• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    LIBANON
    LIBANON --- ---
    ACID: asi zkusím ten blender, taky jsem jakesi sachy s podmínkami zaznamenal
    ACID
    ACID --- ---
    LIBANON: F360 je fajn na praci, pro hobbiky super, akorat s poslednima zmenama v licencni politice riskujes, ze se budes za nedlouho ucit neco jineho.. Sam ho pouzivam, ale vsechno hned rovnou "zalohuju" do STEP a nainstaloval jsem si FreeCAD
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    LOL, to je teda zpusob :-)))

    Ale asi to pujde. Vytvorim si hranol co nazvetsuju na potrebnej rozmer, a pak podle toho cca nazvetsuju ten puvodni model. +- milimetr mi nevadi, to se prilepi, prece jen je to samopal z papirovy trubky pro decka :-)



    LIBANON
    LIBANON --- ---
    LIBANON:
    ROMANICAK: Koukem ze mi zustal trcet roh toho hranolu, takze znovu a lepe



    THEODORT
    THEODORT --- ---
    to jsem zrovna vcera radil jak si na bezrozmernem modelu ujasnit co bude jak velike.. ale koukam ze trojclenka uz tu probehla, tak to nebudu opakovat :D
    LIBANON
    LIBANON --- ---
    ROMANICAK: no tak trochu hovadsky, udelal jsem z toho tveho objektu diru a orezal tim hranol co jsem vlozil dovnitr tak aby zasahoval do sten, pak to zgrupoval

    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ROMANICAK: Tak si tam dej v TinkerCADu dve ruzny diry.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    NAvic ja teda fskutcnosti potrebuju jeden tisknout s vnitrnim prumerem 22 a druhej 47mm :-/
    ACID
    ACID --- ---
    V0IT: nemas problem s vypinanim tiskarny na termal runaway?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Creality launches conveyer belt 3D printer for continuous part printing – 3Dnatives
    https://www.3dnatives.com/en/creality-3dprintmill-conveyer-belt-231120204/amp/

    Zajimavy
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ROMANICAK: to tam opravdu neni
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    MAKROUSEK:
    A zkousel jsi to? Tam jou totiz jen vnejsi rozmery a neni tam videt tlousta steny, takze si to nemuzu ani sam dopocitat.

    LIBANON:
    No jo tvl, to me vubec nenapadlo..jak sis zmeril tu vnitrni diru?
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ROMANICAK: Staci kliknout na jakykoli z rohu a pak se ti tam ukazou cisla, tak na jedno kliknes a prepises ho.
    LIBANON
    LIBANON --- ---
    ROMANICAK: No jak bych to delal já, amatér. Změřím si ten otvor v modelu a mam 20mm. Chci 50mm, pak to musim zvětšit 2,5x. Toto udělam jednoduše ve sliceru. Hotovo. Problém je akorát to, že 50mm díra bude vytištěná o desetinku dvě menší, ale to je jiná kapitola.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Wow, tady se to rozjelo :-)

    Ja prave koukam na ten TinkerCad. Jako prvni, a to jsem si myslel ze pujde opravdu easy, potrebuju zvetsit tenhle zamerovac tak, aby vnitrni prumer (bez ty zarazky) byl v nejakym presnym rozmeru, rekneme 50mm. Ale to mi v tom TinkerCadu nejde, nevidim tam nikde upravy jednotlivych rozmeru s presnym nastavenim hodnoty.

    THEODORT
    THEODORT --- ---
    QWWERTY: neprislo mi to vhodne doporuceni pro nekoho kdo chce zdrhnout z OpenScadu, tot vse.. jinak at kazdy pouziva co mu je prijemne, zeano..
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    THEODORT: Osobne nevidim duvod shazovat TinkerCAD, s duvodem "ze to neni opravdovy SW". Sice chapu, proc se kazdy, kdo modeloval neco profesionalne nebo ma praxi s CADem, chyta za hlavu, ale neni to validni duvod, proc si s tim zacatecnik nemuze hrat, protoze na kybl operaci to bohate staci. Prehnany elitarstvi neni pro hobby komunity zdravy.
    Imho mnohem dulezitejsi nez pouzity nastroj je pamatovat si napr. zaklady designu modelu pro FDM tisk a podle toho model nakreslit. A ano, nektery veci, jako napr. chamfer a fillet jdou v Tinkercadu pekne blbe. Ale afaik TCAD nikdy nemel za cil byl plnohodnotny profesionalni kreslici nastroj.
    LIBANON
    LIBANON --- ---
    THEODORT: je to věc názoru, já to dělal stejně jak on, ale změnil jsem to. Ano pokud tisknu jednu věc dokola, tak je to jasné (ale pak vlastně nepotřebuju slicovat), pokud pokaždé něco jiného, tak chci mít slicování pod kontrolou a řešení v repetieru mi prijde nedostatečné, resp. jak jsem psal níž, skončil jsem s milionem presetů tisku i materiálů a měl jsem v tom akorát bordel.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    jinak ty mame taky Blender auditko vhodne i pro zacatecniky, kdyby nahodou.. [ Blender - modelovaci a animacni nastroj zdarma ]
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    LIBANON: za me je jeho workflow mnohem elegantnejsi, ty musis delat se dvema softy naraz, pritom profily si clovek jednou nastavi a pak na to vicemene nesaha, tak co by porad otviral dalsi okno a neco si importoval.. pouziva pouze jeden software, a kliknutim si to treba vyreze pro porovnani i v jinym sliceru nez zrovna v prusovi... aka delas to zbytecne slozite.. :D
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    a treba u tohodle konkretniho modelu bylo vhodne pouzit prave Meshlab na upravu meshe pred zesilovanim v Blenderu, tim se proces dost zjednodusil a urychlil
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam