• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    SPM
    SPM --- ---
    ANDY_WARHOL: Tohle a těch pár remixových věcí okolo: https://www.thingiverse.com/thing:3873672/comments
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: a co si tiskl?
    SPM
    SPM --- ---
    No, co se týče PLA Gembirdu, za mě za ty prachy super. V rámci akce debordelizace dílenskýho stolu jsem teď tisknul nějakou monstr šuplíkovou stěnu. Kupoval jsem na to gembirdí PLA, pač to byla hromada, jak moc hezky to vypadá mi zas až tolik nezáleželo a cenovej rozdíl proti PM a podobně celkem velkej. Protisknul jsem na tom doteď přes 2km struny a v zásadě jsem si všiml dvou problémů, pokaždé u šedé. Jeden byl, že druhá cívka (koupená tuším ve stejném krámě o něco později) měla lehce jiný odstín. Jelikož jsem ji měnil při tisku, tak je to na tom modelu vidět, že od určité vrstvy je to tmavší. Druhý problém byl, že asi na dvou cívkách byly nějaké 4 místa, kde ta struna byla nejspíš silnější. Na modelu se to projevilo tak, že v jednom místě (pokaždé jinde) jedna vrstva vyčuhuje trochu víc do strany. Jakoby se ztratil trošičku krok nebo ujel povolenej řemen. Ale stejná "elephant foot" je i z vnitřní strany modelu, takže posunem to být nemohlo. A problém se po těhlech dvou cívkách neobjevil. Ale nic dramatickýho - na figurce by to asi dost sralo, na šuplíku je to buřt. Jinak žádné bubliny, žádné ucpání trysky, všechno jinak v pohodě.
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    LIVE_RUSTY: mam skr 1.4 turbo a na druhe tiskarne skr 1.3 - esp modul na wifi sem koupil a je na tuzku, octoprint rychlejsi a lepsi. Bluetooth sem nezkousel, rozdil mezi 1.3 a 1.4 turbo je neznatelny. Drivery mam 2209 a 2208 - 2209 mi prijde lepsi kvuli sensorless homingu a imho se min hrejou. Jedu oboje na uart
    LIVE_RUSTY
    LIVE_RUSTY --- ---
    Ahoj. Mam Hevo se smoothie deskou MKS SBASE. Ma integrované drivery. Rád bych tiskárnu ztišil.
    Nějak jsem se pořád nezorientoval v současnejch trendech.

    Co mám pořídit? SKR 1.4 turbo? S jakou výbavou?
    Potřebuju WiFi na desce? (tiskárnu řídím octoprintem)
    Potřebuju Bluetooth? (dá se přes to pohodlně tiskárna flashovat?)
    Jaké drivery osadit?TMC 2109? nebo jiné? UART nebo ISP?
    Líbí se mi, že můžu použít jak generické Marlin menu, tak grafický touchpad.

    Díky moc za všechny názory.

    TALAGE
    TALAGE --- ---
    THEODORT: Mozna mame kazdy jine meritko na to, co je bezproblemovy a dokonaly tisk :)
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    THEODORT: Mel jsem dve civky tehoz a byl v poradku. Je to debilni sarze, ty bubliny a nekonzistence jsou videt primo v tom filamentu. Coz se sice muze stat, ale uz tomu proste neverim.
    Radeji si priplatim.
    Ve vyladeni extruze a teploty to opravdu neni.

    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ACID: bude to hodne ondividualni s PM jsem nikdy nevytiskl nic poradne :)
    ACID
    ACID --- ---
    THEODORT: Na spotrebni veci Gembird jedu taky, ale pokud tam dam PM, je videt okamzite rozdil, pritom PM neni zadne premium..
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    Trošku mi to připomnělo jak je vždy snazší svést vlastní neschopnost na nářadí/materiál/kolegu/whatever
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    no já jedu na tom nejlevnějším co se dalo sehnat /gembird/ a nikdy žádnej problém.. je třeba je pálit na horní hranici teplot, jinak to leze jak z chlupatý deky a dělá bublinky, jakmile je serizeno tak bez problémů.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Já používám gembird petg sedej a neměl jsem s ním problém. Když se dostanu jen do alzy, tak je to dobrá volba. Jinak beru devil
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    QWWERTY: Kolegu pozdravuj, ma recht. Uz na Gembird seru. Ale mel jsem pred tim dve civky tehoz materialu a byl uplne v pohode. Jednou to ale za ty prachy prijit muselo (to zkurveni se).


    ANDY_WARHOL: Uz jsem po nem pokukoval, tak mu dam sanci. Diky za tip.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    TALAGE: pripomina to kolegovu poznamku ke Gembirdu
    ted jak mraky lidi tisknou ty veci pro doktory, tak je evergreen "tisknu z gembirdu a moc to nejde" "Krok jedna, otevri popelnici, a na jeji dno dej susit spulku od gembirdu"
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TALAGE: tak pla je úplně v pohodě. Já sem se naučil používat st pla od creality, Maj ho taky v alze. Je takový vylepšeny
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    ANDY_WARHOL: Jo, DD je moc fajn, beru od holek z Krna. Nicmene zkusil jsem PLA Galaxy black Prusament a striknul jsem si.
    Mozna je to proto, ze se v podstate posledni mesice "trapim" jen s PET-G a ze bych si striknul i z jineho PLA. Ale zkratka bych Prusament uplne nehanel. Tiskne se mi z toho dobre. A urcite zkusim i PET-G.

    Nopak me dost nasral cerny PET-G Gembird z Alzy, co tu mam asi 4 mesice. Asi nejaka debilni sarze, ale tech bublin triprdele . . .
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    tam bude pravdepodobne ramps, tam by mel jit normalne marlin, ale mrkni uvidis.

    co se tyce motoru, promer faze, dva spagaty z tech 4 by mely byt propojene, tzn jestli mas treba multimetr co ma pipak kdyz spojis obe sondy, tak jedna faze, dva vodice by mely vzdy pipnout,
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    AXTHEB: jo to jsem prehlid
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    POOWL: Záleží, co tam máš za desku. Mozná tam ani ten mk1 firmware nepůjde nahrát
    POOWL
    POOWL --- ---
    diky zkusim ty kontakty projit.

    jeste jsem chtel mrknout jestli neni nejakej aktualnejsi firmware ale na strankach ma prusa jen od mk1.
    Aby mi to neudelalo vic skody nez uzitku tak je lepší tam asi nechat ten stavajici nez ten pro mk1?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JVCNC: má dva motory na jednom driveru a blbne jen jeden, driver bude ok.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam