• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    cece na to 3d tisk neni uplne dobrej, budes potrebovat nejakou upravu vzduchu a musi se pridavat kyslik, k tomu pumpu, rekneme krabici s membranou, par hadic, nekolik paru nizkotlakejch jednocestnejch ventilu.. to by ve zkratce melo byt vsechno, jeste pro kontrolu vsude oprcat tlakomerama, vlhkomerama a teplomerama, naskalovat aby to utahlo nejakej mikrobialni filtr na vstupu a bude to skoro ready k pouziti behem apokalypsy.. videl bych tam drobny mouchy co se tyce napr. kondenzatu, aby se pak pacient treba neutopil.. atd atp, taky nejsem doktor, zejo
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Ultimate Medical Hackathon: How Fast Can We Design And Deploy An Open Source Ventilator? | Hackaday
    https://hackaday.com/...dical-hackathon-how-fast-can-we-design-and-deploy-an-open-source-ventilator/
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Koronavirus: Italské nemocnice zachvátila panika - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...ovid-19-bergamo-lombardie-smrt-nakaza-pandemie.A200312_110224_zahranicni_dtt
    A tim nemyslim na kseft, ale opravdu na tisk na kazde tiskarne co to dokaze...
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Dokaze nekdo z vas vymyslet zpusob, jak na 3D tiskarne vytisknout klicove dily pro ventilatory potrebne pri aktualni krizi? Italum by se pobne veci mohly hodit, kdyby byly k dispozici...ale nemam na to ani vzdelani, ani dovednost, jenom tenhle napad...
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    TEAPACK: souhlas, ze beton na vibrace asi nic moc, ale ze by spis potreboval neco flexibilniho
    nastesti je svet stavebni techniky je pestry, takze muzes vybrat neco jako tohle
    - trvale pevný, elastický spoj.
    - Vysoká přilnavost k savým materiálům.
    ....PLA? :)

    jo, bude to drazsi jak beton, ale prislo mi to zajimavy obecne jako napad
    napr. chci neco, s tezkou zakladnou, ale neplytvat plastem (ktery stejne neni moc tezky), tak to udelam cely duty (nebo s minimalnim infillem na podporu bridgovani, ktery potom vylamu) a vyleju to nejakou stavebni hmotou
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    AKA_THE_A: Co s tím? =D zdá se mi, že ten labyrint za reprákem je zbytečně dlouhej a kdyby byl aspoň trochu hyperbolickej, tak by to mohlo být ještě lepší =)

    QWWERTY: beton je dobrej na tlumení, navíc podle toho jak to hraje bych řekl, že se to po chvíli roztrhá... :-/
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    AKA_THE_A: to je videt na tech makes co tam jsou :D
    napr. https://www.thingiverse.com/make:709256
    - 48 hours for each half.
    - approximately 1.5 kg of material used.

    a tohle vidim taky poprve - beton misto infillu :))
    Concrete Filled Tang Band W3-1876S Subwoofer Enclosure by Snabel_a - Thingiverse
    https://www.thingiverse.com/thing:3880416
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    NAVARA: ono je to hlavně celkem velký :D
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    AKA_THE_A: To bude složitější než vypadá podle obrázku :o
    Nechával jsem si takhle tisknout z ABS ofuky na hotend a byl jsem tedy řádově jinde…
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    NAVARA: nepotěšilo :D

    NAVARA
    NAVARA --- ---
    AKA_THE_A: najdeš tam odkaz "print", pár z nich je v Praze a rovnou ti to napíše i cenu dle materiálu apod
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    čistě teoreticky, na kolik by mě přišlo si nechat od někoho tady vytisknout toto - https://www.thingiverse.com/thing:3851805 ?
    (jsou to 2 rozdílný díly)
    SPM
    SPM --- ---
    Netuší někdo, jestli je v marlinu něco jako automatický emergency stop, když selže chladič hotendu? Taky se mi to nedaří najít, že by to existovalo :-) Myšlenka je, že větrák má většinou signál s otáčkama (v mym případě voda, ale průtokoměr funguje úplně stejně) a když to chcípne a přestane to počítat pulzy, tak aby se to vyplo... s trochou štěstí by to pak nemuselo skončit kompletní rozborkou jako teď u mě :-)
    FERNIE
    FERNIE --- ---
    FIRGO: Prusovi to co vim dodavaji Plasty Mladec....
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    FIRGO: Aha, teda to bych necekal. Tak dekuji za osviceni :-)
    Jsem zvedav, s cim mi dorazi tiskarna... poreferuji...
    FIRGO
    FIRGO --- ---
    ZIGI: nene, prusament to neni (objednali jsme prave galaxy silver a je tam rozdil jak v odstinu a kvalite tisku) volal jsem na prusa support a tam mi znacku nechteli prozradit :)) pocitam ze to ale bude nejaky letity dodavatel ktereho postupne nahradi vlastnim prusamentem
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ZIGI: prusament mají také ale k tiskarne davaj nějaký noname.
    PECA
    PECA --- ---
    FIRGO: Proč paradoxně? Čekal bych, že komerční tiskárna bude mít jako vzorek přibalenou strunu, se kterou tiskne úplně ukázkově :)
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    FIRGO
    FIRGO --- ---
    zdar, nevite jakou znacku filamentu dodava prusa k tiskarnam ? (stribrne PLA, pruhledna role, bez popisku) paradoxne nam z nej vychazi mnohem lepsi vytisky nez z ostatnich znacek
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam