativně pár peněz a proti tyčím a ložiskům na ně to jezdí fakt nesrovnatelně líp... Hraju si s myšlenkou, že až tuhle obludu rozběhám, tak na to předělám i toho současnýho funkčního rebelixe.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ANDY_WARHOL: tisknu jen z devildesignu a s navinem jsem nemel zatim nikdy problém.
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    ANDY_WARHOL: Od DD jsem mel tri civky (cerna, oranzova, bila) a s navinem nebyl problem, ale tri ks jsou asi maly vzorek :), tiskne se mi s nim dobre. Nakupoval jsem od devcat z Brna. Zkousel jsem i cerny PET-G od PM, ale ten mi teda nesedl vubec, nejak se mi nedarilo jej zkrotit...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GANDALFSEDY: já spis tisknu petg, kvůli lepší odolnosti a Narozdil od ABS newarpuje


    Btw. Co kupujete pokud používáte petg? Nemám rád obecně ty průhledný filamenty, ale u těch levnější petg jsou skoro všechny průhledný. Já chci spíš sytě pastelové a hlavně nepruhledne barvy. Kupoval sem dřív DEVIL design, ten má slušný výběr barev a ceny rozumne, ale ač kvalita samotného materiálu byla ok, tak spulka bývá spatne namotana a to je problém, když clovek není u tiskárny. Pak jsem zkusil gembird, ale tam kromě sede, bílé a cerne (i ta je prý trochu průhledná) je vše transparent, co se dá běžné sehnat. Ale seda je super...
    Tak buď najít něco jiného nebo si postavit previjecku. Ten DEVIL má výhodu, ze se da hned vyzvednout poměrně nedaleko od místa kde bydlím, takže možná ta previjecka nebude spatny napad

    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    ANDY_WARHOL: ja sem teda nikdy neskousel nic jinyho nez nejlevnejsi cinsky filamenty (pla, abs) a nikdy sem nemel problemy co nekteri resili ... (vlhkost, bublinky etc ... ) no creality je taky cinan ... mozna ze na tom neco bude ;)
    ACID
    ACID --- ---
    Jen postreh z MSV, bylo tam k videni par tiskaren, kde osa X jezdila komplet i s motorem, pohon Y obstaravaly dva reminky s hnaci remenici na spolecne ose. Jezdilo to po linearech. Celkem se mi ta mechanika libila a ikdyz nebudou dosazitelne takove rychlosti jako u ultimakeru, ta jednoduchost konstrukcece je lakava.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ANDY_WARHOL: ted to pujde rychleji. Pres leto jsem to flakal. V pondeli objednam lineary pak laserovany Dily.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MILAZAJICEK: a na jak dlouho to máš? Já ji od doručení dilu postavím tak za 2 tydny
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Kdyby někdo potřeboval, mám silikonovou vyhřívánou podložku, 30x30, samonalepovaci, 24 v
    Stačí nalepit na hliníkový plech zespodu a máte heatbed
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ANDY_WARHOL: hypercube evolution s linearama mam rozestavenou. :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TALAGE: hypercube evolution má remixy na lineary, nakdes to v remixech na thingiverse
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam