• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    PECA
    PECA --- ---
    LITTLEBOY007CZ: Už jsem chtěl pochybovat, jak ses vešel do té ceny se 4 stolky. Pak jsem si našel cenu... :DDD
    //229,- Kč za kus, kdyby to někdo potřeboval taky najít.
    Dobrý práce.
    LITTLEBOY007CZ
    LITTLEBOY007CZ --- ---
    Tak jsem si vyrobil box na tiskárnu. 4x LACK z IKEA, trocha plexi a pár šroubků. Dohromady to vyšlo asi na 3k. O něco levnější jak prusabox a funkci to plní stejnou.

    PUNJAB
    PUNJAB --- ---
    SKAUT: Uvidím jestli pochopí. Vytvořil jsem spor. To se potáhne tak dva týdny ještě.

    R0C3S3K: Taky jsem uvažoval o stojanu, ale vždycky mě odradily recenze.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    PUNJAB: Jo z toho jsem se už vyléčil a radši dám něco navíc když to neumím/nemám kde udělat.
    Pochopil to Číňan alespoň?
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    PUNJAB: ja si koupil tohle, za ty prachy to funguje fajnove, mam 1100 W vrtacku a s timhle vykonem jsou stolni vrtacky v uplne jinych rovinach
    WOLFCRAFT - stojan na vrtačku EXCLUSIVE WOLFCRAFT 5027000 + Dárek, servis bez starostí v hodnotě 300Kč | ProMistry.cz
    https://www.promistry.cz/stojany-pro-vrtacku/wolfcraft-stojan-na-vrtacku-exclusive-wolfcraft-5027000/
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    ...solarni 3D tisk ;oD

    Markus Kayser - Solar Sinter Project
    https://youtu.be/ptUj8JRAYu8?t=70
    PUNJAB
    PUNJAB --- ---
    Tak jsem si z aliexpressu objednal voron frame, protože nemám stolní vrtačku a nepodařilo by se mi to vyvrtat rovně. No a to co přišlo je taky otřesný. To si člověk fakt nepomůže.

    SKAUT
    SKAUT --- ---
    PISTA1: A za 3k role těsnění 🤣
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    R0C3S3K: To je marketingovej tah, za 2500 určitě bude k mání sada záslepek ;)
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    juuu, derava krabice za 9 tacu, fiha
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ANDY_WARHOL: To teda. Nemluvě o cenách "upgradů". A taky je taková, děravá... Asi odvětrání.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PUNJAB: docela drahý....
    PUNJAB
    PUNJAB --- ---
    Průša vydal oficiální box na tiskárnu: https://www.youtube.com/watch?v=9lkzlZTeIOQ
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    ACID: Jo přemejšlím o krabičce na filament, protože jak mám tiskárnu nad schodama do sklepa, bude tam v létě možnost zvýšený vlhkosti.

    Po dnešku, už nechci v hotendu teflon ani vidět. Ještě že jsem si preventivně objednal ještě jeden, jinak bych dotisk. Vydržel cca 3kg.
    Právě jsem objednal celokovový heat breaky, bloky a kupičku trysek abych měl spotřebák na výměnu až se tenhle zas pos...
    ACID
    ACID --- ---
    Ten cinskej teflon se obávám moc nepomůže, zlepšení byl teflon z Gumexu.. Pokud to teda nemáš na propojení mezi krabicí a podavacim kolečkem
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Dneska schránka plná čínskejch balíčků :D
    Asi budem o vejku trochu upgradovat.

    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PISTA1: jo, presne proto jsem to vsechno nesmyslne predimenzoval, protoze napajeni je neco na cem se nevyplati setrit, odmitam resit cokoliv jako "konektor hreje" a nejsem limitovany prostorem nebo vahou
    proto jsem tam hodil 2.5mm2 dvoulinku (30 A) a XT90 (papirove dlouhodobe 90 A, po vynasobeni cinskou konstantou jsem ochotny jim sverit trvalych 45 A (ktery tam nikdy nebudou) ...+ zvladnou 10s burst az do 270 A :))
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    QWWERTY: Jo taky čekám až dorazí XT60, připojení tiskárny klasickým jack napájecím konektorem, mě nepřijde jako nejlepší řešení. Sice jsem vyměnil tu šňůrku od zdroje za 1.5mm2 dvoulinku, ale konektor je hodně slabý místo a na můj vkus se až moc hřeje.
    Takže na tiskárnu přijde panelová XT60 a nahřejvání bedu bude napřímo přes mosfet mimo board.

    Jinak teda BL touch je fakt super. Jedno jestli tisknu na PEI plát, nebo na "gumu" akorát si v Octu kliknu na tlačítko, aby si tiskárna očuchala podložku a uložila si mesh. Už žádný nekonečný blbnutí s papírem a kolečkama :D

    Už jedu 2 den dětem mřížky na deskovku, vzal jsem na to gumu, jde to z ní hnedka ohnutím sloupnout za tepla a nemusím čekat než vychladne a pak znova nahřívat desku.

    GANBOY
    GANBOY --- ---
    ACID: tinkercad bejby ;) prostě je tak čtverec hlubokej 2mm a do toho je vsazená a nalepená dvoubarevně tištěná destička…
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    QWWERTY: tak jinak- kdo máte svorkovnici a uděláte mi orodlužovací kabelláž na ender5 s SKR deskou? :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam