• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ROMANICAK: zkus Layer > Advanced > Seam position > Random

    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Prosim o radu. zkousel jsem Avoid crossing perimeters, ale nepomohlo.

    Lze nejak nastavit v Prusasliceru, aby mi tahy v jedne vrstve nezacinaly na stejnym miste? Aby nevznikalo tohle? aby se proste (je to kruh) kazdej tah zacal o kousek vedle?

    SPM
    SPM --- ---
    VIXLE: Ohledně toho zpomalování - ve slicerech bývá typicky nějaká option na minimální čas tisku jedné vrstvy nebo podobně. Dá se tím tedy hodně výrazně zpomalit tisk, ale jenom na těch vrstvách, kde se toho tiskne málo a byly by jinak rychle vytisknuté (pač když bys to jinak zpomalil 100x úplně celé, tak by se to tisklo věčnost).
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    VIXLE: Zkus ještě ubrat teplotu a zvednout ofuk výtisku. Na Thingi jsou na to i nějaké testovací modely
    VIXLE
    VIXLE --- ---
    zkousel jsem ted tisknout tuhle blbustku: https://www.thingiverse.com/thing:4216832 a nejen na ni se mi stava, ze overhangy odstavaji strasne nahoru, viz fotka. zpravidla cim mensi cast, tim je to horsi, a kdyz se pak kolem presouva extruder, casto urazi ty casti z bedu. tak nejak tusim, ze to asi nestiha spravne zchladnout, coz i potvrzujou ruzny fora, ale nedari se mi to porad uplne vychytat. zkousel jsem zpomalit tisk cca o tretinu a stahnout teplotu nekam k 200, coz sice vyrazne pomohlo ale jak je to vic nez par precnivajicich vrstev, po chvili se to stejne projevi. nemate nekdo tip co jeste zkusit poladit?

    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    HULIK
    HULIK --- ---
    Ahoj lidi mohu poprosit o doporučení nějakého bílého, nebo bílého transparentního filamentu PLA?
    Dočetl jsem se na pár místech že s bílím bývají problémy, tak bych rád nějaké zkušenosti.

    Mám starou Průša i3 mk1

    Díky
    CASTER
    CASTER --- ---
    BEREGOND: určitě se dá nějak dovést k extruderu odkudkoli, ohyby vyřešit průchodkami nebo rovnou trubičkou. V tom má spíš mini výhodu, že extruder se nehýbe. U mě vznikají přílišné ohyby, když je extruder zcela nahoře a tedy nezbývá moc místa pod horní deskou, což jsem ještě zhoršil podložením tiskárny kusem betonu :) budu muset z kulaté díry na provlečení filamentu udělat drážku.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    BEREGOND:
    No ta hlavni asi bude, ze se na to nebude prasit nebo litat pyl z okolni prirody, coz povazuju za krucialni pro elektricko-mechanicky presne pracujici veci :-) A samozrejme resim teploty pro ABS, protoze pracovat u toho v mistnosti kde drzim +-32°C je prisernost, to se fakt neda.
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    ROMANICAK: Tak pak sem zkus napsat jake s tim mas zkusenosti. :-)
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    CASTER: Ja prave nevim jak je to u te mini udelane, vsude je tam civka vedle, tak jsem si rikal jestli se ten filament nekde neohyba, nebo neklade odpor.
    CASTER
    CASTER --- ---
    BEREGOND: takhle mam civku u mk3s na lack boxu a zadny problemy s tim nejsou
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    BEREGOND:
    Uplne jsi mi ted vytrhl trn z paty! Presne tohle jsme potreboval vyresit a uz je objednano (Mk3s)
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    Zvazuju ze si nakonec poridim Prusa mini a přemýšlím ze k němu poridim tohle zakrytovani https://www.tukkari.com/p/ts-acrylic-prusa-mini. Nemáte s nim někdo zkušenost? Respektive líbí se mi ze to umožňuje mít cívku s filamentem nahoře, ale nevím jestli by to nemohlo způsobovat problémy při tisku.
    SPM
    SPM --- ---
    ACID: já mám tu zelenou PET fólii, kterou používám na všechno... PETG teda na ní drží asi až moc, ale jinak na ní suprově drží i PLA a jakžtakž i ABS (musím to konečně zaboxovat)... a to jí neodmašťuju, ještě na to šmatlám a stejně drží :-D

    IAMTHELAW: jojo, dal jsem, tentokrát to i celkem zabralo :-D Teda, ne že by to šlo dobrovolně dolů, ale alespoň kus se odlepil od podložky a pak už se mi tam povedlo narvat nylonovej vlasec a nadzvednout to dál :-D
    IAMTHELAW
    IAMTHELAW --- ---
    SPM: zkus to dát do mrazáku ;-)
    ACID
    ACID --- ---
    SPM: nemyslim si ze by v tom mel byt rozdil, ale tisknu na zrcadlo.

    THEODORT: prvni TOP vrstvu? Neni rec o potlaceni vetraku na prvnich (3) vrstvach na podlozce
    SPM
    SPM --- ---
    LIBANON: vidím to tak, že absence slivovice doma je zásadní problém a budu to muset napravit :-) (a zrovna teď jsem sundal tiskárny z peklo... krabička na nějakou elektroniku, relativně velká, z PETG, ani nadzvednout nejde... a já vůl v tom CADu ještě brutálně řádil se zaoblováním, takže je tam všechno kulatý a nejde to za nic chytit ani kleštěma :-D )
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ZORB:
    Ale ja nepouzivam starou verzi PrusaSliceru, jak jsi na to prisel? Mam 2.2 myslim.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    ACID: ono ne nadarmo vetsina sliceru miva prvni vrstvu bez vetraku.. just sayin
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    LIBANON: Za chvili cekam v [ Výroba a destilace alkoholových nápojů aneb vypálíme cokoliv. ] dotaz jak vypalit spatnou slivovici a nasledny flame.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam