• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    SELIX
    SELIX --- ---
    SKAUT: Ok. Tak k čemu je? To je na malinu?
    SELIX
    SELIX --- ---
    Co je to ten klipper?
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    SELIX: To bohužel nemám. Ono to bez moc dlouho nebylo neboť se mi to nelíbilo už na začátku.
    A v podstatě to bylo zodpovězeno.

    Delší verze ode mě - Mini má v základu dost malé rychlosti ( i akceleraci ) takže podkud je to ze slušnějších dílů tak se to jen tak neprojeví. Pokud člověk jde s rychlostí nahoru ( teaching tech github - hezký sumář na seřízení tiskárny ), tak se to začně objevovat. S tímhle jsem mohl jít trochu rychleji. Benchy to v základu tiskne 1:26 ( 0.2 quality profil, PLA ), po mém "" ladění"" jsem se dostal někam k 40 minutám jestli si dobře vzpomínám ( u rychlejšího jsem měl problém s chlazením PLA ).
    Teď po dobastleni toho mosntra jsem si ještě neměl čas hrát ( jsou tam i steppery od Trinamicu, předtím buhví co.. ) a mám v plánu Klipper. Bohužel nemám moc čas neboť díky mé nezkušenosti a neznalosti mi to prostě dlouho trvá. Jsem zvědavý co všechno zkoním při celém procesu "instalace" Klipperu ( ale dokud je to zábava a něco to přinese ... ).
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    LYCO: jestli je objevuje jen kolem rohu tak tuhosti. Krok motor, hlavne 2 fazovy je pri urcitych rychlostech skvely generator vibraci.
    LYCO
    LYCO --- ---
    LYCO: hm, když nad tím přemýšlím, ona ta tuhost může být v nedostatečné přídržné síle motoru. Jsem na správné stopě, nebo bloudím?
    LYCO
    LYCO --- ---
    SELIX: snížit akceleraci. Případně, pokud by ti nevadilo softwarově řešit nedostatky konstrukce, Klipper (firmware) má input shaper který ho dokáže do nějaké míry kompenzovat.

    JVCNC: já myslel že ghosting je způsobený kmity tiskové hlavy okolo rovnovážné polohy, vyvolanými náhlou změnou rychlosti, tzn. nedostatečnou tuhostí konstrukce. Ono je to krokovým motorem?
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    SELIX: udelas, ruznou kombinaci rychlosti, napnuti remenu a nastaveni proudu do motoru tak aby se rezonance krok motoru projevili co nejmene. Taky zalezi cim to vznika presne, muze to byt i oscilaci regulatoru topeni hotendu. Kristalovou koli mam ted na nabijecce.
    SELIX
    SELIX --- ---
    Takže s tím nic neudělám?
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    SELIX: ghosting vznika predevsim neznalosti konstruktera hlavne ohledne vlastnosti krok. motoru.
    SELIX
    SELIX --- ---
    SKAUT: máš nějaký výtisk před a po kde je to patrný? Já mám zase "duchy", a protože nevím, co je způsobuje, nevím jak je odstranit... (Taková digitální ozvěna)
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    SELIX: Dá to trochu práce ( slo by to jinak i bez bear modu který by byl nejlepší ) ale z ose to je ok a podrží to v y směru. Svuj pozitivní přínos to má.
    SELIX
    SELIX --- ---
    Stabilita v ose y jistě lepší, ale ohledně z... Nevím nevím...
    SELIX
    SELIX --- ---
    SKAUT: není ta prizma vlevo jaksi... Na nic? Spíš k horšímu?
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    zdroj, malina a nějaká další bižuterie je vzadu. Část plastových dílů které zbyli mám vytisknute v práci na Makerforge ( dost slušný materiál), něco málo zůstalo PETG. Kostka pro Z je z hliníku stejně jako front/back plate. Hotend je taky jinej ( ten origi na mini je peklo ).

    SELIX
    SELIX --- ---
    A vůbec, neuděláme přehled co kdo máme doma? Jsem docela zvědavej :)
    SELIX
    SELIX --- ---
    SKAUT: uka :)
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    PISTA1: Jak jsem psal kdesi níže - měl jsem ji taky v hledáčku. Nakonec "vyhrála" moje kopie Průša Mini. Teď je z toho taková obluda 😄. Základní rysy tam pořád jsou. Dneska bych už stavěl něco robustnějšího..
    Nějak se začít musí.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PISTA1: octoprint je základ.
    Ale líbí se mi tvoje nadšení :-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: má výhodu, že to má sprej jako to wedecko a dobře se to aplikuje, přitom to nestejka
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SKAUT: suoerlube bude ok. Já používal tu bilou vazelinu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam