• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    ZED42:
    Ikea regál do koupelny. Bordel ignorujte
    ZED42
    ZED42 --- ---
    Zdar printeři. V čem skladujete filamenty?
    Osobně mám dobrou zkušenost s Lock & Lock krabičkou - typ HPL 889. Rozměry má tak akorát na 3 až 4 špulky (výrobcem udávané rozmětry jsou 316 x 232 x 230mm). Vejdou se v pohodě tři větší nebo čtyři menší, případně kombinace (viz. obrázek - tam je kombinace tří větších a jedné o něco menší a je to tak akorát natěsno).
    Krabka se nedá koupit v ČR a import z GB = cena za jednu krabičku přes 1000 Kč.
    Dovozce do ČR je schopen dovézt minimální množství 100ks, pak by se cena pohybovala kolem rozumných a snesitelných cca 400 Kč za kus. Krabky mají silikonové těsnění = uzavřené jsou hermeticky, jsou průhledné a stohovatelné.
    A teď pár otázek:
    - nevíte, kde je pořídit v ČR za rozumnou cenu (hledal jsem důkladně a intenzivně leč bezvýsledně, ale nezaručuju, že jsem něco nepřehlíd)
    - případně není zde firma (živnostník), která by si jejich distribuci (s rozumnou marží) vzala na triko?
    - a pokud obojí shora uvedené selže: není tu dost zájemců, se kterými bychom dali dohromady zájem o oněch potřebných 100ks? Osobně bych jich vzal tak 20ks, ideálně ještě 4 takoví zájemci. Pět lidí se ještě domluví, po jednom či dvou kusech to bez prostředníka nedáme, ale i o menší objemy je dobré vyjádřit zájem, třeba se toho pak nějaký obchodník chytí.

    CHIX
    CHIX --- ---
    RAINBOF: tak pak napis .
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    VLADDRACUL: zkusim vyloudit.
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    RAINBOF: ok, ja bych kdyztak zkusil projit, pokud to nebude soukromy.
    Jeste by me od tech filamentu zajimaly materialove listy, jako maji treba Print with smile, Devil design a dalsi
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    VLADDRACUL: musim se domluvit hadam pristi tejden nejak
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    RAINBOF: Je to tak :D kdy tam prijde?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    VLADDRACUL: treba budou. od toho jsou vzorky ne :D
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    Akorat ted zverejnili cenik a moc me to nenalakalo teda. To by musely byt fakt ultra supr
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    RAINBOF: Aha, brmlab zni hrozne brnensky :D
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    VLADDRACUL: jaky brno. Praha :)
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    RAINBOF: dej pak nejakeshrnuti, do Brna mam daleko. Celkem me zajima ta vylepsena asa
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    VLADDRACUL: no vid :) proto jsem chtel at se zastavi a neco dovali. Si je pamatuju na hithitu otazka je vysledek ale proc si nepoklabosit nepodivat se co maj.
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    RAINBOF: tyjo, ze by se nakonec preci jen poucily z ty otresny kampane a jejich zarputileho tvrzeni, ze zadny vzorky nebudou?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Prijede k nam do brmlabu typek z filamantra a dovali par vzorecku strun

    Nemate nekdo zajem o neco konkretniho si vyzkouset ? ze bych mu napsal at dovali nejakej zajimavej kus na zvykani.

    vzorky maj tady:
    Filamantra.cz
    https://filamantra.cz/quality/filaments

    nechce se mu tahat uplne vsechno ale kdyz si napisete myslim ze rad dovali. Pripadne to muzem na ty nasi holce (mk2.125s) rovnou zkusit.

    R.
    LEJN
    LEJN --- ---
    XBAHNO: přesně tak, je to tuším Flip faces, nebo tak nějak. Je to určitě lepší kontrolovat už při návrhu, ale případnou opravu hotovýho stl by měl zvládnout netfab bez problémů...
    SPM
    SPM --- ---
    díky, přeposlal jsem dál, snad to bude mít výsledek :-)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    SPM: SketchUp is blbej a má problém s vnitřní a vnější plochou objektu. Pokud to nemá texturu, tak jedna je světle šedá a druhá tmavě šedá a při pohledu z venku to musí být jednolitý, jinak to při exportu dělá brajgl. Nějakým kontexovym menu lze plochu obrátit, ale už si to nepamatuju.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: nevím jak to pak vypadá ve sketchupu, ale myslím že ten umí chytat na hranu, takže t kde to hapruje, tal by to mělo jít tahnutim přichytit, ale těžko říct. Může to vypadat ok, ale šatně se to vyrendruje.
    SPM
    SPM --- ---
    ANDY_WARHOL: vida, netfabb znám jako aplikaci, online jsem nezkoušel :-) On to teda mezitím projel něčím jiným, co to fixnulo taky. Otázka teda na co ale v tom sketchupu koukat, aby to lezlo dobře už z něj? Vím že u OpenSCADu jsem měl podobné problémy, když mi dva objekty navazovaly na sebe bez překryvu (tj třeba kostka vysoká 1 a pak od 1 nějaký další objekt) nebo podobně když to byl rozdíl a taky končil přesně hranou. U sketchupu je tohle tedy stejné nebo ta neuzavřenost skončí ještě něčím jiným? Jinak to nebylo nic složitého, krabička s nějakými kruhovými výřezy, takže v terminologii 3D CADu něco jako kvádr, odečíst kvádr, odečíst hromadu válců.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam