• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    MAKROUSEK: proc?
    SVANC
    SVANC --- ---
    AXTHEB: Tady vodotěsnost nebyla potřeba :)
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ANDY_WARHOL: Jojo, par blaznu taky primontovava lasery na Prusu, sam Josef pred tim durazne varoval, ze to je nejlepsi cesta k oslepnuti.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Simple Mods Turn 3D Printer Into Electrochemical Metal Cutter | Hackaday
    https://hackaday.com/2021/12/17/simple-mods-turn-3d-printer-into-electrochemical-metal-cutter/
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SVANC: 0.4 pravděpodobně nebude vodotěsné a snadno to praskne, já používal 0.7-1mm.
    SVANC
    SVANC --- ---
    AXTHEB: Dík za radu, vyzkoušeno, docela žasnu, že mi to tiskne i stěnu 0,4 mm úplně bez problémů :)
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    AQUARIUS: Zero 2W je minimálně stejně výkonný jako 3A, když ho zvládneš chladit a popoženeš, bude i výkonnější ;-)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    AQUARIUS: mas pravdu .. myslel jsem, ze to bylo kombinaci CPU+RAM, ale co ted koukam na Zero 2, tak se silnejsim CPU to beha bez problemu i s 512 Mb RAM
    Running Octoprint on Raspberry Pi Zero 2 W - NotEnoughTech
    https://notenoughtech.com/raspberry-pi/running-octoprint-on-raspberry-pi-zero-2-w/
    "Considering the CPU use and the RAM felt, I think the Raspberry Pi Zero 2 W would be capable of running 2 prints at the same time, even with cameras set to 1080p."


    tim padem musi 2 Gb RAM stacit, i kdyby tam ty Octo instance mel treba 3 :D
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    QWWERTY: ja jsem myslel, ze zero se nedoporucuje hlavne kvuli pomalymu CPU, ne kvuli mnozstvi pameti. Kazdopadne potvrzuju, ze na Pi 3B to fungovalo s Mini dobre, ale uz jsem to zrusil a cekam, az bude fungovat Prusa connect, Pi potrebuju jinde.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KULA:
    a) vime, ze 512 Mb na system + octoprint je malo ... proto se nedoporucuje pouzivat Zero
    b) lidi reportuji, ze jim octoprint beha na 1 Gb RAM bez problemu

    z toho bych si tipl, ze 2 Gb na system+2x Octo instance, by mohlo stacit s prehledem
    viz napr. https://www.thingiverse.com/groups/octoprint/forums/general/topic:40893

    otazkou je, co od toho vsechno cekas - budes pouzivat octoprint jenom na tisk nebo i na slicovani? kolik kamer to bude zpracovavat?
    jak pise ROMANICAK, samotny octoprint neni az tak narocny, ale je potreba dimenzovat podle tehle sluzeb navic
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    KULA:
    No, ale ono to prece moc pameti nepotrebuje ne? nebo tam pobezi dve instance toho Octoprintu? Neni nejakej plugin pro ovladani vice tiskaren z jedne bezici instance?
    SATAI
    SATAI --- ---
    KULA
    KULA --- ---
    Kdybych chtěl na jednom Raspberry 4 skrze octaprint ovládat dvě tiskárny zároveň, verze se 2gb ram bude asi málo co?
    SATAI
    SATAI --- ---
    Výrobce 3D tiskáren Průša chce změnit tvář Palmovky. Holešovice už mu nestačí | E15.cz
    https://www.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/vyrobce-3d-tiskaren-prusa-chce-zmenit-tvar-palmovky-holesovice-jsou-mu-uz-male-1386276
    DUHAR
    DUHAR --- ---
    Kdyby si tu nekdo myslel na nejakou tiskarnu od Prusi, tak bych si případně rad zaspekuloval a zajemce poprosim PM. Smazu se potom na kompu, at tu nestrasim SPAMEM.
    SVANC
    SVANC --- ---
    ZIGI: Dík za rady, vyzkouším :)
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    SVANC: Jak pise kolega a jak jsem psal i ja, vase mode (tedy single perimetr) je asi resenim. Velikost neni problem, tuhost objektu lze docilit vhodnym profilovanim povrchu… mam takhle hromadu “vazicek” na tuzky, uplne super. Jen je nutno volit vhodny objekt.
    Btw pokud se nepletu, lampicky a podobna havet bylo jedno z minulych temat Prusa contestu a tedy Prusaprinters.org je plny modelu a taky na blogu je o tom nejaky ten post.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    SVANC: Zkus lithophanemaker.com
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SVANC: Vase mode, nízká výška vrstvy (klidně 0.1 mm),1mm široká stěna. Dělal jsem tak i věci zhruba 20x20x20.
    SVANC
    SVANC --- ---
    ZIGI: OK, vyzkouším, ale u tloušťky stěny 1,5 mm už byly ty ztráty světla hodně velké. A nevím, zda je reálně tiskout něco většího (řekněme velikosti sklenice 0,3 litru) s tloušťkou pod 1 mm.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam