• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    SPACEX
    SPACEX --- ---
    REDSNAKE: Klasickej ender už je přežitej a za podobný peníze dostaneš lepší tiskárny. Koukni třeba na https://3dprintbeginner.com/best-3d-printers-in-2021/ a šel bych např. do Artillery Hornet, nebo Biqu B1
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    REDSNAKE: Prototypovani, jednotky rocne.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PETER_PAN: kolik těch věcí chceš vytisknout a jak rychle? To bude asi taky důležitej aspekt.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    QWWERTY: V roce 2018 jsem se ptal na stav 3D tisku : [PETER_PAN @ 3D tiskárny]

    Ted je rok 2022 a ja se tou otazkou vlastne vracim k temuz. Chci vedet kam se to posunulo. Hlavne materialove, to jestli vertikalni pevnost porad radove jina nez horizontalni, jestli uz u tiskarny za 100k CZK tam neni extremne znatelny to "vroubkovani", atd.
    A podle fotek ty uly z toho dreveneho kompozitu jsou zhruba to co bych bral a vzhledem k tomu kde jsou umistovani to musi byt i trochu odolne. Takze proto jsem se ptal na takovou tiskarnu ktera by to umela.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    REDSNAKE: Hele proc pisu nejlevnejsi. Nejlevnejsi pro takovou aplikaci. Jasne ze kdyz mi napises odkaz na nejakou praskovou tiskarnu od HP za 4M CZK tak ta bude dobra az az. Ptam se na nejlevnejsi pro takovou aplikaci.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PETER_PAN: to velmi pravděpodobně nebude, já z toho tvého dotazu chápal že jdeš primárně po budget řešení. Jestli je důležitější kvalita tisku, tak ender v základu asi nebude to pravé ořechové.

    Stejně z toho trochu cejtím nějakej master business plán s 3D tiskem kterej zkrachuje po zjištění dalších souvislostí, omlouvám se jestli se pletu a něco si nesmyslně domýšlím.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PETER_PAN: "problem uz beznych levnych filament tisku - tedy ze se v horku zdeformuje "
    to neni problem "levnych filamentu", ale toho, ze si lidi vyberou material s ISO 75, ktery neodpovida jejich aplikaci
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    REDSNAKE: OK. Ender je 3D tiskarna za 220 EUR. Bude tam ten finish, to ze je to neroztrepeny, nedomrdany, atd.?

    V tom clanku, kdyz kliknes na obrazky, obrazek c.5. Neumel bys (nebo nekdo jiny) z toho dekodovat jakou tiskarnu pouzivaji oni?

    Vzhledem k umisteni ulu predpokladam ze ten dreveny kompozit uz by nemel trpet tim vsim co je za problem uz beznych levnych filament tisku - tedy ze se v horku zdeformuje a vyrobek se trvale poskodi (vsechny ty krabicky do auta co v lete jdou dohaje)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PETER_PAN: ok, co klasickej ender? Znám nějaké lidi co ho mají a za ty prachy mi to pořád nepřijde špatné. Beztak to budeš nejspíš muset tisknout po částech a slepit. Najednou to asi nevytiskneš, ne?
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    REDSNAKE: Ja nechci tisknout uly. Ja chci tisknout neco jineho, srovnatelne velkeho nebo mensiho z takoveho materialu.
    A rozebiratelne dilo to je praveze je.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    REDSNAKE: Presne tak, v tomhle se v CR vcelarit nesmi. A kdyz to nekdo najde v lese, budou ty vcely utraceny.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PETER_PAN: spíš bych se zeptal v auditku s včelama jestli je to úplně ok, protože imho ne. Podle mě by úl měl být rozebiratelný, což tohle nesplňuje.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    ALL: Mam dotaz. Cetl jsem o ulech vyrobenych 3D tiskem z dreveneho kompozitu. [ https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tech-technologie-spasa-vcel-prvni-uly-na-svete-z-3d-tisku-dela-cech-a-ma-i-nejdrazsi-med-203142 ]

    Aniz bych to musel zacit hledat a resit relevanci jednotlivych marketingovych sdeleni - zeptam se tady, treba nekdo vi.
    Jaka nejlevnejsi rozumna 3D tiskarna pro neco takoveho pripada v uvahu?
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    Delta belt 3D-printer for automated series production
    https://youtu.be/8IoehlRmaUs
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MakerBot and Ultimaker agree to merge to accelerate global adoption of additive manufacturing
    https://press.ultimaker.com/makerbot-and-ultimaker-agree-to-merge-to-accelerate-global-adoption-of-additive-manufacturing/
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    Ani to neuchladej, neříkám že musí být vyloženě špatná jen že to bude poněkud výrazně menší zázrak než je marketovano a ještě jsem neviděl tiskárnu z kickstarteru která by splnila to co slybovala, přinejlepším 1/2,
    ACID
    ACID --- ---
    Proto píšou, že to 5x rychleji platí pro kostku 5x5x5 cm
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    QWWERTY: tu rychlost jsem uz take dohledal, no chtel bych videt jak bude benchy tisknuta takto 5x rychleji pri 250mm/s, to jen vetrakama neuchladi ani nahodou a 5x rychlejsi to take nebude. Ty vysvetlivky jsou hodne omg.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    NAVARA: kdyz napisou 5x rychlejsi tisk misto rychlosti tisku a akcelerace tak nebude. Krome toho strkat ovladaci prvky na pohyblive casti nikdy neni dobry napad.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam