• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    SPM
    SPM --- ---
    TALAGE: Jinak chce to u nich kontrolovat, že se ti správně otočily a zasekly v profilu - občas se to nepovede, ale stačí to pak povolit a dotáhnout znova. Ale celkově žádný problém, dělalo se mi s tím rozhodně líp, než s těma límcovýma M6, který kromě toho, že se tam musely nastrkat dopředu, tak většina z nich nechodila v té drážce moc hladce a muselo se to brousit nebo brát násilím :-)
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    SPM: Tak objednany M5, M6. Diky.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: ano to vím, tak zase slepá ulička. Skoda
    SPM
    SPM --- ---
    ANDY_WARHOL: no čtvercový matice proti těm čínským co jsem odkazoval mají jednu nevýhodu - musíš je tam nasunout z boku toho profilu. Tedy, musíš si dost dobře rozmyslet co kam budeš přidělávat a matky si našoupat předem. A když to nevyjde, tak profil vymontovat abys ho alespoň vyhnul :-) Jako zní to jako detail, ale v té první tiskárně mám M6 matky s límcem a tyhle čínský pro mě byly úplné vysvobození, tím že jsem na to mohl přestat myslet :-D
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ANDY_WARHOL: nezkoumal jsem na ci strane je vina. Jen jsem predpokladal ze ty drazky delaj vvsichni stejny. Tak jsem vzal profily 2020 a 2040 z alutekku a z ciny rohy a matky. Na druhy pokus uz jsem objednával jen tam kde meli cinani výkres a byl jsem si jisty ze se to vejde.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    no tak ale ted sem to overil, co se tam vejde, je m6 ctvercova matice. 30ks stoji v hornbachu asi 30 korun, takze za me uplne v pohode, jediny co je blby, je ze se tam daj dat teda jen m6 srouby, ale ty se prodavaj na vahu a jsou za babku. clovek proste nemusi cekat mesic nez mu to dovali z ciny.
    Matice čtyřhranná M6, balení 30 ks v Eshopu HORNBACH.cz
    https://www.hornbach.cz/shop/Matice-ctyrhranna-M6-baleni-30-ks/8718408/artikl.html

    jeste se prodavaj normalni m4 s limcem, ty by tam asi sli taky a pekne se zaseknout, ale ty v hornbachu nemaji
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: hmm, koukam ze sirka drazky je jen 10.2 mm a ta matka ma asi 15mm,

    matka pro 2020 by se tam vejit mela, ale netusim jestli tam bude drzet, nezkousel jste to nekdo ?
    SPM
    SPM --- ---
    ANDY_WARHOL: no šířka drážky jo, ale ten vnitřní prostor podle toho nákresu, kde se ta matka kouše, je o dost menší.


    TALAGE: Kupoval jsem tyhle v M3 a M6 a do těch ehlinik profilů v pohodě: https://www.aliexpress.com/item/32859942228.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dTObgj3
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MILAZAJICEK: takže do alutek profilu skutečně nejdou? Do 3030 nejde běžná matka určena do 3030?
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Já měl teda docela problém sehnat čínský matky a rohy co se vlezou do alutekku. Nakonec mam asi 300matek k nicemu a rohy jsem ofrezoval aby sli pouzit.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: dostal si mě, úplně sem na to Zapoměl, měl sem vážně radost, že sem to našel.
    ACID
    ACID --- ---
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    zrovna budu obednavat dalsi varku, ted sem stavel cnc a zasoby zase zacinaj dochazet a pak mesic cekat
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TALAGE: ja to kupoval zcela nahodne a nemel jsem problem
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    ANDY_WARHOL: To zni dobre. Volba profilu a zavit je jasna vec. Jen jsem se obaval aby ten vystupek se zavitem netrcel vice, nez je sila steny profilu, z tech obrazku to je prd poznat a kdyz uz uvedou nejaky vykres, tak tomu moc neverim :) Tak to je v pohode . . . dik.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TALAGE: můžeš si vybrat jaký chceš, jen si dej pozor aby byly do správnýho profilu, tzn 2020, 3030 nebo 4040, pak ještě pro různý průměry šroubu, třeba běžný 3030 profil má od m3 do m6, větší se tam nevejde.
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    SPM: Muzes prosim primy odkaz na cinana? Maji tam tech matek tuny a netusm, zda jsou normovany . . . Rad bych neco, co bude pasovat na prvni dobrou.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: proč by neměla. Šířka drážky je stejná, zatočí se taky.
    SPM
    SPM --- ---
    Zase do těch z ehliníku mi pasuje ta čínská Tmatka, která má takovej hezkej tvar, že se tam dá strčit kdekoliv a při dotahování se otočí a kousne. To bych tady řekl, že pasovat nebude :-)
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    ANDY_WARHOL: Neco takoveho mam v zaloze, v pripade nutnosti jsem uvazoval o spojich z Rebelovic sCube. Ale tahle spojka se mi asi libi vice. Diky za inspiraci! Pokud budu potrebovat, prekreslim si to. Supr.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    pouzil sem je akorat u bedu, jinak nikde
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam