• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    SPM
    SPM --- ---
    Tuší někdo, jestli se dá z Marlinu vytáhnout kolik filamentu už sežral aktuálně puštěný tisk? V repetieru jsem tuhle informaci viděl na LCD displayi. V marlinu žádnou takovou volbu najít nemůžu, ani na LCD, ani jako vrácení přes nějaký gcode. Jenom to počítá čas aktuálního tisku. Filament to reálně počítá taky, mám zapnutý printjob counter, takže je tam statistika kolik ta tiskárna celkem protiskla, ale nezobrazuje to ve vztahu k aktuálnímu tisku...

    Eventuelně stačilo by mi to i třeba pro octoprint, který by se k té informaci taky mohl dostat. Ale ani pro něj jsem plugin nenalezl.

    Používal jsem to na evidenci filamentů. Pokud jsem nějaký tisk musel stopnout, tak z tohohle bylo hezky vidět kolik filamentu z cívky zmizelo; takhle to můžu akorát odhadovat podle progressu, což se může dost lišit...
    SPM
    SPM --- ---
    TLOUDEV: aha, se mi to nějak smíchalo dohromady :-DDD Dej vědět jak budeš mít model, můžu na to zkusit kouknout. Na kolečko v kazeťáku asi ani nevadí ty idiotský barvy, co teď mám :-D
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    a ad ta Jabra.. vím že se opakuju ale nejlepší bude to slepit, udělat silikonovou formu, naplnit epoxidem, po zatvrdnutí lehce zabrousit a nalestit.. a bude to i čirý
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    SPM: aha... se bavime kazdej o necem jinem. ja resim tohle ;)
    ACID
    ACID --- ---
    SPM: Jenže on řeší ozubené kolečko, kde flex je víš k čemu. Motají se tu dohromady 2 různé díly.
    AXTHEB: Zkusím + chci vyzkoušet trysku ofuku z předešlé verze, je podobnější té z Mk3s a stejně chci vrátit větrák na svislo kvůli tisku více objektů.
    SPM
    SPM --- ---
    TLOUDEV: teď nevím jak to má přesně jabra, ale když vezmu toho plantronicse co mám já, tak tam je potřeba tuhle část alespoň trochu napružit, aby si to člověk zahákl za ucho. Tady ne?
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    SPM: vsak ja potrebuju pevnej (nepruznej) plast...
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    na takovouhle drobotinu bych si udelal par otisku do silikonu, poskladal z toho cely ozubeni, a nasledne odlil epoxidem
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ZIGI: stejně hodně srani s nejistý výsledkem :-)
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    ANDY_WARHOL: no ja sem to asi blbe napsal, ale myslel jsem to tak, ze bych to tisknul jen z ABS/PTGE, vytisk pulku, vzal nylon/silon strunu, tu proste jen vlozil do toho vytistenyho pulprofilu (jako kdyz vkladas matku) a dotisk zbytek profilu... ze by to v tom bylo jako vyztuha, ale netisklo by se z toho (kdyby to bylo rovnej kus, reknu ze bych tam vlozil uhlikovej pasek/trubku/tyc, ale v tomhle patvaru to nejde)...
    mno a nebo to vytisknout tenci a pouzit jako kopyto a olaminovat uhlikovou tkaninou :-D
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ANDY_WARHOL: to je fakt, vyladění flexu mi trvalo asi dva večery plné nadávání, že to buď stringuje nebo je nízká teplota nebo obojí dohromady :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ZIGI: jako určitě by se to dalo vyladit, ale je to strani na pár odpolední a kvůli takový blbosti :-)
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    ANDY_WARHOL: no a co to tim tuzsim materialem jen vyztuzit? vytisknout pulku z ABS/PTGE ve tvaru "korytka" - pauza, vlozit strunu - tisk zbytek? ale asi to ma cely malej prumer, aby to slo takhle udelat se bojim...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CERMI_FOX: ano, tužší materiál by byl ok, silon nebo nylon, to je jedno ale blbě se to tiskne, stejně jako flex. To je ten kámen úrazu.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ACID: To to stejně moc nepomůže, stačí malá změna P a ostatní hodnoty jsou úplně jinde. Pro start můžeš zkusit přidat 10% na P nebo tak 20% na I, ale IMHO to tam topí naplno a je tam problém s výkonem vs. ofuk.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ANDY_WARHOL: co třeba nějaký tužší flex materiál a nechat 100% infil? To by praskat nemuselo. Případně nylon.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ACID: vytisknout to půjde v pohodě, ale imho to nic nevydrží. Pokud nepoeilis strukturu nebo nezvolis nějaký pevnější materiál (např. Silon)
    ABS by teoreticky taky mohlo stačit, ale nevím jestli je dostatečně pružné.
    ACID
    ACID --- ---
    CMAN: Odhaduju, že to je v podstatě profilované C-čko v ploše a ne 3D tvar (spirála), to by mělo jít vytisknout bez problému. Materiál bych asi volil ABS s následným zahlazením acetonem, případně PETG a doladit ručně.
    ACID
    ACID --- ---
    ANDY_WARHOL: Hodnoty konstant v PID pro end
    SPM
    SPM --- ---
    Resinovou tu teď mám, ale zatím nemám žádnej resin, kterej by po vytvrzení vypadal aspoň trochu pružně :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam