• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ROMANICAK: Zkusenosti nepotrebujes, navod je docela navodny. Proste musi te bavit sroubovat a skladat nejake veci.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ROMANICAK: zas je dobrý že když si to složíš, tak dostaneš background o tom jak to funguje a budou se ti do budoucna lépe řešit problémy imho.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ANDY_WARHOL:
    MAKROUSEK:
    Kdyz vis co delat a mas zkusenosti (?)..OK, na to ja bohuzel cas nemam a musim si priplatit. Diky za odpovedi.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ROMANICAK: Jo, tak 6-8 hodin cistyho casu.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ROMANICAK: za den max to máš sakumprask.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Taky mam zalusk na tu MK3S, jen si nejsem jistej jestli stavebnici nebo zkalibrovanou hotovou. Ja jsem clovek co na nic nema cas, potrebuju idealne zapnout a tisknout.

    Jasne, asi jsem schopen si to sestavit, ale nemam tuseni kolik casu a nervu zabere to po sestaveni vyladit a zkalibrovat. Mate nekdo predstavu? Muzete to hrube popsat co se s tim vsechno musi udelat?
    JJOXER
    JJOXER --- ---
    SPM: Pošta (:
    SPM
    SPM --- ---
    JJOXER: já mám v kanclu pracovního průšu, takže nějakou mrňavost jako tohle tam asi někdy v mezičase můžu pustit. Kdyby toho mělo být nějak zásadně víc, tak bych měl koupit aspoň za vlastní resin, ať neleju ten firemní :-) Akorát mám tu teď teda jenom samé takové jedovaté barvy - oranžovou nebo průhlednou červenou.
    JJOXER
    JJOXER --- ---
    SPM: Asi bych na začátek zkusil dva kousky, dnd velikost - 28mm
    SPM
    SPM --- ---
    JJOXER: kolik jich máš? :-)
    JJOXER
    JJOXER --- ---
    ARAON: A je tu někdo v CZ, kdo má doma podobný stroj a uměl by něco za odměnu vytisknout? (:
    ARAON
    ARAON --- ---
    THEODORT: Ono je tohle děsně jednoduché třeba pro mě, jako profesionálního 3D grafika, protože já si umím rozřezat cokoliv jakkoliv, ale spousta lidí neví jak na to. A rozřezat něco tak, aby to šlo dobře slepit a tak aby to nebylo vidět, není úplně triviální. I když tedy záleží na modelu, že.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    THEODORT: Zkus to. Ja to zkousel.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    MAKROUSEK: no vetsinou to staci napul pres hlavu bud predek-zadek nebo L-P, nic k hledani tam neni
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    THEODORT: Protoze vetsina tech figurek trci tak nejak do vsech stran. Ja treba nenasel nejakou rovinu, ktera by sla riznout a slepit.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    no nevim, co vam brani to riznout napul a pak slepit?? Podpory, pche..
    ARAON
    ARAON --- ---
    JJOXER: Anycubic Photon S, žádný problém.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    JJOXER: Jo. Na FDM to vubec nejde, moc podpor a neulames je.
    JJOXER
    JJOXER --- ---
    Zdravím, zkoušel jste někdo tisknout DnD miniatury, například nadesignované tady?

    Hero Forge Custom Miniatures
    https://www.heroforge.com/
    VIXLE
    VIXLE --- ---
    dik moc za rady, objednal jsem teda MK3S a uz se nemuzu dockat :)
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    QWWERTY: Mne vypad nuz asi po dvou mesicich a tak tam zadnej nemam. Funguje to stejne.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    VIXLE: MK3S + za me osobne souhlas s MMU2 hate
    Vetsinu casu stejne clovek tiskne jenom jeden filament a MMU akorat zavazi, miva problem se zavedenim filamentu, blika jak semafor a nikde neni jasne popsany, co to vlastne chce (jako sorry, troubleshooting podle toho, jestli blikla zelena a po ni cervena dlouze nebo kratce v dnesni dobe, kdy 128x64 OLED stoji $2) ... obcas je s tim ultravoser, jako kdyz nam treba z vypadl rezaci nuz, zarizl se do MMU a cely ten pojezd se zablokoval a nebylo to kudy poradne rozebrat, etc...
    Stejne tak souhlas, ze na podpery/dvoubarevny tisk uz je lepsi druhy hotend, protoze wipe tower je casove narocny plytvani materialem a jeste se musi resit filament buffer, aby se ty stridajici filamenty, visici na tyci vedle sebe, navzajem do sebe nezamotaly.

    Asi jedina pozitivni zprava je, ze pokud mate MK3+MMU2, tak v novym firmware pujde MMU vypnout softwarove (We planned this feature by 3.10.0(aktualni je 3.9.1)), takze kdyz vas bude srat, tak ji nemusite odpojovat kabely.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam