• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    VIXLE: upravil sjem v profilu teplotu a prodlouzil retrakci a uz to jede v pohode
    VIXLE
    VIXLE --- ---
    R0C3S3K: na to stringovani zkus nizsi teplotu. ja tiskl bez problemu jednu znacku filamentu a kdyz jsem koupil jinej, musel jsem s teplotou o 25 niz aby to nestringovalo.

    je to hned videt na tehle test printech treba
    PrusaPrinters
    https://www.prusaprinters.org/prints/4908-stringing-test-prusa-3s/user-gcodes
    https://www.prusaprinters.org/cs/prints/14194-gb3d-test-for-quick-15-minute-print-test
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    ..nove hracky dorazili ;oD

    SELIX
    SELIX --- ---
    KRYSTOFK: myslím, že freecad je dost použitelnej...
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    KRYSTOFK: open scad je takovej zadávací. Dalsi jednoduchy je Tinkercad ( v prohlížeči ).
    Ja jinak skoncil u Fusion 360 ( ale hodně začátečník )...
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    SELIX: vyzkousim. ale je tu dost lidi se zkusenostmi, tak proc se nezeptat :)
    KRYSTOFK
    KRYSTOFK --- ---
    noob question, did my research, ale jsem z toho porad hloupej, i kdyz jsem jich par vyzkousel
    modelovaci software - jednoduchy i s parametrickym / matematickym zadavanim, budu modelovat hlavne komponenty na foto
    zkousel jsem ruzny jednoduchy freecady, ale jsou total neintuitivni, u Blenderu jsem naopak topil tolik casu v tutorialech, ze jsem nedodelal ani prvni vec
    idealni je pro me par jednoduchych zahladnich objektu/tvaru a boolean funkce, prace formou skulptury (ne plastiky)
    idealne Linux, ale pod Win to taky zmaknu :) moc diky za tipy, jsem trochu v koncich
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    SELIX: protože "nerozbíjej co funguje" a problémy se můžou projevit až po týdnech uživání - tak proč se raději předtim nezeptat?
    SELIX
    SELIX --- ---
    MRAKY: proč ho prostě nevyzkoušíš? Pak už není cesty zpět?
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    zdravim...mam ve skrini multi extruder upgrade na prusu. doted jsem nemel cas na instalaci. Tiskarna mi momentalne funguje bezvadne, jedu jen petg, mam octo a kreslim si & tisknu co potrebuju. multuextruder je pro mne v kategorii "super zajimave, ale ne nutně nutné". Tiskarna je pro mne prakticka zalezitost. Samotny tuning 3d tiskarny mne moc nelaka/nebavi.

    pamatuji si poznamku od nekoho zde, ze s multiextrudrem u prusy jsou potize a otrava... takze dotaz na vase osobni zkusnosti. Je multiextruder neco, co vyzaduje nejake konstantni laborovani? ma vyrazne snizenou spolehlivost atd ?
    SELIX
    SELIX --- ---
    PISTA1: guma je naprd, nahraď to něčím v čem je plech. Na Ali je výběr, ale počítej, že to nebude za deset euro, ale spíš kolem padesáti...
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    JVCNC: Děkuji za vysvětlení, tuhle část jsem mylně pochopil.
    PISTA1: Takže slabý magnet. Průší podložka mi zatím tohle neudělala, byť jsem u některých věcí čekal zda se to nestane. Ta je ale ocelová a magnety jsou v bedu. A drží dost silně.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    SKAUT: Ne na podložce to drží jak přibitý, ale jak je to ohebná magnetická guma ta si jí to "nadzvedne z desky
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    SKAUT: naopak, ta narocnejsi cast bezi porad v tiskarne, na RPI bezi vse co neni realtime je relativne sice vypocetne v jistem ohledu narocnejsi ale je na to take vice casu. RPI predzvejka gkod do podoby jednodussich prikazu a ty pak cpe do bufferu tiskarne ktera se nemusi zabyvat tim cim vylozene nemusi.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    SELIX: na Pi3 / 4 určitě. Ty nižší / starší netuším. Mám pocit že jsem nekde slyšel že to má i na Pi Zero ale nejsem si jist. Bez maliny není možné ( co vím), jestli to šlape i na nějakém alternativním Pi nemám tucha.

    Já se s tim zatím jen seznamuju vim o tom kulové ( stejně jako o vsem ostatním kolem tisku ) tak me snad nekdo z místních znalců doplní / opraví.
    PECA
    PECA --- ---
    PECA: Tak asi tyto:
    Features - Klipper documentation
    https://www.klipper3d.org/Features.html#step-benchmarks
    PECA
    PECA --- ---
    SELIX: No, píšou: "The recommended hardware is a Raspberry Pi 2, Raspberry Pi 3, or Raspberry Pi 4." Co se týče řídících desek na tiskárnách, tak to netuším a nenašel jsem to tam někde jednoduše sepsané, nebo tomu rozumím moc málo. :)
    SELIX
    SELIX --- ---
    SKAUT: a to jde na jakoukoli? Malinu nemám, tak to nevyzkouším...
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    PISTA1: Jako že rohy tisknuté věci se odlepí? Nebo se ohne celá podložka?

    SELIX: Firmware tiskárny. Část běží na desce tiskárny a část na malině. V tiskárně je jen ovládání hardware (takový most jednoduše ) a v malině (která má větší výkon ) běží ta náročnější část která to řídí.
    SELIX
    SELIX --- ---
    SKAUT: Ok. Tak k čemu je? To je na malinu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam