• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    RAINBOF: topení na rybičky musí být pod vodou, jinak praskne
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    RAINBOF: odporový topení už neřeším. Izolovat kartonem? wut? mám nějake přebytečnej XPS takže zaizoluju tim, další vyhoda je nehořlavost. A rozhodně je v plánu kouřový čidlo, ideálně s možností odpojení přívodu proudu.. plzus sem viděl takový ty hasící míče, tak asi jeden pořídím - idea je že pokud všechno bude fungovat jak má tak budu tisknout i když nikdo nebude doma..
    Každopádně díky za rady, ještě se asi s nějakejma dotazama ozvu (a pochlubim s výsledkem, někdy tak za 3 roky až to dodělám.. = D
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    HEINZZ: ja bych box ve tvem pripade izoloval kartonem a dovnitr spupl topeni na rybycky :) topeni z odporu ma i svy minusy mohl bys vyhoret napriklad.

    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    QNEDLEEQ: já myslel že myslíš hotbed přímo na tiskárně.. = )
    izloaci buxu mám v plánu taky, ale upřímně to už mi přijde jednodušší použít topidlo s vlastním zdrojem a spínat ho pomocí relé..

    ale rozhodně zajímavá myšlenka, zařazuju na seznam. = )
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    QNEDLEEQ: zkušenost s tím nemám, myslíš že bude stačit?
    Tiskárna totiž bude v totálně nevytápěné kůlně, takže teploty prakticky totožné s venkovníma. = /

    zatím moje představa byla malý halogenový topidlo s větráčkem pro lepší cirkulaci vzduchu, ale to by znamenalo o dost větší box aby bylo topidlo dost daleko od tiskárny..
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    HEINZZ: mam par vykonovych odporu :)
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    RAINBOF: Jaké topení si použil? chystám se na výrobu skříňky, a právě nad topením si škrabu hlavu nejvíc...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    V brmlabu mame prosklenou skrinku z ikea. Tedka jsem s tim zapasil taky. Musel jsem tam dat odporovy topeni
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    YARRDESH: jo to je to odlepovani v průběhu tisku a postupně se to zkrouti.
    Zkus si pohrát taky s teplotou podložky. Při nejhorším můžeš použít kores nebo podobný lepidlo.
    Filament skladujes správně?
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    QWWERTY: :) ze zachodu ma jit hruza, jinak by tam kazdej trunil prilis dlouho
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    YARRDESH: utirame kuchynskyma uterkama, popr. tim nejlevnejsim jednovrstvym toaletakem, co se fasuje pro techniky v terenu ...dost mozna to funguje stejne jako ten jemny smirgl :D
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    dik za rady. acetonem jsem to bral uz dvakrat, zlepsilo se to, ale pak se to zas zhorsilo. nekde jsem cetl, ze se to s tim acetonem neda delat do nekonecna, je to blbost, nebo se to casem zkurvi?
    k tiskarne jsem teda dal prenosny olejovy kaminka, nebot v ty nevytapeny mistnosti je s postupujicim kalendarem vetsi a vetsi holomraz. ale asi ji prenesu do kotelny k rozvodu topny vody.
    AXTHEB: stirat na jednu stranu i pri cisteni ipou, nebo jarem, nebo jenom pri acetonu? jinak staci stirat papirovym ubrouskem v chemii namocenym, nebo zanechava mikroskopicky zmolky a je dobry nakoupit nejaky poradny hadriky na cisteni optiky?
    ANDY_WARHOL: nemenil. warping je to odlepovani tiskovych nudli na prvni vrstve od podlozky?


    inu vyzkousim vasi soustavu rad a dam vedet, jak to dopadlo.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    YARRDESH: pokud nepomůže aceton a tiskneš hodně, tak pomůže podložku trochu "poškrábat" jemným šmirgl papírem a pak umejt.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    YARRDESH: nebo to vem acetonem .. imho podobny princip jako RORSCHACH
    taky jsem tiskl par mesicu, cistil jenom IPA a pak to zacalo delat tohle a nemohl jsem prijit na to proc
    od te doby co jednou za cas krome IPA utru i acetonem, tak bez problemu
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    YARRDESH: neměnil jsi podložku za tu hrubou?
    Zkus použít ST-PLA od creality (alza cca 350 Kč)
    Má menší warping
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    YARRDESH: Zkusil bych tu podložku vzít a normálně ji umýt mýdlem s vodou. Měl jsem podobný problémy a tohle pomohlo.
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    YARRDESH: měli jsme prakticky stejný problémy s průšou mk2 po přesunu do chladný místnosti. Začal bych tím teplem, no. = /
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    YARRDESH: Když to čistíš, tak to stírej jen na jednu stranu. Nouzově může pomoct do toho acetonu přidat malinko ABSka, ale není to chytrý dlouhodobý řešení.
    Teplota v místnosti může mít dost silný vliv.
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    caun, mam problem s prusou mk3s a tiskem z PLA (prusament). Zhruba po ctvrt roce tisku se zacala odlepovat prvni vrstva modelu, nastaveni 215/60C. po kazdym tisku desku ocistim ipou na ubrousku. pomuze snizeni teploty desky? nebo snizeni rychlosti tisku prvni vrstvy? jakou mate ve slic3ru nastavenou tloustku tisku prvni vrstvy? 0.2? mam ubrat nebo pridat? obvykle to zesere pri ostrym rohu, podpory, ktery driv byly bez problemu, se ted vicemene nedaj pouzit, ty se serou komplet, protoze jsou deformovany odlepovanim a pri dalsich vrstvach to dela brajgl, pac se tiskne do prazdna, nebo na hrudky/pomichane linky odlepeneho, zvednuteho tisku. stejne tak takovej ten okraj, co se tiskne kolem samotnyho modelu na zacatku, clovek radsi rovnou pri tisku sunda, aby se pak nepletl do modelu. live z jsem parkrat doladoval, ale nakonec jsem se stejne vratil k cca obdobne hodnote. bral jsem podlozku uz dvakrat i acetonem, trochu se to zlepsilo, ale tendence je stejne sestupna. nemuze na to mit vliv taky umisteni tiskarny v nevytapene mistnosti? v lete to totiz bylo v pohode. taky se presunula z pevnyho stolu na plechovou skrinku. ma pevnost umisteni tiskarny nejaky vliv na kvalitu tisku?
    SLL_QUY
    SLL_QUY --- ---
    Voxelated Soft Matter via Multimaterial, Multinozzle 3D Printing
    https://vimeo.com/369874885
    MARTYYNO
    MARTYYNO --- ---
    Ahoj, premyslim o nejake entry-level 3d tiskarne a asi pujdu prave do te Ender 3. Ma tu nekdo potrebne vybaveni a zkusenosti s flashnutim bootloaderu a nahranim noveho firmwaru - Marvin? S Arduinem kamos moc nejsem, takze bych to idealne nekomu privezl, nechal ho to cele udelat a pak si tiskarnu zase odvezl - samozrejme bych za takovouto sluzbu zaplatil. Nasel by se tu nekdo takovy?
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    JAPAN: ok, diky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam