• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    PUNJAB
    PUNJAB --- ---
    Průša vydal oficiální box na tiskárnu: https://www.youtube.com/watch?v=9lkzlZTeIOQ
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    ACID: Jo přemejšlím o krabičce na filament, protože jak mám tiskárnu nad schodama do sklepa, bude tam v létě možnost zvýšený vlhkosti.

    Po dnešku, už nechci v hotendu teflon ani vidět. Ještě že jsem si preventivně objednal ještě jeden, jinak bych dotisk. Vydržel cca 3kg.
    Právě jsem objednal celokovový heat breaky, bloky a kupičku trysek abych měl spotřebák na výměnu až se tenhle zas pos...
    ACID
    ACID --- ---
    Ten cinskej teflon se obávám moc nepomůže, zlepšení byl teflon z Gumexu.. Pokud to teda nemáš na propojení mezi krabicí a podavacim kolečkem
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Dneska schránka plná čínskejch balíčků :D
    Asi budem o vejku trochu upgradovat.

    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PISTA1: jo, presne proto jsem to vsechno nesmyslne predimenzoval, protoze napajeni je neco na cem se nevyplati setrit, odmitam resit cokoliv jako "konektor hreje" a nejsem limitovany prostorem nebo vahou
    proto jsem tam hodil 2.5mm2 dvoulinku (30 A) a XT90 (papirove dlouhodobe 90 A, po vynasobeni cinskou konstantou jsem ochotny jim sverit trvalych 45 A (ktery tam nikdy nebudou) ...+ zvladnou 10s burst az do 270 A :))
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    QWWERTY: Jo taky čekám až dorazí XT60, připojení tiskárny klasickým jack napájecím konektorem, mě nepřijde jako nejlepší řešení. Sice jsem vyměnil tu šňůrku od zdroje za 1.5mm2 dvoulinku, ale konektor je hodně slabý místo a na můj vkus se až moc hřeje.
    Takže na tiskárnu přijde panelová XT60 a nahřejvání bedu bude napřímo přes mosfet mimo board.

    Jinak teda BL touch je fakt super. Jedno jestli tisknu na PEI plát, nebo na "gumu" akorát si v Octu kliknu na tlačítko, aby si tiskárna očuchala podložku a uložila si mesh. Už žádný nekonečný blbnutí s papírem a kolečkama :D

    Už jedu 2 den dětem mřížky na deskovku, vzal jsem na to gumu, jde to z ní hnedka ohnutím sloupnout za tepla a nemusím čekat než vychladne a pak znova nahřívat desku.

    GANBOY
    GANBOY --- ---
    ACID: tinkercad bejby ;) prostě je tak čtverec hlubokej 2mm a do toho je vsazená a nalepená dvoubarevně tištěná destička…
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    QWWERTY: tak jinak- kdo máte svorkovnici a uděláte mi orodlužovací kabelláž na ender5 s SKR deskou? :D
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    zdroj mimo bednu taky casem vyhodim, vcetne panelu, prvni idea byla, ze to budu prenaset z bytu do atasu, kde je ale pomerne prasno, takze to budu muset jeste nejak poresit
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    GANBOY:
    v GME koupis 2x2.5mm^2 kabel
    nakrimpujes kabelovy vidlice (hackerspace popr. lidi co delaji elektro by mohly mit kleste)
    a doprostred kabelu das XT90 (+ jedno JST), aby jsi to mohl rozpojit, a protahnout do boxu, bez toho aby jsi musel sahat na svorkovnici

    ... aspon ja jsem to tak vyresil, abych mohl zdroj vyhodit mimo bednu
    PUNJAB
    PUNJAB --- ---
    R0C3S3K: Mělo by stačit žáruvzdorné sklo. Rozměr 50x50cm vyjde na 1300 Kč. Sklo plánuji jen do přední části.
    ACID
    ACID --- ---
    GANBOY: nemáš detail, případně screen z CADu, jak to je udělané? Vypadá to pěkně.
    FERNIE
    FERNIE --- ---
    STEMBUS: Pekne shrnuti, mam jen jednu vytku: Autor uplne zapomnel na variantu: Tiskarnu mi koupi korporat na "projekt". Tato varianta je nejvic cost-effective (pro uzivatele) a je s tim kopa srandy. :D
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    Barevný 3D tisk: Od milionového PolyJetu po český MMU2S za pár tisíc korun – Živě.cz
    https://www.zive.cz/clanky/barevny-3d-tisk-od-milionoveho-polyjetu-po-cesky-mmu2s-za-par-tisic-korun/sc-3-a-216124/default.aspx
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    R0C3S3K: jakože tohle bych taky chtěl, ale děsí mě zdroj a elektronika uvnitř boxu…

    Nevíte kde se daj koupit prodluzovací kabely abych si to mohl přecvakat mimo? :D
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    ACID: ne tištěnej dvoubarevně a pak vsazeneu do připravenýho místa…
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    PUNJAB: mit nehorlavej box je urcite super, ale budes to mit imo kurva drahy, protoze misto plexi nejspis carbon? no ja vcera jeste umistil teplomer a poridim detektor koure, zatim to bude muset stacit, predpokladam, ze stejne vetsinou pojedu hlavne PETG a tam ta teplota je v klidu
    PUNJAB
    PUNJAB --- ---
    R0C3S3K: Nádhera a skvěle zdokumentováno.

    Taky si plánuji postavit box, ale chci to mít nehořlavé, takže IKEA stolek bohužel nepostačí.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    tak jsem si taky zbastlil box na tiskarnu z IKEA stolku, komponenty jsem si ale modeloval svoje + jsem pouzil 5 mm plexi a box
    na vetrani jsem pouzil 120 mm noctuu a chladi to slusne, zaroven muze box dobre tesnit, pripadne jde pripojit na odtah

    kdyby nekoho zajimalo making of, tak tu https://eu.zonerama.com/tlamix/Album/8344928?secret=1wvVIXhTDS8sb4t0iOSL5h50B

    ACID
    ACID --- ---
    FERNIE: teplo resp. teplý vzduch má tu vlastnost, že stoupá nahoru, proto mi přijde lepší tisknout nahoře (v teple) a hotový výtisk klesá dolů. Přijde mi to i jednodušší k regulaci teploty v komoře.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam