• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    SPM
    SPM --- ---
    RAINBOF: Jo no, jenom přemejšlim čim, než mě s tím žena najde u trouby a zabije mě :-)

    Jinak teda už chybí vyčistit jenom heatbrake. A ještě pro pobavení o pověstné síle BMG extruderů. Při tom začátku tisku to skoro ani neztrácelo kroky, jenom nic nelezlo ven. A když jsem to rozebral, tak ten roztavenej plast byl nacpanej ještě centimetr v PTFE trubičce, která vede z extruderu na začátek heatbreaku. Teda ta natavenina se narvala celým heatbreakem a ještě za ním 1cm do té trubičky. A do té se to tak napěchovalo, že nešla z těla toho chladiče za boha vytáhnout ani jedním směrem. Musel jsem tu ucpanou hadičku provrtat malým vrtáčkem a až pak to šlo vytáhnout...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SPM: nahrat, otocit
    SPM
    SPM --- ---
    Jinak já měl zase úspěšný víkend... Včera ráno jsem chtěl akorát pustit tiskárnu, ještě než si uvařím kafe. Začala tisknout, ale nic se neextrudovalo ven. Po chvíli jsem si všim, že asi failnula vodní pumpa na chlazení hotendu (vydávala trochu zvuk jak kdyby byla zavdzdušněná a hadice na dotyk nevibrovaly). Takže rozborka. Za tu chvilku ten plast natekl úplně všude; po hodně velké námaze a opatrného páčení za tepla se mi povedlo dostat sestavený heatblock s tryskou a heatbreakem pryč z toho chladícího bloku a následně vyšroubovat trysku. Teď marně přemýšlím, jak to dostat z heatbreaku a z toho chladícího bloku. Příjemnej den to byl :-D
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    neumí mi prosím někdo překonvertovat PRT soubory do něčeho editovatelného ve fusion360 např STEP nebo DXF ?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    No pokud velkou tak bych vzal i3 s tou novou elektronikou ale to nedelaj jeste pokud vim.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    vzal bych Ender.. po zkušenostech s tiskárnou za 40k a za 4k
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    WOJTYLA: tu mají občas i v alze, kde můžeš koupit na třetinku, tzn zaplatíš 1/3 a zbytek libovolne do 3 mesicu
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    ZIGI: Tu za 20k prej za dva tydny. Tak uvazuju esli nekoupit rovnou tu drazsi.
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    WOJTYLA: přesně tak, náčelníku... 1-2 dny maj pro věci, co maj skladem (možná MK3 atd.)... na Mini se bohužel stále čeká... já ji mám objednanou od 17. 10. a snad ji příští týden budu mít... uvidíme :-)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    ZIGI: jo tak prej 4-5 mesícu čekačka
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    ZIGI: Pisou 1-2 dny dodani?
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    WOJTYLA: proti - ze kdyz si ji objednas hned ted, budes ji mit nejdriv tak v cervenci :-)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    WOJTYLA: podle mne vpohode. Jen si porid trysku 0.25.

    Proti, drzeni ramene na jednom miste zpusobuje na druhe straně menší vůli vysky ale je mala a udajne nevyznamna

    Pro, 32bit hw který pujde hackovat a prestavet na velkou i3
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    Cau kluci jsem uolnej zacatecnik. Chci koupit Prusa Mini. Googlil jsem jak jsem mohl zatim mi to prijde cena vykon pro me ok na naky tisky figurek a picovin domu.
    Pro a proti?
    FERNIE
    FERNIE --- ---
    SPM: Jako, asi by se to dalo nějak implementovat :)
    SPM
    SPM --- ---
    FERNIE: dík, trochu jsem se bál, že to neumí, ale zkusil jsem se ještě zeptat, než to definitivně zavrhnu :-)
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    MILAZAJICEK: Zkusim pocitacovou sed od DD. Jejich filamenty mi vetsinou sedi, tak sand to bude cajk. Diky.
    Ten drruhej se mi zda az moc slonovina . . ale jasne, takhle z fotek soudit, to je k nicemu . . .
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    TALAGE: ja mma objednanou PC Gray od devil design ale nevim jaka bude v realu a Spectrum Ivory Beige me prosla rukama a vypadala hodně podobne jen nevim jak to vypada vytistene.
    FERNIE
    FERNIE --- ---
    SPM: aktuálně puštěný print to mám pocit defaultně neumí, počítá jen absolutní.
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    Nema nekdo tip na filament barvy "pocitacova bezova", pet-g ale klidne i pla? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam