• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CERMI_FOX: bohuzel takové možnosti má člověk jen s velkým štěstím...
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ANDY_WARHOL: zdroj ven dostaneš. Kupovat novou kvůli tomu nemá smysl, spíš to má smysl když si třeba z práce vezneš starou vyřazenou zadara nebo za pivo.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Ale cena min 3k ale spíš vic
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CERMI_FOX: kolik u potřebuješ?
    Dostaneš ven ten zdroj? Jinak se ti může znicit
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    HANZILLA: průša lack stolky jsou super, udělal jsem si domů i s osvětlením, ale nejvíc se mi asi líbila malá racková skříň :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HANZILLA: ale obecně projdi si prusuv web, tam jsou různé návody, třeba tam doporučuji jako jednoduší variantu foto stan.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HANZILLA: tam je imho nejlepší si udělat ten z lack stolku a plexi, návod je přímo na prusovi, stačí hledat. Jsou dva, jeden pro tiskárnu bez mmu2 a jeden s, já sám ten box budu dělat příští mesic
    HANZILLA
    HANZILLA --- ---
    ANDY_WARHOL: prodava nejaky doporuceni na box? mam MK3S
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HANZILLA: třeba při tisku ABS bych to radši dal do boxu a po tisku vyvetral a v místnosti naplno otevřel okna, ale pla nebo petg by měl být ok.
    HANZILLA
    HANZILLA --- ---
    A jeste jedna k tomu. ted se snazim tomu docist, ale vsude je to definovano jako katastrofalni vliv na zdravi.

    nevenoval se nekdo z vas tomu to proadne nastudovat, jak moc to je nebezpecne, mit tiskarnu v jedne mistnosti ve ktere travite treba 20% dne... cca..
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    lepit lze spoustou materialu, konstrukcni lepidlo, PLA, epoxidy, nebo treba silikon pokud ma byt spoj pruzny..
    PECA
    PECA --- ---
    Popřípadě, jak jsem četl někde na internetech, "3d" perem - takový svár a jako bonus totožným materiálem, který je použitý při tisku. Nevím, jak u čeho je to vhodné, pevné, estetické...
    ARAON
    ARAON --- ---
    Resinem tu nikdo netiskne? Vrstvy nejsou problém a lepím UV baterkou a pár kapkami resinu. :-)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    REDSNAKE: letadla tištěná na 3D tiskárně samozřejmě. Ne že někdo lepí Boing sekunďákem, i když i to je možný :D
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    letadla se běžně lepí sekundovým lepidlem s aktivátorem. Jestli existuje nějaký pevnější spoj nevím.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    HANZILLA: chloroformem? aby se vytvoril chemicky spoj, podobne jako s ABS a acetonem
    ale jinak jsem to vzdycky resil Remafix lepidlem
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HANZILLA: já většinou udělám sroubovy spoj. V jednom dílů zahloubeni pro hlavu šroubu a v druhém zahloubeni pro matku.
    A tu někdy prilepim aby nevypadávala sekundakem loctile. Ale celý díly sem nezkousel
    Imho takovéj chemopren forte by fungovat mohl, a i ten vterinak
    HANZILLA
    HANZILLA --- ---
    Takovy trosko off:

    Cim k sobe lepite PLA? (kdyz neco skladate s vice kusu) aby to vydrzelo co nejvic.

    nejake rady prosim?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    nesel bakterialni build-up ve vrstvach permiteru eliminovat vyhlazovanim? ie. udelat na PLA hladky povrch
    pak je jedina otazka, jestli v PLE nezustane neco toxickyho z chloroformu ..ale na to nemam chemicky know-how

    12 Vital Facts About Food Safe 3D Printing | All3DP
    https://all3dp.com/1/food-safe-3d-printing-abs-pla-food-safe-filament/
    there are a number of food safe filaments on the market, ... come with a material safety data sheet (MSDS)
    pak by zbyvala akorat ta chemie v extruedru/hotendu

    TALAGE
    TALAGE --- ---
    AXTHEB: Eh, tak tvuj post jsem prehledl, prestoze poctvive ctu zdejsi klub. Omlouvam se. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam