• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    ANDY_WARHOL: tzv. "tough" resiny existuji, na veci do ruky mi prijde bezny resin dost pevny - co ocekavas, ze to zvladne? https://phrozen3d.com/collections/3d-printer-resins-phrozen
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    No abych to upřesnil. Už sem se tu na to ptal kdysi. Já používal 3d tisk víceméně na to abych tisknu díky na nějaké jiné výrobky. Takový petg už je docela odolný na spoustu věcí. Ale resiny mi přijdou takový nedomrdly. Tedy ty běžné užívané. Našel sem nějaké, které by měly být pevnější, ale cena pak letí do oblak. Takže sonduju co děláte a jak a co při tom používáte za materiál. Až uzraje čas a bude to mít smysl, tak bych si tento typ tiskárny také koupil.
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    jinak doporucuju dentalni resiny maj super pricetagy:D zacina to cenou pripominat 20lety rumy:D
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    ANDY_WARHOL: nevim jak funkcni ti to prijde, ale momentalne se tu technologii snazim pouzit na vyrobu formy a na nasledne odliti stribra, nebo zlata az naky splasim :D
    Docela i premejslim nad zubnima sperkama atd:D
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    ANDY_WARHOL: figurky tisknu jen pro zastřelení nového resinu :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    A děláte na tom jen figurky a pod. nebo i nějaký funkční věci?
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    MIKULAS: na male veci si jedu zavarovacky ruznych velikosti...muzes v tom mensi dily zavrit a rozrotovat rucne ipu odstredivou silou...a pak to vyndavam rukavici...nicmene tuhle tiskarnu jsem kupoval kvuli build volume...a 20cm vec hrdlem neprocpu:D chce to nakou krychli s kartacem asi...sprska je docela styl :D
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    EATHAT: kryt na LCD tam je, imho celkem solidni, pretazeny pres okraje ... nicmene, jednou jsem si nekde OMYLEM koupil ochrannou folii (misto FEPu :) a asi jich par mam, kdyby sis to chtel pojistit

    resin uz mi tam vytekl, ale nebylo to behem tisku - nezda se, ze by to melo nasledky

    noa ad IPA, pohravam si s myslenkou, jestli by to neslo udelat nejakou "sprchu", proste aby se ipa cerpala a omyvala vytisk - na mensi veci mam sklenenou misku, kde to vlastne jen osplouchnu, neni to cele ponorene a staci to
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    MIKULAS: v recenzi jsem cetl ze display nema zadnou ochranu...je to fakt, nebo to casem vylepsili? Photon jsem nakonec protrhl a trochu vyteklo na display ale prave ze tam je nakej gorila glass a jen to stacilo umejt vymenit FEP a zas bezi vse ok...myslim ze kdyby se to stalo a slo to rovnou na LCD tak je vymalovano...
    madlo na kryt je docela smart moove :D rikam si este ze budu muset resit nadrz na IPU ty rozmery uz to ma slusny...
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    EATHAT: je super, jen mi po pul roce pouzivani zacaly haluzit (hlasite) vetracky, jsou tam strasny sunty ... bude se ti taky hodit:
    - pripravek na odkapavani https://www.thingiverse.com/thing:4708136
    - FEP z Ali do zasoby - bohuzel rozmer A4 nevystaci na dvakrat a ty vetsi jsou u nas predrazene
    - dobra flashka (tu dodanou rovnou zahod)
    - madlo nebo neco na ten kryt, aby sel sundat jednoruc, ja to mam pripevnene na kolejnici ve zdi
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    tak sem vcera objednal mono X....nemuzu se dockat...takze photon bude mit velkyho brasku....
    CASTER
    CASTER --- ---
    Introducing RapidChange Revo™ – E3D Online
    https://e3d-online.com/blogs/news/rapidchangerevo
    CASTER
    CASTER --- ---
    Já se přihlásil do betatestu PrusaLink na MK3, takže jsem zabudoval Raspi Zero W, a není to zatím špatné.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    AQUARIUS: Hmm můžu začít přemýšlet co s RPi 🤭
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    NEPHIRUS: dikec.
    VESELYSKEPTIK
    VESELYSKEPTIK --- ---
    AQUARIUS: WIP :) . Stay tuned.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    Ze bychom se konecne dockali smysluplnyho vyuziti LAN na Prusovi Mini?
    printer networking rework by marekmosna-prusa3d · Pull Request #1613 · prusa3d/Prusa-Firmware-Buddy · GitHub
    https://github.com/prusa3d/Prusa-Firmware-Buddy/pull/1613
    NEPHIRUS
    NEPHIRUS --- ---
    RAINBOF: Vsak nemusis nic rozebirat, v tom configu je jasne videt, ze obe maji Pt100 s 4k7 pullupem.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    NEPHIRUS: tj :D ? nemam to u sebe tak se nepodivam na termistor.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam