• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    MILAZAJICEK: Dobra, dalsi otazka tedy zni, jak neco takovyho zprovoznit na Prusovi 3?
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    MAKROUSEK: všechno jde. Akorát proc to resit tak slozite a mozna nespolehlivě. Me tiskarna posila prubezny stav na telegram a chybove stavy jako ze se zastavila atpd.. Muze taky jen mi k zadnemu takovemu stavu jeste nedoslo.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    Mel bych takovy trochu stranou dotaz. Mam tiskarnu, na tu namirenou webkameru, abych se podival, jestli se nezasekla. No a mel bych takovy napad, ze by mi webkamera poslala notifikaci, kdyz se prestane pred ni tiskarna treba na 60 sekund hybat. Jde neco takoveho na webkamere nastavit?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Naštěstí já nemusím řešit problémy vizuálního charakteru, protože mám svoji pracovnu/dílnu, zatím v bytě. Ale svaret tam třeba nemůžu, to půjde až v dílně, co si postavím u domu, až bude hotov :-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    QNEDLEEQ: to je pravda pro základní použití. V profi světě je to jak píšu já.
    Já už na to narazil když sem se díval na podmínky tisku jednoho filamentu od igusu, ten nejodolnejsi vyžaduje 80 stupňů komoru a není jediný, jsou ještě speciální filamenty od jiných firem, třeba kombinace silonu a uhlíkových vláken, to pak vytisknes díl, co je lehký a odolný jako hliník, ale tohle umi tiskárny za statisíce.
    Nastesti i má igus i filament, kde stačí IKEA box.
    Některý materiály se daj tisknout klasicky, ale když je tisknes ve vyhřívaném boxu a necháš pomalu chladnout, tak sou pevnější, atd.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    QNEDLEEQ: box má mnoho výhod - nepráší se do něj, svítí se v něm, vyhrazuje místo na tiskárnu, snižuje hluk, drží smrad z PETG/ABS uvnitř ... a co je největší výhoda a bez toho vlastně 3d tiskárna nejde provozovat, tak už vizuálně nepopuzuje přítelkyni a tak byla 3d tiskárna vzata na milost :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: a samozřejmě veškeré díly tiskárny z kovu
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Jako jsou materiály, co rady vyhřívánou komoru na 80, ale to tad stejně moc lidí tisknout nebude. Tam už bych se bál nechat i motorky Nicméně takový ABS to chce hodně přes 30 co sem četl, aby to nevarpovalo.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    QNEDLEEQ: jo! tohle je dalsi dulezita vec - chci neco co je "octoprint ready": tzn. misto, kam dam pocitac (raspi / notebook), chytim webkameru a mam osvetleni (lapse, status fotky pro discord bota, manualni praci) a nejlip, aby to vypadalo "ciste" (schovam prodluzku, pocitace, kabely,... )

    a abych jenom nekecal, tak aktualni set-up - http://neaxi.cz/FTP/_3d_print/printers_corner.jpg
    notebook s vestavenou webcam jako octoprint servery
    stejne pristup k osvetleni:
    diy: LED pasek+lista/chladic+difuzor+spravny zdroj
    non-diy:tohle ..stoji to "drobny", je to certifikovany pro koncovyho uzivatele, a necha se to do uhlopricky prisroubovat do Lack stolku, aby to osvitilo celou tiskovou plochu
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    HANZILLA:
    a) prijde mi to strasne "bulky" - proste ten stul, resp. sloupky a deska maji nejakou sirku/hloubku, kdezto par mm rack plech nezabira skoro zadny misto navic
    b) nase tiskarny se prenasi - kancl, domacnost, eventy .. ty stolky na to rozhodne nejsou dobra volba (ale to nebude pro vetsinu lidi problem)
    c) ten konkretni Lack+Fiskbo model co jsem vybral, je rozhodne spatna volba ... je lepsi manualne rezat plexi, nez se snazit usetrit si praci hotovym Fiskbo ramem
    pokud se rozhodnes delat Lack stolek, tak rozhodne delej Prusu .. pouziva to kybl lidi, najdes stovky uz hotovych modelu a modifikaci ... u diy komunit plati, ze cim vic uzivatelu, tim lip, protoze vetsi support
    d) vzhledove se mi to nelibi, ale zadani bylo "low cost", tak co nadelam

    aktualne mame stejne horni pulku boudy odklopenou pro snazsi manipulaci

    vyhozeni zdroje se asi nevyhnes, viz ANDY_WARHOL
    jestli by stacilo ho v pripade racku hodit na stenu teplovodivym lepidlem, aby se chladil o kovovou konstrukci, netusim
    jestli by stacil odtah vzduchu, aby v boude zbytecne nerostla teplota, taky netusim (+ tim se pripravis o tu vyhodu vyhrate boudy pro tisk "slozitejsich" materialu)

    pokud mas volny cas abavi te hrat si a stavet nabytek, vzdycky se muzes vydat cestou jako QNEDLEEQ :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HANZILLA: tak jestli ten zdroj nechceš uvařit, tak ho dát ven musíš.
    Lepší by bylo mít venku veškerou elektroniku, i motory, ale to už je na úplně jinou konstrukcí.
    Zato by mohl člověk tisknout jinak naprosto netisknutelne materiály.
    HANZILLA
    HANZILLA --- ---
    QWWERTY: dobrej hint. co tak spatnyho ti prislo na "prusa stolku?" me se tam jediny prici ta "modifikace tiskarny" - detachovani zdroje apod.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    HANZILLA: ted jsem delal 2 lack stolky ..sice ne "Prusa Original", ale Lack+Fiskbo a v zivote uz bych do toho znova nesel
    je to stejny jako Aneta vs. Prusa - pokud te bavi kutit, hrat si atravit s tim cas, tak prosim
    pokud jsi ale ochotny priplatit za hotovy reseni, tak za me (stejne jako CERMI_FOX) uz jedine neco jako tohle
    Perfect 3D printer enclosure for PRUSA i3 MK3 – SCHWEINERT.COM
    http://www.schweinert.com/perfect-3d-printer-enclosure-for-prusa-i3-mk3/
    nejvetsi prekazkou je podle me akorat cena - ho ten rack stal 80 EUR (cca 2k) a u nas se prodavaji podstatne draz
    pokud ale ulovis nejaky vyrazeny na aukro/bazos/sbazar, tak bych vubec nevahal
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CERMI_FOX: bohuzel takové možnosti má člověk jen s velkým štěstím...
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ANDY_WARHOL: zdroj ven dostaneš. Kupovat novou kvůli tomu nemá smysl, spíš to má smysl když si třeba z práce vezneš starou vyřazenou zadara nebo za pivo.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Ale cena min 3k ale spíš vic
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CERMI_FOX: kolik u potřebuješ?
    Dostaneš ven ten zdroj? Jinak se ti může znicit
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    HANZILLA: průša lack stolky jsou super, udělal jsem si domů i s osvětlením, ale nejvíc se mi asi líbila malá racková skříň :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HANZILLA: ale obecně projdi si prusuv web, tam jsou různé návody, třeba tam doporučuji jako jednoduší variantu foto stan.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HANZILLA: tam je imho nejlepší si udělat ten z lack stolku a plexi, návod je přímo na prusovi, stačí hledat. Jsou dva, jeden pro tiskárnu bez mmu2 a jeden s, já sám ten box budu dělat příští mesic
    HANZILLA
    HANZILLA --- ---
    ANDY_WARHOL: prodava nejaky doporuceni na box? mam MK3S
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam