• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    VIXLE:
    ROMANICAK:
    Nejaky takovy nastaveni tam uz je (2.3.0.rc2), asi to bude stat hromadu pokusu nebo prave nejakou tu analyzu gcode jako delal ten skopcak:

    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    VIXLE:
    To dava smysl!
    Ne ze bych teda chtel pokazde delat takhle silenou analyzu gcode, ale kdyz mam jeden dulezitej model kde to potrebuju vyladit, tak se to asi da.

    Bylo by hezky, kdyby tuhle funkci Prusa integroval do PrusaSliceru a i do toho GUI co k tomu je. Kdyby si to umelo model analyzovat a navrhlo to nejakej rozumnej rozsah hodnot ktery vyzkouset jestli pak bude tisk OK a neztrati detaily ktery jsou treba potreba (ostrejsi rohy, zahyby, hacky, vystupky a packy, atd.), to by byla pecka!
    VIXLE
    VIXLE --- ---
    ROMANICAK: jeste jsem se tam z related proklikal na tohle
    tl;dw Print Settings > Advanced > Slicing > Resolution

    (How) I finally got rid of these blobs!
    https://www.youtube.com/watch?v=Hvw3DrVAeTA
    FERNIE
    FERNIE --- ---
    MYKESH: Asi klidně, pošli do zprávy z čeho bys to chtěl a nějak se domluvíme.
    MYKESH
    MYKESH --- ---
    Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli by tu byl někdo, kdo by měl čas a chuť mi pomoct s tiskem radiačního štítu na venkovní čidlo meteostanice (https://www.thingiverse.com/thing:2473458) ?
    Kdyžtak prosím PM. Děkuju
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    VIXLE:
    Na dilne mam vlhkost vzduchu 22%. Filament nikdy nikde jinde nebyl. Rozhodne je suchej.
    VIXLE
    VIXLE --- ---
    ZIGI: ha, vyzkousim, dik!

    ROMANICAK: hledal jsem nejaky rady ohledne vlhkosti filamentu a narazil jsem na tohle video (3:52) kde zminuje, ze by to mohlo byt kvuli vlhkymu filamentu pri vyssich teplotach, tak mozna zkusit poradne vysusit?

    Printing PLA at 265°C? How does printing temperature affect strength?
    http://www.youtube.com/watch?v=mwS_2R2mIvo&t=232
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ZIGI:
    To je dobrej duvod proc upgradovat! Dik.
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    VIXLE: nepomuze na to ted v 2.3 (RC2) ten monotonic infill?

    VIXLE
    VIXLE --- ---
    jde v Prusasliceru nejak nastavit aby vypln spodni vrstvy zacinala nejak rozumne u kraje objektu a ne od pulky? nejak nic takovyho nemuzu najit, krome seam position coz ma ale vliv jen na perimetry pokud to spravne chapu

    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    LYCO:
    Dobra tedy...a zkusenosti s jakymkoliv matem v cerne? Ja to skoro nikde nevidim, ze by se prodaval.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    FERNIE: Cetus mě zaujal lineárními ložisky, jinak je cenově výše než zbylé dvě jmenované.

    VLADDRACUL: První prioritou je velikost. Konkrétně prostor který zabere na stole ( na velkou tu prostě není plac ). Cenovka čím méně tím lépe ( při zachování toho zbytku co jsem psal v původním příspěvku ) neboť nevidím smysl kupovat něco drahého když mám přístup k Ultimakeru a brzy bude i něco mnohem lepšího dle zvěstí které se mi donesly. Takže jen malá, slušně tisknoucí, bez nutnosti ji celou přestavovat ( se sestavením nemám problém samozřejmě ).
    LYCO
    LYCO --- ---
    ROMANICAK: plastů co odolávají UV záření je jen pár (já znám PMMA, polykarbonát, ASA), a PLA není jeden z nich.
    Asi se to dá řešit nátěrem, UV záření pohlcuje třeba oxid titaničitý neboli titanová běloba, to se ti asi nehodí.
    CASTER
    CASTER --- ---
    SHINIGAMI: neměl jsem takový problém. Zatahování jsem dělal většinou s delším šroubem tak, aby matka byla komplet závitem na šroubu, a nestrhlo se nic.
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    SKAUT: Dost záleží na cenové relaci. Jinak špatná volba není ani Biqu B1
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Mate nekdo zkusenosti s nejakym matnym filamentem? Potrebuju drzaky na filtry pred webkamerku a chci to samozrejme co nejcernejsi, ale urcite mat.

    Prostredi bude bez chemie, ale je mozny ze s nejakym UV zarenim (pestirny rostlin, takze HPS, MetalHalide, LED, dosvecovani AV-A + UV-B ).

    Jakej cernej nebo tmave sedej mat byste mi doporucili? Idealne PLA, at to neni voser na tisk.
    FERNIE
    FERNIE --- ---
    Někomu se určitě bude hodit ;)
    Steal Prusa's profiles for your own 3D printers!
    http://www.youtube.com/watch?v=Wz2Soog4HkQ


    SKAUT: Z tvýho výběru bych nejspíš šel do Průši Mini. Z malejch tiskáren s ní jsou víceméně nejlepší zkušenosti. Cetus zas tak nic extra navíc nenabídne, Ender zase hraje jiný housle a vyplatil by se jen v případě, že bys chtěl větší bed. S Monoprice zkušenosti nemám, to kolem mě nešlo...
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    SKAUT: Mám Prusa Mini a jsem s ní spokojen.. Ale jsem nenáročný tiskař (PLA/PETG). Nicméně dle posledních recenzí je Ender3 v2 jasnou volbou z hlediska poměrr cena/výkon, zjeména, pokud máš s tiskem už zkušenosti. Ani jedna nemá direct drive a obojí má PTFE v hotendu (pokud se nepletu), takže stejná (podobná) omezení na materiály. Mini dle neofiko vyjádření zvládá ten jejich PC blend.. nevim jak jiné materiály.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    Věřím že se to tu určitě po kouskách řešilo ale rovnou se přiznám že se mi nechce procházet desítky stránek.
    Přemýšlím že si pořídím domu nějaký malý 3D tiskátko. V práci mám k dispozici Ultimaker 3 ( a budou i lepší kousky výhledově ) ale tam nejsem pořád a věci do zakázek mají samozřejmě přednost.
    Takže bych chtěl i něco víc po ruce.


    Ne resin.
    Prioritou je velikost, slušná přesnost, ne moc vysoká cena. Líbila by se nějaká zadeklovaná ale to není problém vyrobit.
    Vyhřívaný bed, mohlo by to občas být schopné tisku polykarbonátu či nylonu (není ale nutnou podmínkou ).

    Celkem mě zaujal i MP VOXEL ale odradilo mě že nelze oficiálně použít jiný slicer než ten jejich. Kde nejdou pokročilejší nastavení.

    V hledáčku je
    -Ender3 v2 ( v recenzích nevycházel špatně )
    - Průša mini+ ( prý zvládne i nylon/PC )
    - Cetus MK3 ( ten je ale už cenově dost vysoko )


    Předem děkuji za tipy.

    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    Dotaz na skladace Prusi, nemeli jste problemy s dodanymi sroubky? Me zatim jako nejdulezitejsi nastroj vychazi modelarska rozbusovacka na odrezavani zakouslych sroubu, hlavne pri pokusech o zatazeni matky do luzka.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam