• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: a nemáš Link? Abych věděl co za materiál koupit
    ACID
    ACID --- ---
    ANDY_WARHOL: používal jsem pružnou planžetu, pozink se ti obavam se brzy zkrouti, resp ohne a bude tak leda na vyhozeni. Ale vyzkousene to nemam.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Bude stačit pozink, co myslíte?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: diky
    ACID
    ACID --- ---
    ANDY_WARHOL: zkousel jsem 0,4 a 0,5mm plech s nalepeným PEI, celkem to fungovalo
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Chtěl bych si vyrobit vlastní tiskové platy z pružného plechu. Ale netuším jak silný plech zvolit. Nevíte někdo?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Kromě přizpůsobení pro hypercube jsem tam ještě udělal vyústění pro řetěz místo toho jejich udelatka
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Tak moje hypercube bude mít extruder z mk3s, včera sem redesignoval vozík a jeho zadní část, předek bude stejný, jen tam bude mezivrstva, kde budou senzory (na hypercube jsou X endstipy přímo na vozíku)
    Dale tam bude to piezo a konektory na připojení, zjistil sem totiž, že to piezo se sice originálně dává nad extruder a tak ho prodlužuje, který se pak nevejde do standartnich designu, ale někdo ho dává do stěny vozíku a to funguje také, extruder už se pak nemusí nijak upravovat. To mi značně ulehčí práci.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: kdyz to drzim, tak tezko, ale az dodelam celej extruder, tak to zkusim
    ps, prusa sam pouziva urcite original bondtech. ne klony z aliexpresu
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PECA: vypada to podobne ale je to neco jineho.
    ACID
    ACID --- ---
    SPM: Ideální by byla fotka z čela, ale i z téhle to vypadá na lepší záběr než u toho klonu
    PECA
    PECA --- ---
    ANDY_WARHOL: To vypadá jako klon (nebo předobraz) toho Průšova MMU, ne?
    SPM
    SPM --- ---
    ACID: Snad chápu, zkusil jsem ti cvaknout fotku: https://ssl.spamik.cz/oc/index.php/s/SjF1KcGU92Qa2Qa

    Je to teda focené na normálně zkompletovaném a na tiskárně namontovaném extruderu. Dotáhnul jsem taknějak normálně přítlak, šmiknul kus struny, natočil ho tam a snažil se udělat fotku dovnitř toho mechanismu co prosvítá od toho plastového kolečka na ovládání rukou. Není to teda klasický dual extruder, je to ten dvojitý BMG-X2 (originál).
    ACID
    ACID --- ---
    ANDY_WARHOL: muzes to vyfotit?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: tak ja to ted zkousel na tech koleckach co mam z nejakyho aliexpresu a me se zda, ze to zabira normalne
    ACID
    ACID --- ---
    ANDY_WARHOL: zas tolik se to struny nezakousne.. Zkousel jsem to na prusa extruderu v ruce, nebyl namontovany na vozicek, takze videt tam bylo luxusne. Ozubene kola zabiraly jen spickama
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: pokud si to drzel prtama, tak pochybuju, ze si dotashl takoveho pritlaku, jako to realne pak ma, kdyz to utahes sroubem pres pruzinu. takze to moc nevypovida, chtelo by to omrknout, kdyz to bude namontovane. jsou i extrudery, co je do nich pak videt
    ACID
    ACID --- ---
    SPM: kdyz mas kolecka venku, sevres mezi nima filament a podivas se na ozubene kola na kraji tech bondechu (ne ty zoubky co potahuji strunu), tak jak moc do sebe zabiraji? Ty kopie byly v dobrem zaberu kdyz byly bez struny, jakmile se mezi ne vlozila struna, tak je to odalilo natolik, ze v zaberu byly jen spicky ozubenych kol, coz neni zadouci stav. Domnivam se, ze maji ty kopie malo hlubokou zubatinu pro potah struny.

    Blbe se to popisuje, motaji se tu pres sebe dvoje zuby, ale snad je jasne co myslim..
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PECA: pokud si "experienced", muzes si postavit tohle https://www.thingiverse.com/thing:3431438
    to se naopak nehodi pro direct drive
    "Though you can configure it likewise, I wouldn't recommend using it with direct drive extruders. It works best with bowden hotends."
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    Tak nějaký výhody u tý dražší tiskárny musí nechat. Průša chce evidentně ukosnout z koláče těch nejlevnějších tiskáren, ale zároveň si neposrat prodeje u MK3. To rozhodně nebude lehký.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam