• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    Netušíte prosím někdo, zda se nedá v CZ sehnat Anycubic® 4Max Pro?
    Googlovat jsem zkoušel, spíš zda neznáte někoho, kdo to třeba importuje. Moc díky
    PECA
    PECA --- ---
    Přidám se s prosbou o radu ohledně resinu, kdekoliv s nízkým až nulovým poštovným a posíláním z EU.
    1/ Nějaký méně křehký. Aby se do přiměřeně velké dírky dal zašroubovat šroubek a dobře to drželo, případně se dala dírka v pohodě protáhnout vrtáčkem.
    2/ Dobře přetíratelný akrylovými barvičkami. Když si vytisknu nějaký model (figurku), aby to šlo dobře namalovat.

    Může i nemusí se jednat o jeden jediný, ale o dva různé. Jeden vhodný spíše na malé konstrukční prvky, do kterého se dá zašroubovat šroubek. Druhý vhodný na figurek a malování, ale taky ne moc křehký :)

    Jak jsem psal dříve, tak mám 3D Jack Light Gray. Docela mi přišel v pohodě, není moc křehký, ale když jsem zkusil zašroubovat šroubek, tak i v poměrně velké dírce s minimálním přesahem závitu výtisk praskl lesklým lasturovým lomem. Trochu to jako pruží, ale tenčí stěna či zbraň u figurky se snadno zlomí. Syn si stěžoval, že primer (základová barva) málo kryje a musí dávat více vrstev. Ale jinak to po namalování vypadá dobře a barvy i drží. Blbý je jenom to, že dlouhé tenké zbraně (kopí, halapartna) se snadno ulomí. Dokonce jsem jedno kopí nechtěně ulomil s podpěrou...
    PECA
    PECA --- ---
    BODY: Vyloženě odzkoušený mám teď aktuálně ten jejich "3D Jack Light Gray". Mají i černý, cena je kolem 16 - 17 stovek.

    K tomu šedému: Je neprůhledný. Průsvitný je v tom smyslu, jako asi každý plast v tenké vrstvě, nikoliv jako třeba kouřové či mléčné sklo. Je tuhý, pevný, není křehký. Nemám vytvrzovací lampu zatím, takže nemůžu reportovat jak po vytvrzení. Na slunci rychle žloutne. Začínám a toto je můj první resin, takže nemůžu srovnávat s něčím jiným.
    BODY
    BODY --- ---
    Ahoj nemate nekdo prosim ozkouseny nejaky cerny resin pro LCD, ktery je nepruhledny i neprusvitny - i v tenkych vrstvach a detailech? (treba neco z 3djake, kde celkem rad nakupuju)
    CASTER
    CASTER --- ---
    Humble Fantasy 3D Printable Models Bundle (pay what you want and help charity)
    https://www.humblebundle.com/software/fantasy-3d-printable-models-software
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TALAGE: jen tedy existuje od nich pla a st-pla, ten první je ještě levnější a nezkoušel sem, ten s přídavkem st by měl být odolnější. Strong to znamená.
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    ANDY_WARHOL:
    VLADDRACUL: vyzkousime, uvidime :) ... diky
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    VLADDRACUL: tak to je u low endu vždycky riziko
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    ANDY_WARHOL: hele taky uz sem parkrat zaslech, ze sem jim nektery sarze nepovedli (pokud vim, tak u nich pokulhava hlavne prumer struny)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Já mam dobrou zkušenost s creality st-pla, který je odolnější a přitom dost levný.
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    TALAGE: Ja musim znovu zpropagovat Print with smile - ceska firma, o kousek levnejsi nez Prusament a kvalitativne super.
    Pokud cloveku nejde o barvu, tak maji i vyrazne lacinejsi prebehove spulky
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    RAINBOF: Presne pro tu nekonzistenci jsem GB uz vyskrtl, za ty nervy to usetrene kilo nestoji. Treba bude nejaka rozumnejsi levna nahrada. Jinak ja jsem si z PLA zkusil Galaxy black od prusi a s tim se tiskne snad samo... Ale pravda, za jinou cenu.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    podle mne, je u masovek jako gembird problém s tím že granule ze kterých se to dělá nemají konstantní kvalitu a navíc to jde přes tolik rukou že neohlídáš zda to někde měsíc nehnilo na paletě v +35°C na slunci.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    GINTA: ackoliv jsem mel na gembird blby kecy, tak tisku jednu jejich PLA spulku, co jsem koupil stylem "zajima me jak se tiskne z neceho takhle levnyho" a musim rict, ze zatim bez problemu
    docela me prekvapuje, ze nemam ani extra problemy s degradaci a to lezi bez obalu/krabice na kuchynskym stole, takze pobliz pruvan z venku po desti, para z vareni, etc...
    ale mas pravdu - Gembird uz brzo nekoupis vubec :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    GINTA: degradovanej. Dej bacha kde kupujes.
    GINTA
    GINTA --- ---
    Právě se trápím s uplně novým filamentem PLA od gembirdu. Prostě tisknu a ten šmejd se ulomí grr.... Tak gembird už nekoupím. Just sayin...
    ARAON
    ARAON --- ---
    PECA: Tohle je většinou nedostatečnou dobou expozice těch spodních vrstev. Tam se to většinou dá klidně přehnat. Já to občas přeťápnu až moc, načež to prozměnu nejde od té hlavy oddělit. :-P
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    no ja si zazil ted celkem na chalupe s odlepovanim veci pri beznym fdm.. nejprv, protoze jsem mel par mesicu pauzu, jsem tisknul ABS na PLA teplotach.. svete div se, neslo to a odlepovalo se to driv nez dojela prvni vrstva.
    pak jsem mel dost ABS juice, tak jsem podlozku natrel a nastavil teploty. stale nahouby, navic jsem zjistil ze mi (prekvapive, v podminkach se skoro 90% vlhkosti a kolem 16°C) zvlhly vsechny struny..

    nakonec jsem si udelal malou komoru kam jsem narval vsechny spulky a cca den tisknul jak o zavod, jakmile byla vyhrivana komora a ABS juice na desce, zadny problem
    PECA
    PECA --- ---
    PECA: Platforma přebroušena papírem (postupně 400, 600, 800 a 1000). Tisk skoro, tak na 80 - 90 %, pak se to odlepilo a zůstalo to dole na dně vany :(
    Výsledek: https://photos.app.goo.gl/s1G46XrrKEBpiLhq5

    Výtisk je takový jako trochu rozteklý, což nevím, je-li špatnou expozicí, nebo špatným oplachem. Jestli někdo tuší, prosím o radu.
    Teď už tisknu něco jiného a zatím to "lupe", takže asi dobrý... Přidal jsem dobu expozice na spodních vrstvách a ubral na zbytku, zpomalil jsem rychlost zvedání, tak za hodinu asi uvidím...
    PECA
    PECA --- ---
    PECA: pár issues :/
    1) Optický modul vytváří mřížku tmavých čar a světlých čtverečků. Údy reklamovat, prý pošlou nový modul. Ale zas tolik to prý vadit nemusí...
    2) Nedrží mi to na platformě. Fuckt ne. Zkoušel jsem 2x. Poprvé asi 50 s na první vrstvy, podruhé 100 s.

    Jdu koupit brusný papír na přebroušení platformy...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam