• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TALAGE: tak pla je úplně v pohodě. Já sem se naučil používat st pla od creality, Maj ho taky v alze. Je takový vylepšeny
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    ANDY_WARHOL: Jo, DD je moc fajn, beru od holek z Krna. Nicmene zkusil jsem PLA Galaxy black Prusament a striknul jsem si.
    Mozna je to proto, ze se v podstate posledni mesice "trapim" jen s PET-G a ze bych si striknul i z jineho PLA. Ale zkratka bych Prusament uplne nehanel. Tiskne se mi z toho dobre. A urcite zkusim i PET-G.

    Nopak me dost nasral cerny PET-G Gembird z Alzy, co tu mam asi 4 mesice. Asi nejaka debilni sarze, ale tech bublin triprdele . . .
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    tam bude pravdepodobne ramps, tam by mel jit normalne marlin, ale mrkni uvidis.

    co se tyce motoru, promer faze, dva spagaty z tech 4 by mely byt propojene, tzn jestli mas treba multimetr co ma pipak kdyz spojis obe sondy, tak jedna faze, dva vodice by mely vzdy pipnout,
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    AXTHEB: jo to jsem prehlid
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    POOWL: Záleží, co tam máš za desku. Mozná tam ani ten mk1 firmware nepůjde nahrát
    POOWL
    POOWL --- ---
    diky zkusim ty kontakty projit.

    jeste jsem chtel mrknout jestli neni nejakej aktualnejsi firmware ale na strankach ma prusa jen od mk1.
    Aby mi to neudelalo vic skody nez uzitku tak je lepší tam asi nechat ten stavajici nez ten pro mk1?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JVCNC: má dva motory na jednom driveru a blbne jen jeden, driver bude ok.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    Jedna faze motoru nejede, budto kabelem nebo odeslym driverem.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    POOWL: špatně zapojený krokáč, možná jen vadný kontakt
    POOWL
    POOWL --- ---
    Pujcil jsem si stařičkou tiskarnu Prusa i3 z roku 2014 (myslim ze ten prvni typ mk0)
    Při zkoušení pohyblivosti os jsem zjistil ze osa Z ma problém na jednom z tech dvou motoru- ikdyz davam prikaz posun o 0,1mm nebo 1mm nahoru tak motor se nahodne otoci vpravo nebo vlevo.
    Druhej motor se toci v jednom smeru takze se to po par posunech zacne kroutit

    nevíte co by mohlo být za problém?
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    VLADDRACUL: Tak při 280 stupních to začíná vypadat ok
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    ANDY_WARHOL: Což o to, normálně tisknu hlavně z print with smile a sem maimálně spokojenej, ale ted mám doma dvě kila tohohle a chci to nějak použít
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    VLADDRACUL: vysrat se na prusament. Já ho za dobrý filament nepovažuju. Kup si devil, funguje výborně, je levnější a vyber barev mnohem lepší.
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    Ahoj, mám tu trochu trabl s Průšamentem z farmy ( https://shop.prusa3d.com/cs/prusament/1243-prusament-petg-orange-for-ppe-1kg.html )
    Zkouším ho na dvou tiskárnách, tryska 0.8 a 0.5, teploty od 240 do 270, vejška vrstvy 0.2, 0.25, 0.3 a 0.4 a v obou tiskárnách mi v tisku dělá díry (fotku přiložim). Zkoušel sem štělovat retrakce, měnit model (ve sliceru vypadá úplně ok), měnit rychlosti, ale nic nepomohlo. Nějaká rada, prosím? Jine filamenty mi to nedělaly
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ACID: ah, ja blbe cetl changelog - oni to pridali pro SLA, ale jinak mas pravdu, ze to tam je uz davno *facelamp*
    ACID
    ACID --- ---
    QWWERTY: v novym sliceru je ted nove "elephant foot compensation"
    o kterém mluvíš? Slicer PE to měl už dávno.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MILAZAJICEK: nemůže to být motorem, nebo driverem na desce?
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    NEPHIRUS: civka je volně navic to neprestane preskakovat ani kdyz na ten filament trochu zatlacim.. Tryska je nova od prusi a kdyz to stopnu a pustim znova zase zacne normalne podavat.
    NEPHIRUS
    NEPHIRUS --- ---
    MILAZAJICEK: Civka s filamentem se ti toci volne? Ja mel taky problem s preskakujicim a vynechavajicim extruderem, ukazalo se, ze to proste nedokazalo otocit 2kg civkou na tyci.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam