• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    HEINZZ: heatbed ti pri rozumny izolaci vyhreje box sam, je to jen plytvani energii navic
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    THEODORT: můžeš to prosím rozvýst? vytápěný boxy se dělají bežně, například na tisk ABS je to doporučovaný. a jak sem psal niž, mám špatnou zkušenost s tiskem i PLA v místnosi kde se teplota držela nějak kolem 10-12°..
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    topit tiskarne v uzavrenym boxu.. wtf
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HEINZZ: proč ne.
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    AXTHEB: A jak jinak bys řešil hašení v případě že nikdo nebude v okolí? Určitě chci nainstalovat detektor kouře/tepla se signalizačním výstupem (třeba https://www.jabloshop.cz/sd-283st-kombinovani-detektor-koure-a-teplot-se-sirenou ) který bude odpojovat komplet hlavní přívod elektřiny, ale to už by ve chvíli kdy detektor zabere nemuselo stačit..
    co sem tak zběžně koukal tak nějaký elektronicky spínaný hasičák v "hobby" kvalitě (ne industriální instalace do datacenter) nemůžu úplně najít.. = /


    ANDY_WARHOL, QNEDLEEQ: Nakonec sem našel tohle https://www.gme.cz/vyhrivaci-prvek-hg140-150w a přijde mi to jako super řešení. = ) Termostat na 220 je samo řešení ale můj cíl je celková vzdálená správa, naštestí by to pomocí relé a gpio pinů na píčku s octoprintem mělo jít celkem vpohodě..

    jako sám sem zvědavej, budu určitě informovat o postupu. = )
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: žárovka do terarka
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Já nevím proč tak složitě. Do malého polystyrenové boxu stačí zářivka do terarka a termostat na 220.
    Jednoduché a funční.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    HEINZZ: Hasicí míče jsou dost špatný nápad. Uhasí to jen oheň v bezprostředním okolí, zato zničí veškerou jemnou mechaniku a textil v místnosti.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    RAINBOF: topení na rybičky musí být pod vodou, jinak praskne
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    RAINBOF: nenasaje to vhlkost a nebude po zbytek noci studit?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    HEINZZ: bezdomaci by ti mohli vypravet. Jejich pravidlo je ze v lete na spaní das na zem 1 vrstvu a v zime 3... :)
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    RAINBOF: ok vpohodě, je pravda že karton má (+-) uzavřenou strukturu vzduchovej komor, takže by izolovat měl.. ale vzhledem k tomu že se mi tu to XPSko stejně válí..... = )
    Ale díky za nápady. = )
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    HEINZZ: karton je pomerne dobrej a dostupnej izolant.
    Proste kdyz vykuchas par krabic a udelas z toho ctverce zvenku na tu bednu.... Hele asi to je i o jemnocitu. Ja mam pomerne specificky cit pro krasu :)
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    RAINBOF: to evokovalo dobře. = ) stejně nechápu ten karton...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    HEINZZ: napsal jsi kulnu me to evokovalo takovou tu boudicku na narafi na zahradě...
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    RAINBOF: odporový topení už neřeším. Izolovat kartonem? wut? mám nějake přebytečnej XPS takže zaizoluju tim, další vyhoda je nehořlavost. A rozhodně je v plánu kouřový čidlo, ideálně s možností odpojení přívodu proudu.. plzus sem viděl takový ty hasící míče, tak asi jeden pořídím - idea je že pokud všechno bude fungovat jak má tak budu tisknout i když nikdo nebude doma..
    Každopádně díky za rady, ještě se asi s nějakejma dotazama ozvu (a pochlubim s výsledkem, někdy tak za 3 roky až to dodělám.. = D
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    HEINZZ: ja bych box ve tvem pripade izoloval kartonem a dovnitr spupl topeni na rybycky :) topeni z odporu ma i svy minusy mohl bys vyhoret napriklad.

    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    QNEDLEEQ: já myslel že myslíš hotbed přímo na tiskárně.. = )
    izloaci buxu mám v plánu taky, ale upřímně to už mi přijde jednodušší použít topidlo s vlastním zdrojem a spínat ho pomocí relé..

    ale rozhodně zajímavá myšlenka, zařazuju na seznam. = )
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    QNEDLEEQ: zkušenost s tím nemám, myslíš že bude stačit?
    Tiskárna totiž bude v totálně nevytápěné kůlně, takže teploty prakticky totožné s venkovníma. = /

    zatím moje představa byla malý halogenový topidlo s větráčkem pro lepší cirkulaci vzduchu, ale to by znamenalo o dost větší box aby bylo topidlo dost daleko od tiskárny..
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    HEINZZ: mam par vykonovych odporu :)
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    RAINBOF: Jaké topení si použil? chystám se na výrobu skříňky, a právě nad topením si škrabu hlavu nejvíc...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam