• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    AKA_THE_A: to je videt na tech makes co tam jsou :D
    napr. https://www.thingiverse.com/make:709256
    - 48 hours for each half.
    - approximately 1.5 kg of material used.

    a tohle vidim taky poprve - beton misto infillu :))
    Concrete Filled Tang Band W3-1876S Subwoofer Enclosure by Snabel_a - Thingiverse
    https://www.thingiverse.com/thing:3880416
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    NAVARA: ono je to hlavně celkem velký :D
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    AKA_THE_A: To bude složitější než vypadá podle obrázku :o
    Nechával jsem si takhle tisknout z ABS ofuky na hotend a byl jsem tedy řádově jinde…
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    NAVARA: nepotěšilo :D

    NAVARA
    NAVARA --- ---
    AKA_THE_A: najdeš tam odkaz "print", pár z nich je v Praze a rovnou ti to napíše i cenu dle materiálu apod
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    čistě teoreticky, na kolik by mě přišlo si nechat od někoho tady vytisknout toto - https://www.thingiverse.com/thing:3851805 ?
    (jsou to 2 rozdílný díly)
    SPM
    SPM --- ---
    Netuší někdo, jestli je v marlinu něco jako automatický emergency stop, když selže chladič hotendu? Taky se mi to nedaří najít, že by to existovalo :-) Myšlenka je, že větrák má většinou signál s otáčkama (v mym případě voda, ale průtokoměr funguje úplně stejně) a když to chcípne a přestane to počítat pulzy, tak aby se to vyplo... s trochou štěstí by to pak nemuselo skončit kompletní rozborkou jako teď u mě :-)
    FERNIE
    FERNIE --- ---
    FIRGO: Prusovi to co vim dodavaji Plasty Mladec....
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    FIRGO: Aha, teda to bych necekal. Tak dekuji za osviceni :-)
    Jsem zvedav, s cim mi dorazi tiskarna... poreferuji...
    FIRGO
    FIRGO --- ---
    ZIGI: nene, prusament to neni (objednali jsme prave galaxy silver a je tam rozdil jak v odstinu a kvalite tisku) volal jsem na prusa support a tam mi znacku nechteli prozradit :)) pocitam ze to ale bude nejaky letity dodavatel ktereho postupne nahradi vlastnim prusamentem
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ZIGI: prusament mají také ale k tiskarne davaj nějaký noname.
    PECA
    PECA --- ---
    FIRGO: Proč paradoxně? Čekal bych, že komerční tiskárna bude mít jako vzorek přibalenou strunu, se kterou tiskne úplně ukázkově :)
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    FIRGO
    FIRGO --- ---
    zdar, nevite jakou znacku filamentu dodava prusa k tiskarnam ? (stribrne PLA, pruhledna role, bez popisku) paradoxne nam z nej vychazi mnohem lepsi vytisky nez z ostatnich znacek
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SPM: mas tepelnou patronu ne ? pripadne to nahrej tim heat blockem nemusis to preci dotahovat :)az to bude zhavy vytoc to. alternativne nad plznem, na indukcnim sporaku, smyckou z pajky. nebo samotnou tepelnou patronou a capton paskou :)
    SPM
    SPM --- ---
    RAINBOF: Jo no, jenom přemejšlim čim, než mě s tím žena najde u trouby a zabije mě :-)

    Jinak teda už chybí vyčistit jenom heatbrake. A ještě pro pobavení o pověstné síle BMG extruderů. Při tom začátku tisku to skoro ani neztrácelo kroky, jenom nic nelezlo ven. A když jsem to rozebral, tak ten roztavenej plast byl nacpanej ještě centimetr v PTFE trubičce, která vede z extruderu na začátek heatbreaku. Teda ta natavenina se narvala celým heatbreakem a ještě za ním 1cm do té trubičky. A do té se to tak napěchovalo, že nešla z těla toho chladiče za boha vytáhnout ani jedním směrem. Musel jsem tu ucpanou hadičku provrtat malým vrtáčkem a až pak to šlo vytáhnout...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SPM: nahrat, otocit
    SPM
    SPM --- ---
    Jinak já měl zase úspěšný víkend... Včera ráno jsem chtěl akorát pustit tiskárnu, ještě než si uvařím kafe. Začala tisknout, ale nic se neextrudovalo ven. Po chvíli jsem si všim, že asi failnula vodní pumpa na chlazení hotendu (vydávala trochu zvuk jak kdyby byla zavdzdušněná a hadice na dotyk nevibrovaly). Takže rozborka. Za tu chvilku ten plast natekl úplně všude; po hodně velké námaze a opatrného páčení za tepla se mi povedlo dostat sestavený heatblock s tryskou a heatbreakem pryč z toho chladícího bloku a následně vyšroubovat trysku. Teď marně přemýšlím, jak to dostat z heatbreaku a z toho chladícího bloku. Příjemnej den to byl :-D
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    neumí mi prosím někdo překonvertovat PRT soubory do něčeho editovatelného ve fusion360 např STEP nebo DXF ?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    No pokud velkou tak bych vzal i3 s tou novou elektronikou ale to nedelaj jeste pokud vim.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam