• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    FERNIE
    FERNIE --- ---
    STEMBUS: Pekne shrnuti, mam jen jednu vytku: Autor uplne zapomnel na variantu: Tiskarnu mi koupi korporat na "projekt". Tato varianta je nejvic cost-effective (pro uzivatele) a je s tim kopa srandy. :D
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    Barevný 3D tisk: Od milionového PolyJetu po český MMU2S za pár tisíc korun – Živě.cz
    https://www.zive.cz/clanky/barevny-3d-tisk-od-milionoveho-polyjetu-po-cesky-mmu2s-za-par-tisic-korun/sc-3-a-216124/default.aspx
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    R0C3S3K: jakože tohle bych taky chtěl, ale děsí mě zdroj a elektronika uvnitř boxu…

    Nevíte kde se daj koupit prodluzovací kabely abych si to mohl přecvakat mimo? :D
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    ACID: ne tištěnej dvoubarevně a pak vsazeneu do připravenýho místa…
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    PUNJAB: mit nehorlavej box je urcite super, ale budes to mit imo kurva drahy, protoze misto plexi nejspis carbon? no ja vcera jeste umistil teplomer a poridim detektor koure, zatim to bude muset stacit, predpokladam, ze stejne vetsinou pojedu hlavne PETG a tam ta teplota je v klidu
    PUNJAB
    PUNJAB --- ---
    R0C3S3K: Nádhera a skvěle zdokumentováno.

    Taky si plánuji postavit box, ale chci to mít nehořlavé, takže IKEA stolek bohužel nepostačí.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    tak jsem si taky zbastlil box na tiskarnu z IKEA stolku, komponenty jsem si ale modeloval svoje + jsem pouzil 5 mm plexi a box
    na vetrani jsem pouzil 120 mm noctuu a chladi to slusne, zaroven muze box dobre tesnit, pripadne jde pripojit na odtah

    kdyby nekoho zajimalo making of, tak tu https://eu.zonerama.com/tlamix/Album/8344928?secret=1wvVIXhTDS8sb4t0iOSL5h50B

    ACID
    ACID --- ---
    FERNIE: teplo resp. teplý vzduch má tu vlastnost, že stoupá nahoru, proto mi přijde lepší tisknout nahoře (v teple) a hotový výtisk klesá dolů. Přijde mi to i jednodušší k regulaci teploty v komoře.
    FERNIE
    FERNIE --- ---
    ACID: vzhledem k tomu, že jde o uzavřenou (pokud si ji tak člověk postaví) tiskárnu... Proč?
    ACID
    ACID --- ---
    GANBOY: ten nápis je natřený, nebo..?
    ACID
    ACID --- ---
    GANBOY: zrovna pro materiály typu ABS a ostatní potřebující vyhřívanou komoru mi přijde lepší koncept s klesajícím bedem
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    Jinak něco ode mě- doplňky k elektrokolobězkám. Vlastní návrh i tisk.

    GANBOY
    GANBOY --- ---
    ACID: velká rychlost a ABS jako základní materiál pro tisk…

    Taky na něj šetřím.
    PECA
    PECA --- ---
    Je-li tu nějaký/á blenderist(k)a, možná ji/ej potěší nově vznikající "CAD" addon: https://youtu.be/92QmjS-xDaI
    PUNJAB
    PUNJAB --- ---
    ACID: Řekl bych, že hlavně ta komunita okolo a dokumentace.
    Pokud jde o samotnou tiskárnu, tak dobře navržená tiskárna s kterou jde dosáhnout velkých rychlostí tisku.

    Je to ale samozřejmě jen pro lidi co je baví kutit, mají čas a chtějí se něco přiučit. Pro normální tiskaře co chtějí jen tisknout to není.
    ACID
    ACID --- ---
    Co je na voronu tak extra, že je kolem něj teď takový hype? Nerypu, zajímá mě to.
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    SKAUT: ....s vibracemi nemam problem, podobnu verziu uz mam na elektrokole, len tam nemam bezdratove dobijeni... (preto planujem upgrade) ;oD ...telefon mam LG V30 (teraz uz je 5 rokov stary ) ...som maximalne spokojen ;oD
    PECA
    PECA --- ---
    SKAUT: Není to dobře. Apple řešil případy uklepané optické stabilizace u foťáků. Bylo to sice u motorek, ale u kol to bude dosti podobné. A také to bude podobné pro ne-iPhony, ale s lepšími foťáky. Nehledě na to, že při vibracích se může uvnitř uklepat kde i to, co jinak snese kolikerý pád na zem.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    CYBERHIPPY: Co vibrace na kole? ( ono je to i u prodávaných) Mě to nějak je proti srsti dávat to na pevno, bez odtlumení vibrací, nemyslím si že je to úplně dobře.
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    GANBOY: ...jo, delal som to v spechu... jeli sme do francie a od nakresleni az po vytisteni a kompletaci som mal len 10 hodin... ...nez sme sa stihli zbalit a nalozit auto... mal som to hotove... do buducna sa este urcite pohrajem s dizajnom, ...budem delat podobnu variantu i na kolo ... ;oD ....kadopadne drzacek funguje super i bezdratove nabijeni a PETG prezilo i tie najhorsie teploty za sklom auta... ;oD
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam