• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ANDY_WARHOL: zenerku bohuzel nemam. a koukam sondu mam indukcni ale mam hlinik podlozku takze jsem v... no rekneme koncich pro tento okamzik. nemam ani nic ocelovyho co tam vrazit. Ocelovy podlozky sou vyprodany vsude kam si muzu zajit hned. Vymenim za NPN indukci.

    Jdu se trapit se supporty.

    K tomuto bodu, existuji nejake male testovaci modely na ruzne vlastnosti tiskarny ? Vsechny modely co vidim jsou velike X hodinove tisky. Tedka si chci odladit tisk podpor. Naposled mi je to vytisklo tak jemne ze uz jsem je nesundal.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: mě zenerku na 12 voltů, ale zenerku a připojit to na 12v
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RAINBOF: ano, tak se to řeší. Nejlepší je tam dát zenerku na 12v, to stačí a funguje to. Zapojení najdeš na netu.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    no jsem tim prusou zhejckanej ne ze ne :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ANDY_WARHOL: tak mam tam ramps a pinu je tam metrak. Napajeni mi neva umi to od 6ti az do 36 takze nekde cmajznu mosfet a poslu to to tam ze zdroje.

    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RAINBOF: jestli je tam je firmware marlin, tak to žádný problémy dělat nebude. Tam se nastaví z probe že je z pin a on ji pouští jen při himingu nebo levelingu. Obecně spís bývá problém s napájením, protože z pin vládne jen 5v a ty sondy můžou chtít ke správné funkci 12 ale to asi víš.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    takova otazecka, poridil jsem si na rebela desnou vymozenost a tou je indukcni sonda na autolevel, problem ale vidim v tom ze netusim na kterej pin to dat. prikam si dej to na Zko ale to muze udelat problemy pri tisku ne ?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Ano, popisují se tam stejně problémy jako zde, ale lidé se o to stejně budou pokoušet :-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    3D tisk a koronavirus: Česko se dalo do výroby štítů a respirátorů | Blesk.cz
    https://www.blesk.cz/...esko-po-rouskach-se-cesi-dali-na-3d-tisk-stitu-a-respiratoru-pro-lekare.html

    Všimněte si toho "i respiratoru"
    MHO
    MHO --- ---
    RAINBOF: Díky za informaci. A když to celé přejedu vrstvou bezbarvého laku?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AXTHEB: neni, ale muzes mu helpnout. :D
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RAINBOF: Když tomsuch není moc... rigorózní.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    tak koukam tomsuch uz se tomu venoval.




    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ANDY_WARHOL:
    !Nejde, v tisku jsou male mezery kam vnikne para s pripadnymi bakteriemi ale ven se uz nedostanou.
    samotne petg sice porovate neni ale tisk je. Hele udelat ti testovaci tisk a sfotim ti to pod mikroskopem abys videl.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RAINBOF: myslel sem respirator, ne rousku...

    cistit to jde, a vydezinfikovat propylem snad taky. chci tisknout z petg, to ma i teplotni odolonost, takze se da i teplem dezinfikovat
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ANDY_WARHOL:
    tiskni tohle:
    https://www.thingiverse.com/thing:4231792

    V zasade tisteny veci nedoporucuju, nejde to cistit pokud tomu nedas nejakou slusnou povrchovou upravu. (treba acetonem).
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AXTHEB: spis to ze ten patentovanej tvar uz ma alternativu takze ho muze vyrabet kdokoliv kdo napriklad uz prislusny iso ma....
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    napadlo me vytisknout si nejaky hezky respirator, kam bych si dal filtr z neceho co se da koupit. mate nekdo tip na to ?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RAINBOF: Jim to může být dost egál, jakmile pomine krize tak se ty tištěný vyházej a dají tam originály, protože mimo výjimečný stav si nikdo netroufne riskovat neorigo součástkou. A teď jim to neškodí, byznys jim nelimituje poptávka ale výrobní kapacita.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam