• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    ACID
    ACID --- ---
    V0IT: hmm, v praci nam po update FW (asi jen shoda nahod) zacaly potize s temp runaway, zda se ze to neni ojedinely problem, aspon podle reakce Trilabu..
    Jinak už jsi zkoušel Flexprint extruder, nebo tisk PA?
    V0IT
    V0IT --- ---
    ACID: tisknu od začátku letošního roku a zatim ne:)
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    MAKROUSEK: na stredni strojarne se to ucilo uz prvaku po celou dobu studia, v mojem pripade pred 15ti lety. AutoCad, Solidedge a tusim ze i Sketchup pro letmej uvod do volnejsiho modelovani.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    Ahoj, je tu prosimvas nekdo z prahy, co by byl ochotnej a schopnej na resinovy tiskarne vyjet model domu?
    Rozmery dle moznosti vasich tiskaren. Moc diky.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ACID: To jo, ale kolik semestru se uci CAD na strojarne?
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ACID:
    Naprosty souhlas. Me by stacilo, kdyby to vypadalo a fungovalo jako Corel, jen v 3D :-)
    ACID
    ACID --- ---
    Jinak tohle jsou presne ty duvody, proc uzivatele normalnich CADu se pohrdave divaji na ruzne kreslitka, ktere neumi kotovat. Potrebujes zmenit jednu vec a zadrbes s tim vecer.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    MAKROUSEK:
    No to jo, ale strasne blbe se to umistuje, zvlast kdyz nevim prumer toho vnitrniho limce. Proste je to voser a obchazeni, ale pujde to.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ROMANICAK: Tak taky tam mas pravitko a vono ta podlozka je milimetrovy ctvercovy papir.
    LIBANON
    LIBANON --- ---
    ACID: asi zkusím ten blender, taky jsem jakesi sachy s podmínkami zaznamenal
    ACID
    ACID --- ---
    LIBANON: F360 je fajn na praci, pro hobbiky super, akorat s poslednima zmenama v licencni politice riskujes, ze se budes za nedlouho ucit neco jineho.. Sam ho pouzivam, ale vsechno hned rovnou "zalohuju" do STEP a nainstaloval jsem si FreeCAD
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    LOL, to je teda zpusob :-)))

    Ale asi to pujde. Vytvorim si hranol co nazvetsuju na potrebnej rozmer, a pak podle toho cca nazvetsuju ten puvodni model. +- milimetr mi nevadi, to se prilepi, prece jen je to samopal z papirovy trubky pro decka :-)



    LIBANON
    LIBANON --- ---
    LIBANON:
    ROMANICAK: Koukem ze mi zustal trcet roh toho hranolu, takze znovu a lepe



    THEODORT
    THEODORT --- ---
    to jsem zrovna vcera radil jak si na bezrozmernem modelu ujasnit co bude jak velike.. ale koukam ze trojclenka uz tu probehla, tak to nebudu opakovat :D
    LIBANON
    LIBANON --- ---
    ROMANICAK: no tak trochu hovadsky, udelal jsem z toho tveho objektu diru a orezal tim hranol co jsem vlozil dovnitr tak aby zasahoval do sten, pak to zgrupoval

    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ROMANICAK: Tak si tam dej v TinkerCADu dve ruzny diry.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    NAvic ja teda fskutcnosti potrebuju jeden tisknout s vnitrnim prumerem 22 a druhej 47mm :-/
    ACID
    ACID --- ---
    V0IT: nemas problem s vypinanim tiskarny na termal runaway?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Creality launches conveyer belt 3D printer for continuous part printing – 3Dnatives
    https://www.3dnatives.com/en/creality-3dprintmill-conveyer-belt-231120204/amp/

    Zajimavy
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ROMANICAK: to tam opravdu neni
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    MAKROUSEK:
    A zkousel jsi to? Tam jou totiz jen vnejsi rozmery a neni tam videt tlousta steny, takze si to nemuzu ani sam dopocitat.

    LIBANON:
    No jo tvl, to me vubec nenapadlo..jak sis zmeril tu vnitrni diru?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam