• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    QWWERTY: hele ja to koupim nekde v praze v kamennym shopu, nekde, kde to mam pri ceste, premejlel jsem o rasel.cz, jsou na miraku, maj v nabidce tohle https://www.rasel.cz/dc-dc-step-down-3a-p24844/
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    R0C3S3K: za sebe doporucim koupit si step-downu cely stado ... ja bral tyhle https://www.aliexpress.com/item/32998165691.html
    jasne, je to cina, nestavel bych na tom nic kritickyho a ty 3A tomu taky neveril
    ale je to miniaturni, stoji to 20,-, ma to i fixni presety napeti (takze se nemusim bat, ze mi nekdo zmeni nastaveni drbnutim do potenciometru) a resi to presne vsechny tyhle situace kdy chci pripojit arudino/ESP/USB svetlo/wifi AP na napajeni 12-24V
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    QWWERTY: vida, to je fajn, to mi prijde o fous lepsi reseni, nez rozdvojovat vetrak extruderu
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    R0C3S3K: a nebude nejjednodusi varianta vzit stepdown https://www.gme.cz/dc-dc-menice-moduly
    pripojit ho na vstupni svorky co vedou ze zdroje (sroubovaci svorkovnice, zadny hardcore elektro a konektory) treba na napajeni desky (pwr input), nastavit si 5-12-24V podle vetraku a krmit to z toho?
    bezny vetrak nezere kdo vi kolik, ten zdroj to imho ani nepozna a vysledkem bude, ze se vetrak zapne vzdycky ve chvili kdy zapnes zdroj tiskarny
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    R0C3S3K: to muzes taky, ale staci opravdu rozdvojit tu jednu linku, vetrak zere malo, takze by to mel utahnout, jen musi pracovat na stejnem napeti. rozdvojeni musis udelat paralelne. paralelne vs seriove si kdyztak vyhledas. samozrejme trafo s vetracky muzes pouzit taky, ale rozdvojeni by melo tu vyhodu, ze by se ti to zaplo automaticky s tiskarnou
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    ANDY_WARHOL: chci vetrak navic, kterej by jel porad, chtel bych vic chadit desku, tiskove vetraky jedou v pohode

    ja si prave rikal, ze treba na desce bude slot navic, ale prave se to netvari, pokud to je jak rikas, tak bych to asi zvladl, ale skoro me prijde lepsi si koupit nejaky 5V nebo 12 V traficko a prdnout to tam normalne externe ze site
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    R0C3S3K: tahle deska je pro prusu, jestli se nemylim. tam vetraky jsou jednak jeden, ktery chladi extruder a druhy co chladi hotend, ten prvni bezi porad a ten druhy se zapina podle toho jak je nastaveny pri tisku. tedy je ovladany nejakym rele.
    otazka je tedy, jestli chces pridat dalsi vetrak nez uz tam mas, nebo chces zapojit jeden z tech co sem ti psal.
    pokud novy, jesti ma bezet porad - pak staci rozdvojit napajeni pro ten co uz tam je - musis to udelat paralelne. to bych ti kdyztak rekl jak
    pokud se ma zapinat podle tisku, tak to imho nepujde. ale kdyztak to rozebereme dal az odpovis
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    nevite, jestli se da primo na desku EINSY RAMBo pripojit navic vetrak primo na desku? ja jsem dost marnej v elektrice a elektronice a nejsem z toho uplne moudrej
    tady jsem narazil na nejaky schematko, ale moc mi to nepomohlo



    nebo to mam resit spis pres zdroj?
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Je nekdo z vas z Olomouce nebo okoli?
    Pred par lety jsem koupil Colido3D tiskarnu a v podstate se mi podarila rozjet jen na velmi kratkou dobu. Je to velka prumyslova krava dvoubarevna, kdyz jsme ji ted prestehovali do dilny mame vic moznosti na ni tisknout, ale proste nejsme schopni ji rozchodit. Vypinani ohrevu tuhle a tamhle, samy picoviny, nevime si rady. Firma ma profi servis jen v bratislave jinak je uplne na hovno.
    Potrebujem pomoct od nekoho, kdo tomu opravdu rozumi.
    KRYSTOFK
    KRYSTOFK --- ---
    SELIX: nakonec jsem se FreeCadu dostal, na sculpting fakt asi nejlepsí a uživatelsky přátelský, dík!
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    VIXLE: upravil sjem v profilu teplotu a prodlouzil retrakci a uz to jede v pohode
    VIXLE
    VIXLE --- ---
    R0C3S3K: na to stringovani zkus nizsi teplotu. ja tiskl bez problemu jednu znacku filamentu a kdyz jsem koupil jinej, musel jsem s teplotou o 25 niz aby to nestringovalo.

    je to hned videt na tehle test printech treba
    PrusaPrinters
    https://www.prusaprinters.org/prints/4908-stringing-test-prusa-3s/user-gcodes
    https://www.prusaprinters.org/cs/prints/14194-gb3d-test-for-quick-15-minute-print-test
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    ..nove hracky dorazili ;oD

    SELIX
    SELIX --- ---
    KRYSTOFK: myslím, že freecad je dost použitelnej...
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    KRYSTOFK: open scad je takovej zadávací. Dalsi jednoduchy je Tinkercad ( v prohlížeči ).
    Ja jinak skoncil u Fusion 360 ( ale hodně začátečník )...
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    SELIX: vyzkousim. ale je tu dost lidi se zkusenostmi, tak proc se nezeptat :)
    KRYSTOFK
    KRYSTOFK --- ---
    noob question, did my research, ale jsem z toho porad hloupej, i kdyz jsem jich par vyzkousel
    modelovaci software - jednoduchy i s parametrickym / matematickym zadavanim, budu modelovat hlavne komponenty na foto
    zkousel jsem ruzny jednoduchy freecady, ale jsou total neintuitivni, u Blenderu jsem naopak topil tolik casu v tutorialech, ze jsem nedodelal ani prvni vec
    idealni je pro me par jednoduchych zahladnich objektu/tvaru a boolean funkce, prace formou skulptury (ne plastiky)
    idealne Linux, ale pod Win to taky zmaknu :) moc diky za tipy, jsem trochu v koncich
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    SELIX: protože "nerozbíjej co funguje" a problémy se můžou projevit až po týdnech uživání - tak proč se raději předtim nezeptat?
    SELIX
    SELIX --- ---
    MRAKY: proč ho prostě nevyzkoušíš? Pak už není cesty zpět?
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    zdravim...mam ve skrini multi extruder upgrade na prusu. doted jsem nemel cas na instalaci. Tiskarna mi momentalne funguje bezvadne, jedu jen petg, mam octo a kreslim si & tisknu co potrebuju. multuextruder je pro mne v kategorii "super zajimave, ale ne nutně nutné". Tiskarna je pro mne prakticka zalezitost. Samotny tuning 3d tiskarny mne moc nelaka/nebavi.

    pamatuji si poznamku od nekoho zde, ze s multiextrudrem u prusy jsou potize a otrava... takze dotaz na vase osobni zkusnosti. Je multiextruder neco, co vyzaduje nejake konstantni laborovani? ma vyrazne snizenou spolehlivost atd ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam