• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ANDY_WARHOL:
    Co nabizi profi tiskarny navic oproti Prusovi? Neco ceho se neda dosahnout za par korun, jako treba box? Nebo jeste neco dalsiho? Nebavme se o velikosti modelu, to je irelevantni pro me.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Tak jsem na to asi prisel.

    V modelu jsem udelal trosku tlustsi steny jak jsem psal driv, slicer to pochopil tak, ze do 4. vrstvy udelal infill a na to udelal jeste dasi 3 solid vrstvy. Pomineme to jaka to je blbost (ze se tohle neda vypnout neb nevim jak) , nicmene v prusa sliceru v ADVANCED nastaveni, kdyz se vypne vetrak, tak zustava zapnuty na 100% pokud se dela bridge. No a ta vrstva nad infillem je bridge, ze jo. Takze vetrak se roztocil na 100%, extruder to chvili jakz takz daval, pak to uz chvili nedaval a teplota se snizila o dost a pak po chvili zabrala "Hotend thermal runaway" pojistka.

    Bohuzel to vypada, ze v tom Repetieru kdyz dam override a odskrtnu pryc "Enable Cooling", tak to na to foukani pri bridge nezabira. Vetrak se proste spustil pokazde, kdyz to zacalo tisknout nejakou cast te vrstvy nad infillem. ...jeste to pak jednou vyzkousim, zatim je to domnenka.

    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    LYCO:
    ROMANICAK:
    THERMAL RUNAWAY Prusa i3 mk3 problem Nicola Italy part.2
    https://www.youtube.com/watch?v=gsWRO16lK84


    ***SOLVED***
    I made this video to show to the Prusa costumer support the problems i had with my 3d printer..

    After extensive check on all the printer components they decided to send me FOR FREE a new rambo mini board..
    After replacing the board the printer started to work again :)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Ja mam pocit, ze odesla deska....jsou tam errory v komunikaci, teplota najednou klesne o 20st bez jakekoliv rozumne priciny (vetrak nebezi), na grafu output extruder je nesmyslnej narust...
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    LYCO:
    Ja jsem samozrejme hned nasel https://help.prusa3d.com/cs/article/thermal-runaway-temperature-drops_5320
    ale to jsou problemy ze starych modelu. Stane se to pokazde ve stejnou dobu, pokud by to bylo to co je v tech odkazech, tak by to nejspis nastavalo nahodne.
    LYCO
    LYCO --- ---
    ROMANICAK: LMDDGTFY

    Asi máš uvolněný termistor co měří teplotu, nebo problém s topným tělískem hotendu.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Dpc uz potreti za sebou. Co to ma bejt???

    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ROMANICAK: pokud myslíš prusu, tak to si trochu mimo. Profi tiskárny stojí přes 100k i víc, tohle je pořád hracka
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    MAKROUSEK:
    Hele ja ten cas bohuzel nemam, proto jsem si koupil slusnou, mnoho let vyvijenou a peclive testovanou tiskarnu a ne nejakej levnej cinskej shit. Trosku casu na zacatku investuju, to je jasny, ale urcite ne spoustu. Jako obycejnej zakaznik proste za ty prachy ocekavam, ze to funguje perfektne a ne ze budu desitky hodin travit nad tim jak neco kloudne vytisknout.

    Ja proste nemuzu fungovat stylem jakoze si koupim auto, jenze ono ma tak nejak nedoladeny rizeni pro jizdu po sterku, takze si musis vyrobit kladku, privazat na volant provaz, provliknout to pres stresni okynko a pod zrcatkem zpatky k volantu a pak to cely ridit ze zadniho sedadla levou nohou s hlavou dole mezi sedackama proste proto, ze ostatni se to uz takhle naucili :-)

    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ROMANICAK:
    Tak asi se povedlo, jeste je potreba overit ze bude stale plovat jak ma, je totiz o cca 30% tezsi.

    Za par hodin uvidime :-)

    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ROMANICAK: To jo, ale neni to vec na jedno pouziti, protoze do toho musis, jak vidis, investovat spoustu casu na zacatku, nez se s tim naucis pracovat. To je asi jako kdybys rikal - ja nechci platit adobe za photoshop, to si to radsi sam naprogramuju a usetrim.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    MAKROUSEK:
    Pro me to neni konicek, ale soucast sideprojektu, v podstate prace. Naopak, ja tim potrebuju usetrit cas, kterej jsem palil na x telefonatech a jezdeni pro vytisk nekam na druhou stranu Prahy.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ROMANICAK: Tak to sis vybral spatneho konicka, parde.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    MAKROUSEK:
    Tak to mas asi hodne casu. Ja ne. Tisk je pro me uplne okrajova zalezitost a potrebuju se venovat 99% uplne necemu jinymu.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ROMANICAK: Jenom dva dny? Kdyz ja jsem produkoval drahe zene nejake krabicky s jejim logem, trvalo mi to tak ctyri tydny, nez jsem dospel ke kyzenemu vysledku.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ZORB: Jo, presne tak. Kdyz jsem to slicoval v tom Prusacosi a tiskl z karty, tak to delalo nejaky kraviny a tisklo uplnej nesmysl. Ale to ted fakt neresim, mam ztratu casu uz dva dny kvuli podelanymu ladeni tisku.


    ZORB:
    ZORB:
    To vypada nadherne...to je ABS? Jaky nastaveni teda? 100/230?
    Mimochodem ten motor mam taky dost horkej, ale nepodarilo se mi dohledat kolik vydrzi a jestli mu to vadi.

    Jeste mi kdosi radil, ze nektery barviva ,ktery jsou min vyrazky, takze se jich musi do filamentu davat vic, degradujou jeho vlastnosti a ze to muze byt taky pricina. Akorat nevim, ktera barva ma teda nejmin barviva :-)
    ZORB
    ZORB --- ---
    ROMANICAK: Rack+tisk s ochraným štítem, material Prusament, vychozi nastaveni materialu...

    ZORB
    ZORB --- ---
    ROMANICAK: Tak u mne zatim takto, ze stitem...

    ZORB
    ZORB --- ---
    ROMANICAK: Slicujes to rovnou v Repetier hostu?
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    XBAHNO:
    Z karty to tisklo uplny nesmysly, jeste nevim proc a nemam cas to zjistovat. Takhle nad tim mam mnohem lepsi kontrolu, napriklad nenechat vychladnout HeatBed kdyz mas malo casu je pro me krucialni :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam