• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    SPM: Zkus tam dat extra length on restart, ale nejaky velmi, velmi maly cislo. Zacal bych treba na 0.01, mozna 0.005. Ja tam mam -takovejhle zdibec, resil jsem tim cintani.
    SPM
    SPM --- ---
    Všiml jsem si jednoho neduhu. U nový tiskárny, ale tuším, že mi to dělá i ta druhá, jenom jsem to ignoroval. Po přesunu s retrakcí se ten materiál někdy nechytne hned, ale až o chvíli později. Všiml jsem si toho hlavně teda u první vrstvy, byť nemůžu úplně vyloučit, že se to nestává i někde ve vyšších vrstvách (na ně už tak detailně nekoukám a tím že to kreslí perimetry zevnitř ven, tak to nemusí být vůbec vidět). Jakým parametrem se má tohle správně tunit? (Vím, že je tam extra délka na filament po retrakci, ale nějak jsem měl za to, že se tohle používá na bowdenech s hodně dlouhýma retrakcema... já tam měl včera 0,9mm, což mi přijde, že by mělo dát bez toho...)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    tiskarna, pretiskl jsem vadny dily slozil to jak ma byt, vymenil ptfe...


    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    THEODORT: Kdyz to je velky model, tak jasne. Kdyz to je malej skret, ze kteryho na vsechny strany couhaj mece, luk a sipy, tak to stejne nejde, protoze je vlastne zavrenej (i kdyz volne) do krabice z nerozpustnych podpor
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    MAKROUSEK: mezi podporou a modelem je jeste interface, ten mas tisknout tim rozpustnym a pak to vylamat jit musi.. alespon tak ti to naznacuje AXTHEB
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    AXTHEB: To ja vim. To jsem zkousel, ale jelikoz tisknu nejaky figurky na dungeony pet cm veliky, nejdou z toho vylamat kdyz jsem to vytiskl tak.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MAKROUSEK: Vzhledem k tomu, ze ten material na podpory je drazsi nez PLA tak se to resi tim, ze tisknes podpory z PLA a jen tam kde by se to dotykalo je ten rozpustnej material
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    QWWERTY: To jsem presne zkousel, ale stejne pak prvni vrstvu podpor to pak chtelo tisknout do ty desky. A ja nemel na to vyzkouset, jestli to tam udela diry nebo jestli bude tisknout jedno pres druhy.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MAKROUSEK: a co udelat raft manualne, tj pod modelem desku a rict, ze je t soucast modelu?
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    THEODORT: Jojo, nebo zkusim proste slicenout s raftem a prepsat v gcodu, ze na prvni vrstvu naloaduje prvni filament. Uvidime.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    MAKROUSEK: imho to umi treba repetier, pripadne si slicni model cely v pla a pak si nakopiruj a nahrad Gcode pro prvni dve vrstvy
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    THEODORT: Uz to vidim. Akorat kdyz tam raft layers, tak to tiskne z toho podpurnyho soluble materialu, da se nastavit, aby podpory byly ze soluble materialu, ale raft z PLA?
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    THEODORT: Was ist das "raft"? A jak to v tom sliceru nastavit?
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    raft tisknes pla a zbytek necháš
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    Nezkouseli jste nekdo vodou rozpustne podpory? Se mi na podlozku nechytaji, ale na vytisteny dil ano, tak bych chtel prvni vrstvu podpor vytisknout pla a ostatni vrstvy podpor rozpustnym pva. Jak to provest ve sliceru?
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    Neprovozuje prosim nekdo ze zdejsich mistru toto kombo:
    - klipper FW
    - RAMPS 1.4
    - TMC2208 / UART

    Nemuzu se stim domluvit, klipper hlasi, ze na UARTU nic nevidi, mozna prirazuji spatne piny na MEGA . . nevim. Nemuzu moc nic najit. Vsichni to jedou na jinych deskach . . .

    Diky za kazdou radu. (Na Marlin FW jsem jeste nezkousel.)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Dneska jsem rozebral pindu a zjistil ze ta pinda v1 ten termistor nema akorat vyvedenej...
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    Ender Official Store - Amazing prodcuts with exclusive discounts on AliExpress 
    https://www.aliexpress.com/store/3033013?spm=a2g0o.productlist.1000002.3.5bd57fe6Ox7yEy

    Ender official store na ali ma sklad i v CR, vy trubky.. a mate tam jeste Black Friday slevy..
    BOUMRY
    BOUMRY --- ---
    HEINZZ: na Alze ;)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Cau kde sehnat dneska 2ks trinamic 2208 drivery?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam