• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ANDY_WARHOL:
    How, When, and Why to Set a Connection as Metered on Windows 10
    https://www.howtogeek.com/226722/how-when-and-why-to-set-a-connection-as-metered-on-windows-10/
    Done.


    TALAGE:
    Ja vim, ja uz si tim nekolikrat prosel a fakt ne. Naposled s tim mym Growduinem, uz vic jak posledni tri tydny to resime s Axthebem, x probdenejch noci. Vsak se ho zeptej, ja tohle nechci absolvovat jeste s tiskarnou.

    Resme ten tisk prosim...kabelem to neni, PrintServer to tedy nevyresi.
    Retrakce - ja jsem cetl viz:
    https://www.levne3dtiskarny.cz/cs/content/7-chyby-pri-3d-tisku , ale bud jsem to nepochopil a nastavuju protichudny hodnoty, nebo nevim kde delam chybu. Da se to z tech fotek poznat, co bych mel nastavit?



    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ROMANICAK: me se tedy windows behem tisku samy restartovaly nejmin 2x, pak sem presel na octoprint, tam se to nedeje. jsem velky priznivce windows, ale z pocitace nebudu ani tisknout na 3d tiskarne, ani poustet cncko...
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    ROMANICAK: Poustite se na tenky led pane kolego ;-)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    VLADDRACUL:
    SPM:
    Az do te chvile, nez ho vystavis do vnejsi site. Pak musis delat updaty OS (security, atd,), coz v Linuxu temer vzdy znamena neco si rozbit. Ja to fakt nehodlam resit. Uz s tim mam neprijemnych zkusenosti dost, nejde o predsudky.

    "sám bez ptaní zupdatuje, restartuje a zkurví to" no, to jsou prave ty predsudky, tak to vubec neni.

    Mozna k tomu casemdojdu, ale ted na to neni cas, potrebuju napred aby to konecne normalne tisklo kua.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    VLADDRACUL: myslim ze tam byl problem pokud pouzivas kameru, jinak to vykonove stacilo...
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    ANDY_WARHOL: akorat tvurci octoprintu zero nedoporucuji pro nizky vykon.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Určitě je lepší mít print server dedikované jen na tu jednu věc.
    Navíc prusa má možnost přímo napojit raspberry zero na základovou desku a mít to tak v elektronice tiskárny integrované, to je úplně nejpohodlnější.
    SPM
    SPM --- ---
    VLADDRACUL: Ono z mé praxe správy prostředí, kde je 99 serverů a z toho 36 na Win bych řekl, že jakýkoliv Linux je v podstatě bezúdržbová věc, zatímco jakýkoliv Windows jsou Tamagotchi křížené s nějakým hrozným hororem... ale ty předsudky... :-D

    Nicméně jako další pozitivum bych vzal, že Raspberry je zařízení, co bere pár wattů a funguje. Mít puštěný celý počítač kvůli tomu, aby ládoval data do sériáku, je takový overkill (zvlášť když je to ještě puštěné na OS,který se sám bez ptaní zupdatuje, restartuje a zkurví to :-) ).
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    ROMANICAK: Raspberry s octoprintem je ve skutečnosti totálně bezúdržbový zařízení
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    SPM: Rekl bych, ze zaklad je Marlin, jen si jede svou branch:
    Prusa-Firmware/Firmware at MK3 · prusa3d/Prusa-Firmware · GitHub
    https://github.com/prusa3d/Prusa-Firmware/tree/MK3/Firmware


    ROMANICAK: Tomu rozumim, nicmene Octoprint je udelan tak, ze do command lajny vubec nemusis. Veskere updates, instalace pluginu, jedou z web GUI. Pokud se ti nekde vali jedna Malina a jsi schopen/ochoten na chvili flashnout jednu SD kartu, urcite doporucuji vyzkouset, je to fakt blbuvzdorne.
    Ja proti Repetieru nic nemam, sam jsem na nem zacinal, ale uz bych nemenil.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    TALAGE:
    SPM:
    Jo, Prusa ma vlastni.
    Pouzivam Repetier protoze mam celou domacnost a vsechno kolem se be na Windowsech a chci to tak. Linux je pro me nutny zlo, ktery se furt musi opecovavat stejne jako ta tiskarna, to fakt nechci.
    SPM
    SPM --- ---
    TALAGE: průša má snad vlastní FW... alespoň tak si vysvětluju, že umí reagovat u TMC driverů na ztrátu kroků, zatímco Marlin, grrrrrrgh, tohle furt neumí.
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    ROMANICAK: RaspberryPi + https://octoprint.org/
    Vzdalena sprava, webcam vcetne timelapse + miliony pluginu. Moc nechapu proc pouzivas repetier, navic kdyz mas Prusu a ten jede na Marlinu, pokuid se nepletu. Teda pokud jsi tam neflashnul repetier FW.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    VLADDRACUL:
    Jo, tohle budou asi retrakce, kdyz jsem zkratil kabel na nutny minimum, tak to dela taky, z karty taky.

    Jen proste nevim jak to nastavit. zkusil jsem snad 20 tisku dneska a nenasel jsem optimum. Kdyz jeden priznak odstranim, jinej se zas objevi.
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    ROMANICAK: v tom pripade doporucuju prejit na Octoprint. Windows obcas zvladne delat bordel, octoprint je bezproblemovy a k tomu urceny.

    Tohle na fotkach se mi delo taky, ale u me to bylo kvuli spatne nastavenym retrakcim
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Tak z karty to dela taky.
    Tohle je tsk uplne bez nastaveni retrakce. Zvenku mezirky, zevnitr bedary. Tohle ta vec driv nedelala, vubec nechapu jak je to mozny. Prvnich nekolik dni to bylo v pohode (resil jsem jiny problemy s prvni vrstvou) a pak to proste z niceho nic zacalo delat tohle.

    V acetonu se to pak nezaceli, coz ma za nasledek netesnost pokud se zrovna vnejsi perimetr potkal s vnitrnim. Coz se nahodne deje i presto nebo mozna prave proto, ze mam nastaveno "random".




    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ZIGI:
    Jo, uz to zkousim.

    AXTHEB:
    Je to tak, dokud je Repetier pustenej, tak lze pozorovat co to posila do logu a pripadne to zastavit.

    Uvidime...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ROMANICAK: Tisk z karty jde stopnout taky
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    ROMANICAK: ale muzes to zkusit a zjistit, jestli to z karty dela taky, ne? Proste vylucovat jednu moznou pricinu za druhou...
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    VLADDRACUL:
    To nad tim nemam zadnou kontrolu. Potrebuju to umet na dalku pozorovat a stopnout z jakyhokoliv mista, coz delam pres vzdalenou plochu z jinych PC, z mobilu, atd.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam