• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    KULA:
    No, ale ono to prece moc pameti nepotrebuje ne? nebo tam pobezi dve instance toho Octoprintu? Neni nejakej plugin pro ovladani vice tiskaren z jedne bezici instance?
    SATAI
    SATAI --- ---
    KULA
    KULA --- ---
    Kdybych chtěl na jednom Raspberry 4 skrze octaprint ovládat dvě tiskárny zároveň, verze se 2gb ram bude asi málo co?
    SATAI
    SATAI --- ---
    Výrobce 3D tiskáren Průša chce změnit tvář Palmovky. Holešovice už mu nestačí | E15.cz
    https://www.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/vyrobce-3d-tiskaren-prusa-chce-zmenit-tvar-palmovky-holesovice-jsou-mu-uz-male-1386276
    DUHAR
    DUHAR --- ---
    Kdyby si tu nekdo myslel na nejakou tiskarnu od Prusi, tak bych si případně rad zaspekuloval a zajemce poprosim PM. Smazu se potom na kompu, at tu nestrasim SPAMEM.
    SVANC
    SVANC --- ---
    ZIGI: Dík za rady, vyzkouším :)
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    SVANC: Jak pise kolega a jak jsem psal i ja, vase mode (tedy single perimetr) je asi resenim. Velikost neni problem, tuhost objektu lze docilit vhodnym profilovanim povrchu… mam takhle hromadu “vazicek” na tuzky, uplne super. Jen je nutno volit vhodny objekt.
    Btw pokud se nepletu, lampicky a podobna havet bylo jedno z minulych temat Prusa contestu a tedy Prusaprinters.org je plny modelu a taky na blogu je o tom nejaky ten post.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    SVANC: Zkus lithophanemaker.com
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SVANC: Vase mode, nízká výška vrstvy (klidně 0.1 mm),1mm široká stěna. Dělal jsem tak i věci zhruba 20x20x20.
    SVANC
    SVANC --- ---
    ZIGI: OK, vyzkouším, ale u tloušťky stěny 1,5 mm už byly ty ztráty světla hodně velké. A nevím, zda je reálně tiskout něco většího (řekněme velikosti sklenice 0,3 litru) s tloušťkou pod 1 mm.
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    SVANC: Obyc bilej (nebo jakejkoliv svetlej) filament a vase mode, popr. omezene mnozstvi petimetru (2-3). To by asi odpovidalo tomu kelimku od jogurtu, rekl bych.
    SVANC
    SVANC --- ---
    Poprosím o radu. Potřeboval bych filament, který je průsvitný, ale ne průhledný. Prostě aby po vytisknutí šlo tenkou stěnu prosvítit a povrch byl homogenní, podobně jako když se prosvítí třeba kelímek od jogurtu. Co jsem koukal, tak se mi zdá, že filamenty uváděné jako translucentní, jsou spíš čiré a po prosvícení je bodový zdroj vidět jako bod, snad ještě s nějakým tím "frosted" efektem.
    Nějaký tip?
    MATT
    MATT --- ---
    MEJLA77: pouziva se na to funkce telefonu s face uplock

    Unlocking The Hidden Lasers on Your Phone To Make 3D Images
    https://www.youtube.com/watch?v=i4n2DRHdrO0
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    AKA_THE_A: tušil jsem něco takového, jen jsem si nebyl jistý tím složením...
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    MEJLA77: škrob rozpuštěnej ve vodě a nanášet rozprašovačem ;-)
    Akorát to pak umejvat...
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    Co se týká toho auta a tedy té fotogrametrie - napadá mě, že filmaři občas používají "zmatňující" sprej - zkusil jsem narychlo první výsledek v google - normálně se to prodává - https://www.biofilms.cz/kenro-kenair-anti-reflect-matny-sprej-400ml - případně mě napadlo ta okna stáhnout, co nejvíce to jde, pak je dodělat ručně, přední a zadní okno asi jen tak sundat nejde, ale nepomohlo by to "vystlat" nějakou látkou nebo dočasně polepit neprůhlednou fólií? Pak taky ty skenery občas kombinují i data z IR nebo laserem skenovaných dat (tuším právě ten nový iphone) - to asi taky docela pomůže...
    MATT
    MATT --- ---
    PECA: kdysi jsem zkousel nakou androidi appku a tam sis predtim vytisk specialni pozadi, ktery vypadalo jako velkej QR kod.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    PECA: pokud jseš masochista, tak velmi dobrej objekt na fotogrametrii je auto, neb splňuje všechny "dont's" fotogrametrie...má průhledný skla, hladkej a lesklej povrch a jako bonus je velký, takže bez studia je velmi těžký ho nafotit bez stínů :P
    MIKULAS: zkoušel a jednoznačně vyhrává když s tim netočíš, neb výsledek nepřipomíná výbuch či abstraktní umění ;-)
    Dáš stolek doprostřed místnosti a chodíš kolem.
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    CHachaaaa pratele a damy
    60dni to trvalo ale opravil jsem rozbitou resinku mono X :D
    moje skore:
    vymeneny vadny stepper motor
    upevneni lcd opraveno
    prepajeni usb vstup na motherboardu
    3 odpalena limit cidla
    1 odpalena zakladovka :D
    no a ve finale mi doslo ze cinan prehodil popisky na fazich pro limit cidlo a cidlo pro pause pri sundani krytu...
    takze muj 60tidenni projekt dnes vrcholi tiskem a muzu se vrhnout na fimalentovou prusa mrdku co mi tu taky pristala :D
    popravde mit schema od cinana byla by to byvala prace tak na 15 minut
    tadaaaa :D
    dekuji vsem nezucastnenym za nulovou podporu :D
    T.
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam