• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    SPACEX
    SPACEX --- ---
    R0C3S3K: V tom případě můžeš zkusit můj postup - pravym talčítkem kliknout na projekt v tom pravém sloupci - share a na webu máš následně tlačítko pro tisk :)
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    SPACEX: no vida, free nevim, vzhledem k tomu, ze uz jsem stravil dost hodin studiem fusionu a vyhovuje mi, premejslim, ze bych si casem zaplatil licenci, je to asi 800 mesicne, coz neni zase tak hrozny, trochu pochybuju, ze neco v podobny kvalite v ramci jednoho baliku bude k dipozici

    doted jsem ty vykresy (ktery mam jen pro sebe, kdyz delam neco na chalupe) bastlil tak, ze jsem si delal screeny a ty pak rovnou vkladal jako objekty do indesignu, z toho pak udelal PDFko,,, je to prasarna, ale jde to rychle a na Indd mam licenci
    SPACEX
    SPACEX --- ---
    R0C3S3K: kdyz uz si to nakousl, tak si dovolim lehce ot - na zamknuty vystup 2D do pdf sem ted narazil, nakonec to obesel nasharovanim webovyho linku a pres nej mi sel tisk do pdf, ale bylo to trochu pres loket. Co pouzivat na free 2D vykresy, idealne ovladanim co nejpodobnejsi fusionu?
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    urcite doporucuju Fusion360, jak uz psal kolega dole, maj zadarmo hobby licenci, ktera je vlastne full, jen teda omezena na 10 projektu a jsou vypnuty nejaky funkce jako simulace materialu a vystupy 2d projektu do PDFek, nicmene pokud ti jde hlavne o modelovani technickyho charakteru, tak taky muzu doporucit (pouzivam ho i na projekty mimo 3d tisk)

    pokud chces delat nejaky figurky, nebo celkove organiku, tak urcite blender
    SIEMENZ
    SIEMENZ --- ---
    Je tu prosim nekdo z Phy, kdo by mi neco vytisk za filament a neco malo navrch...?
    Snad to neni moc troufale, kdyztak posta... ;)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    PISTA1:
    "Co pro tvorbu modelů, ideálně free " - ja jsem napred zkousel napred OpenScad. Je to propracovany, ale kdyz chces neco slozitejsiho, je to strasnej opruz. Pak jsem presel na TinkerCad, je to webovka, strasne jednoducha a kdyz prijdes na to jak s tim pracovat, je to pomerne efektivni. Umi to prekvapive dost veci ktery na prvni pohled/pokus nejsou videt. Bohate staci na jednoduchy modely o kterych pises.
    SPM
    SPM --- ---
    AXTHEB: přesně, jdeš koupit 4 šroubky do krámu přes ulici a vrátíš se za 4 hodiny bez šroubků a o 3 litry chudší :-)
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    MRAKY: ...jo,FreeCAD je hodne komplexni... ;oD ...dost casto pouzivam materialove simulacie (FreeCAD FEM) ...a tiez CAM procesor , pre generaciu dat pre CNC frezu(FreeCAD Path) ...FreeCAD (pod Linux-om) pouzivam uz 10 rokov a maximalna spokonost ;oD
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KY_109: "Zkousel sem i TinkerCAD, ale prislo mi to jak omalovanky. " + "Troskou technickyho kresleni sem ve skole mel " nemohlo dopadnout jinak
    ano, tinkercad je vskutku primitivni a neprofesionalni nastroj a prijde uplne tristni kazdemu, kdo nekdy kreslil v necem dosplem :))
    (nedejboze kdyz potrebujes upravit rozmery u neceho komplexnejsiho, co uz mas hotovy)

    PISTA1: takze pokud chces cokoliv na urovni, tak se tinkercadu vyhni
    z toho seznamu z all3dp mi prijde, ze spousta je animation/game design a chybi tam prave technicky/CAD nastroje jako Fusion, OnShape, DesignSpark Mechanical, etc..
    osobne ted prechazim z tinkercadu na fusion a muzu doporucit
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    PECA: docela zajimavy seznam. cekal jsem, ze nekde na prvnich mistech tam bude freecad. Pouzivate ho nekdo ?
    LYCO
    LYCO --- ---
    PISTA1: Já osobně na technické věci používám SolveSpace (kompletně free, open source 3D CAD) a na modely co mají hezky vypadat Wings3D (ani po několika pokusech jsem nedokázal proniknout do Blenderu).
    KY_109
    KY_109 --- ---
    PISTA1: Ja jsem spis n00b, zacal sem si s 3D tiskem hrat nedavno (koupil sem Creality Ender 3 v2), takze moje nazory narozdil od mistnich gurus s rezervou, nicmene:
    - Cura mi prijde mnohem intuitivnejsi a vic user-friendly nez Prusaslicer. Ale mozna me eventualne necim omezi?
    - Troskou technickyho kresleni sem ve skole mel a nejvic mi vyhovuje Fusion, v hobby verzi zdarma. V zasade 2D technicky kresleni a pak to jen "vytahnes/zarotujes" etc. podle potreby. Zkousel sem i TinkerCAD, ale prislo mi to jak omalovanky. Kdyz sem snazil delat veci trosku presneji (treba ulomeny pant dvirek detsky kuchynky), prislo mi to lepsi. Par youtube tutorialu pomohlo pro studeny start (AutoCAD sem nevidel od roku 2001).
    - Side note - zatim ma nejvetsi challenge byla prilnavost k tiskovy plose, jakoze peklo. Kryci lakyrnicka lepenka pomahala jen malo, lepidlo na papir v tube zatim asi best ale je to furt celkem bolavy. Problemy, ze by neco neslo sundat sem nezazil, spis to odpadne jeste behem tisku, kdyz je to mensi vec :( Mozna delam neco spatne.
    - Dej vedet, jak to pujde s BLTouch, zatim sem nekoupil, ale uvazuju.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SPM: Ja to mam kousek do Bauhausu, ale i kdyz jdu pro 4 sroubky, tak jsem doma nejdriv za 4 hodiny :)
    PECA
    PECA --- ---
    PISTA1: Tak jako jo, v tom případě není co řešit. Docela uvítám, když poreferuješ zkušenosti.

    Na kreslení budeš muset něco asi dostudovat. Těch SW je docela dost. Takže záleží, co ti více sedne do ruky:
    https://all3dp.com/1/best-free-3d-modeling-software-for-beginners/

    Prusaslicer je asi "dabest" - v tom ohledu je IMO zbytečné hledat dále.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    SPACEX: Mám objednanýho toho kingroona z CZ skladu, pei podložku z číny a zrovna sem k ní přihodil BLtouch. Pro začátek jsem vzal dvě kilovky PLA a jednu PETG.

    Ad SW, co by jste doporučili, ať se neučím zbytečně v něčem a pak nepřecházím na něco jinýho.
    Nainstaloval jsem prusaslicer importoval profily k tiskárně a stáhnul si nějaký modely a zatím si hraji s nastavením.

    Co pro tvorbu modelů, ideálně free ;) S technickým kreslením si stačím s 2D Corelem dál jsem se nedostal.

    MIKULAS: Tak jasně, že chci něco novýho na hraní, ale takhle to doma zdůvodnit nemůžu ;)

    PECA: A taky přes 2 měsíce čekání a 5 litrů navíc.
    PECA
    PECA --- ---
    PISTA1: Za 11 k máš Průšu Mini s PEI podložkou a českou technickou podporou.
    SPM
    SPM --- ---
    SELIX: a dost často i než to obi/hornbach, pokud nebydlíš zrovna hned vedle :-)
    SELIX
    SELIX --- ---
    MIKULAS: jenže tiskárna je rychlejší než Ali :)
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    PISTA1: jen bych podotkl, že tištění přípravků do dílny vypadá jako vhodný use-case, ale ve skutečnosti se většina dá koupit na ali nebo v obi za pár šupů. Provarene clovekohodiny u 3Dcka, sliceru a vyhozený filament...

    Lepší je si to ospravedlnit jako: "že se něco nového naučíš"...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PISTA1: nevyhrivana podložka je blbost
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam