• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    XCIDAR:hele vubec nevim...jeste jsem to neresil...objednal jsem nekolik tech packu...nektery prisli dokonce prelozeny na pulku...lolec docela...nektery nedorazili vubec...par jich mam, ale popravde se bojim vymeny vic nez toho jednoho vrypu co tam mam...ne vzdy je to poskrabany btw...jsou tam spis podle me duchy z toho osvitu...podobny jako u sitotisku...
    preju hodne odvahy:) imho se to nejvic kazi u missprintu nebo spatnyho levelu ze to jako moc tlaci do toho ten print pak...jinak se vsadim ze jestli nejsi uplny prase u tisku tak po 4rech printech je docela brzo na vymenu...
    XCIDAR
    XCIDAR --- ---
    EATHAT: Simte, jaka je takova bezna spotreba FEP folii? Me se zda ze to mam po 4 printech uz dost poskrabany...
    FERNIE
    FERNIE --- ---
    ACID: Kámoš má doma Kossela, moc hezky se na to kouká. A protože má rád delty, tak jsme teď postavili asi jednu z největších delt v evropě :D Tiskovej prostor z hlavy nevím, ale ta mrcha má na výšku dva metry deset :D
    XCIDAR
    XCIDAR --- ---
    EATHAT: Myslim ze to nezere flashky vic nez 8GB.

    Tim formatem to muze byt, treba to nezvlada ten FW nacitat dobre FAT, kdyz neni komplet zformatovany, tomu bych i veril, ze si to nejak zjednodusili.
    XCIDAR
    XCIDAR --- ---
    EATHAT: Ok, diky. zkusim. Zformatuju z bashe.
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    ANDY_WARHOL: ja vim ale prisaham na mou dusi...dokonce jsem to pak dohledal ze je to opravdu tak, pod nejakym videem na youtube...taky maj ty photony prej obcas problem s usb nad 4 nebo 8 giga...to uz si nepamatuju presne...ale paradoxne mi to zaclo makat az s tou nejstarsi a nejpomalejsi flashkou co jsem doma nasel...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    EATHAT: to už mi přijde jako slušný voodoo
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    XCIDAR: zformatuj to usbcko...ale musis pres terminal...myslim ze to pomuze...resil jsem podobnej fuckup na zacatku se svym photonem...resp bud to nenacetlo vubec nebo to vypadlo pri tisku...vsude psali zformatuj...no formatoval jsem to asi 10krat a az kdyz jsem to udelal prikazama v terminalu zaclo to makat a od ty doby ...tuk tuk klid...
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    krome toho, 150mm/s je pro kartezske stroje i se sroubama jeste docela dost pomale i s krokacema a sroubama bezne dosahuju na 200-250mm/s, s hrebenama pak klidne 500-1000mm/s
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    VLADDRACUL: stejnych parametru dosahuju na kartezskem stroji a navic jeste se sroubama se stoupanim pohych 3mm/ot, nekde niz sem daval video
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    JVCNC: No nevím, na kosselu sem lítal na 150mm/s s akceleracema kolem 3000. To bych si s kartézem nelajsnul kvůli pohyblivé podložce. Ještě s kostkou možná
    ACID
    ACID --- ---
    VLADDRACUL: na hracickovani asi dobre, ale do prace ne
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    VLADDRACUL: naopak, konecne dostali rozum. To co se ve svete 3d tisku vydava za delta kinematiku je dost zmrsena delta ve zbytku sveta, ktera popira hlavni vyhody tehle kinematiky. Sice to cool vypada ale to je asi tak jedina vyhoda.

    Normalne totiz vyhodou klasicke delta kinematiky je to, ze nepotrebuje zadne linearni vedeni a zadny prvek jako srouby nebo remeny menici rotacni pohyb na linearni, podobne jako scara. Od toho se odviji dynamika cele soustavy, to ovsem ve svete 3d tisku bylo ponekud nepochopeno a tyhle vyhody zanikly. Neni problem dosahnou vyssich rychlosti a dynamiky s klasickou kartezskou kinematikou nez co dosahlovaly 3d tiskove delty.

    Delta kinematiky jsou super v manipulacni technice kde na presnosti pohybu a polohy zase tak moc nezalezi, ve zbytku sveta CNC technologii byli zavrhnuty uz dekady let zpet.
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    ACID: ja mel kossela a dost me bavila. Pak sem nestih koupit Predatora, takze sem zacal stavet velkou deltu, ale jeste ji nedodelal
    ACID
    ACID --- ---
    VLADDRACUL: deltu mame v praci a.. veškeré touhy po tom to zkoušet doma mě přešly..
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    CYBERHIPPY: Přijde mi škoda, že přestali dělat delty. Ale evidentně se k tomu nechtějí vracet :(
    XCIDAR
    XCIDAR --- ---
    Jako pry to delaly posrany USB klicenky, ale mam nejakou kingston, tak jsem doufal, ze to fungiruje. Nebo to mozna muze byt tim printem, uvidime, zkusim dneska na noc znova, treba se zadari.
    XCIDAR
    XCIDAR --- ---
    Nevite nekdo priciny proc se muze zaseknout tiskarna? Po 5ti hodinach me to prestalo tisknout, ale podle me by se to nejak prehrivat nemelo nebo co. FW mam myslim aktualni, takze by tam problem mit nemel, pokud zas nekde nepretekl integer. Mam ten Anycubic Photon S.
    XCIDAR
    XCIDAR --- ---
    CYBERHIPPY: No ja jsem zvedavy na ty ceny. Odkdy to ma byt dostupny?

    Ke sve smule jsem zjistil ze jsem koupil napicu resin, DLP transparent green. Jako nevim jestli mam odvahu to vubec zkouset na tom Photon S.
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    Anycubic dnes predstavil na TCT Asia 3 nove tiskarny...

    Anycubic VYPER (FDM tiskarna) s tiskovou plochou 245mm×245×260mm
    (predaj zacne 10.6.2021 na cene 299$)


    DLP PHOTON ULTRA pre zmenu postavena na technolodii DLP nasvecovani, na ktorej pracuju spolu s firmou Texas Instruments

    PHOTON MONO X PRO, kde najnovsie pouziva 9.25 " 6K Monochrome screen (vecsia tiskova plocha),
    tiskarna je najnovsie rozsirena o automaticke davkovanie resinu....

    DLP PHOTON ULTRA a PHOTON MONO X PRO maju prist do predaja podzim... (som zvedavy ake budu ceny)

    v sucastnosti mam od nich MONO X (moj favorit) a som s nim maximalne spokojny.... ;oD
    ....este u nich pokukujem po tiskarne ANYCUBIC Chiron (tiskova plocha 400mm * 400mm * 450 mm)
    ...v blizkej dobe ma prist do predaja upgradovana varianta...



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam