• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    MHO
    MHO --- ---
    PECA: jojo, to mám vytištěný. vedlejší výsledek je ten, že mi vždycky tak smrdí ksich od toho latexu, že se poctivě meju
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    FERNIE: nj, byl jsem moc netrpelivy a fakt to chce celych 24h do vytvrdnuti .. + se to prohrivalo na odpolednim slunicku a uz to vypada v pohode :)
    ...mozna jeste nejaky ten den navic do uplnyho vyprchani, tzn. nechat to lezet nekde mimo obytny prostory

    PLA smoothing - wear your PPE! - Album on Imgur
    https://imgur.com/a/wh2hDXl
    FERNIE
    FERNIE --- ---
    QWWERTY: u acetonu je to trochu rychlejsi, zalezi jak moc to macis. Co mam vyzkousene, tak 2-3h staci aby to bylo v pohode na dotek, uplne vytvrzene do 24h
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    smoothing

    vy, kdoz jste delali abs+aceton nebo pla+chloroform, jak dlouho trva, nez povrch ztrati ten "pogumovany" pocit
    jasne, je to dostatecne pevny na manipulaci uz po jedne hodine, ale spis me zajima, kdy ten povrch zpatky vytvrdne
    tady uvadi, ze bezne pouzivaji na uschnuti 1-2 dny - odpovida to zhruba vasi praxi?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    XBAHNO: zavřenej kde?
    Když to dáš do neprodysny krabice s kolem silikatu, a koukat ti bude jen malej canfrlik přes manzetu, tak to nemůže být tak strasny
    PECA
    PECA --- ---
    BTW, jak se tu nedávno řešily polomasky a respirátory a že to je porézní a tím pádem naprt, tak docela prima nápad z Brna je přetáhnout přes to šprcku, teda jednorázovou rukavici a ustřihnout:
    https://vut.cz/mask
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    ANDY_WARHOL: Co rikal kolega, nema to moc smysl, protoze taha tu vodu fakt extremne. Proste pred tiskem dve hodiny v troube, jinak bublinkuje, i kdyz byl zavrenej. A to von je na to docela peclivka.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Hlavně to držte v dryboxu, nylon tahá vodu z okolí snad nejvic
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AXTHEB: kterej tez jde pouzivat v sekacce :)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    AXTHEB: To by slo, stejne zacina v karantene dochazet material, tak ji tam prihodim. Dik.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    XBAHNO: Jen má dost nestejnoměrný průřez, není to moc čistý a často to při tisku zoufale smrdí. Alza má nylon filament od Gembirdu, kilovku za 800.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    RAINBOF: Struna ze sekacky me laka furt. Je to nylon(bacha ne kazda) a nylonem jsem a) jeste netisknul b) 1kg je dost draha na material, ktery normalne nechci pouzivat.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RAINBOF: Ten výrobce už neexistuje a ty jeho modifikovaný PLA už nikdo nedělá.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AXTHEB: me od te doby obcas laka to zkusit :D
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RAINBOF: Nedávno jsem měl v ruce fakturu za filament, co jsme si nechávali poslat do brmlabu z Nového Zélandu :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    jsem si ted nejak vzpomel na dalsi ulovek z historie, pamatujete si jak u prvnich tiskaren byl problem sehnat filament a tisklo se treba na strunu ze sekacky ?

    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    GRAGAGROGOG: Už se mi podařilo sehnat a tiskárna úspěšně chrlí jeden štít za druhým. Díky :)
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    VLADDRACUL: Mam nějaké čínské 2$ zmetky, 2, 3, 4 mm vnitřní průměr, ptfe bych taky někde měl mít... Praha 12.
    ACID
    ACID --- ---
    HEINZZ: Jak píše Rainbof, mohl by to být špatný přenos tepla na termistor, osobně dávám do otvoru pro něj trochu pasty, čas od času zkontroluju a doplním. Nikam to neodkapává, spíš vysychá.
    Jinak zkus když šroubuješ trysku jako první, zvětšit mezeru na 1-1,5mm.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    HEINZZ: ja si myslim ze problem bude s merenim teploty.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam