• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    FARIN: jj . je to pekne. sezenu a budu to pouzivat.
    FARIN
    FARIN --- ---
    MRAKY: tady jeste detail (ale asi uz jsi neco nasel sam na webu), je to fakt uplne krasne cisty

    ImgBB — Upload Image — Free Image Hosting
    cover
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    FARIN: zajimavy.. sezenu plat a vyzkousim. diky
    FARIN
    FARIN --- ---
    MRAKY: koukam na kryt displeje na Prusa Mini a tim ze je to tisknute na zrnity plat tak tam vubec zadne vrstvy z pohledove strany nejsou videt, natoz nejaky ramecek
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    MRAKY:zapomel jsem dodat... mam jen fdm tiskarnu...
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    zdravim, kdyz tisknete neco co ma mit displey - je nejaky osvedceny designovy postup jak se vyhnout viditelnemu ramecku? Napriklad prekryt predni stranu nejakou tmavou pruhlednou folii? Prijde mi, ze to uz nekdo musel resit.

    (obrazek je jen ilustracni)

    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SPM: Bude to pevný jak svině, pokud to správně natočíš, například rohový díl špičkou nahoru
    SPM
    SPM --- ---
    ANDY_WARHOL: jo, to je taky pěkný... ikdyž všechny tyhle organizéry jsou poměrně drahý, takže v tomhle případě mě alespoň hřeje, že ten 3D tisk byl tak na stejno a nebylo to úplný vyhazování peněz :-D :-D jinak nejhorší na organizérech je, že vždycky dojdou :-( Já tohle přidal k pár šuplíčkům, které jsem tisknul už kdysi... a už se mi zase ten spojovací materiál tam nevejde :-D
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: taky sem chtěl něco takového tisknout, ale nakonec sem našel tenhle system
    Plastový organizér, 4 boxy - MW1804 | ahprofi.cz
    https://www.ahprofi.cz/plastovy-organizer-4-boxy-mw1804

    Jsou tam různé boxiky a dá se to spojovat do stěny
    SPM
    SPM --- ---
    PUNJAB: je to celý vytištěný :-) Modely jsou z thingiversu :-)

    SPM
    SPM --- ---
    ZED42: nepamatuju si teď z hlavy, ale některý ty desky přes 500mm bohužel určitě šly :-/ Ale díky :-)

    ANDY_WARHOL: Jop, na ten jeden roh jsou dvě (stejné spojky). Přišlo mi, že ten tištěný díl, když bude přes roh, stejně nebude mít nějakou pevnost. Ten přesah a zkosení je v podstatě akorát kvůli estetice, aby to navazovalo.
    PUNJAB
    PUNJAB --- ---
    SPM: Zaujal mě ten šuplíkový systém vpravo na stole. To je něco kupovaného nebo výroba na 3D tiskárně?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: chapu to spravne, ze je nemas vytisknuty cely, ale jen ty strany a pak to skladas ? na ty fotce to vypada v rohu jako jeden dil ale jsou to tredy tri a v tom mezidilu jsou tedy dva ?
    ZED42
    ZED42 --- ---
    SPM: Pěkný! Jak velký jsou ty polykarb. dílce? Pokud bysme se vešli do rozměru 500x300 tak ti s tím dokážu pomoct. Zn. Praha Západ. Kdyžtak DM.
    SPM
    SPM --- ---
    ANDY_WARHOL: Rohový dílce jsem si kreslil sám, ale jestli jsem nezapomněl na nějaký update, tak je to tady :-) https://github.com/spamik/printer_home/tree/master/3D_models/rack_brackets
    SPM
    SPM --- ---
    SATAI: myslíš za ty kryty z polykarbonátu nebo tu skříňku? :-) Skříňku jsem přesně nepočítal, ale alu profily zhruba 2,5k, laminodesky nařezaný v hornbachu, nepamatuju si už přesně, ale okolo litru, nějaký stovky stál ten spojovák, nějaký další stovky ty rohový aluspojky, jak píše andy :-) Ten modrý plast je ABS Fillamentum, padla v podstatě celá ta 750g cívka, takže něco jako 600. Na stole mi aktuálně leží 3 požární detektory s relátkem za ~2,9kKč, v tý elektrokrabici je 12V DC zdroj s relátkama a podobně, to taky mohlo stát kolem litru a ten pozink plech na kterém to drží jsem někde vyžebral.

    Co se týče krytů, tak měl jsem plánek tak, že ta horní a spodní police měla být ze všech stran za krytovaná a ve dvou krytech díra na 140mm ventilátor. Plus jsem měl rozkreslený kryty na tu spodní tiskárnu (zase, kolem dokola ze všech stran, jenom tam toho řezání bylo víc, pač jak do toho čumí ty plasty, tak jsem ty výřezy měl nakreslený). No, nacenili to asi na 17k, takže pátrám dál :-D
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: nemas link na ty modre rohove dilce, co tam pouzivas ?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SATAI: metr proilu te vyjde asi na 160kc, k tomu musis pripocitat spojovaci material :) ty rohovy hajzliky jsou docela drahy i na aliexpresu.
    SATAI
    SATAI --- ---
    SPM: mohu se na tu částku zeptat?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam