• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PETER_PAN: spíš bych se zeptal v auditku s včelama jestli je to úplně ok, protože imho ne. Podle mě by úl měl být rozebiratelný, což tohle nesplňuje.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    ALL: Mam dotaz. Cetl jsem o ulech vyrobenych 3D tiskem z dreveneho kompozitu. [ https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tech-technologie-spasa-vcel-prvni-uly-na-svete-z-3d-tisku-dela-cech-a-ma-i-nejdrazsi-med-203142 ]

    Aniz bych to musel zacit hledat a resit relevanci jednotlivych marketingovych sdeleni - zeptam se tady, treba nekdo vi.
    Jaka nejlevnejsi rozumna 3D tiskarna pro neco takoveho pripada v uvahu?
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    Delta belt 3D-printer for automated series production
    https://youtu.be/8IoehlRmaUs
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MakerBot and Ultimaker agree to merge to accelerate global adoption of additive manufacturing
    https://press.ultimaker.com/makerbot-and-ultimaker-agree-to-merge-to-accelerate-global-adoption-of-additive-manufacturing/
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    Ani to neuchladej, neříkám že musí být vyloženě špatná jen že to bude poněkud výrazně menší zázrak než je marketovano a ještě jsem neviděl tiskárnu z kickstarteru která by splnila to co slybovala, přinejlepším 1/2,
    ACID
    ACID --- ---
    Proto píšou, že to 5x rychleji platí pro kostku 5x5x5 cm
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    QWWERTY: tu rychlost jsem uz take dohledal, no chtel bych videt jak bude benchy tisknuta takto 5x rychleji pri 250mm/s, to jen vetrakama neuchladi ani nahodou a 5x rychlejsi to take nebude. Ty vysvetlivky jsou hodne omg.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    NAVARA: kdyz napisou 5x rychlejsi tisk misto rychlosti tisku a akcelerace tak nebude. Krome toho strkat ovladaci prvky na pohyblive casti nikdy neni dobry napad.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Bude to dobrý?

    AnkerMake M5 3D Printer - 5X Faster Printing and AI Camera by AnkerMake — Kickstarter
    https://www.kickstarter.com/projects/ankermake/ankermake-m5-3d-printer-5x-faster-printing-and-ai-camera/

    HANZILLA
    HANZILLA --- ---
    R0C3S3K: vyfotis jak to cca vypada? :)
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    jedna z veci, proc jsem chtel box, je snizeni hluku, bydlim v panelaku a a vim, ze nad mistnosti s tiskarnou spej lidi,,, asi by me (i je) celkem sralo, kdyby mi klepal rack do steny:) ja mam teda jen jedno patro a mam antivibracni gumy pod celym boxem a k tomu jeste zvlast pod nozickami tiskarny, kdyz zavru box, utahnu orechy a dam tiskarnu na tichej chod, tak hluk v podstate naprosta 0
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    JVCNC: myslel jsem to tak, ze kdyz vibruje cela soustava, tak to neni takovy problem, jako kdyz vibruje jen jeji cast (vozik), protoze zbytek je napevno ... pri domaci tiskani v ikeaboxu jsem nepozoroval zadny rozdil
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    samozrejme ze vibrace tisku vadi, netusim jak jste prisli na to ze ne.
    LITTLEBOY007CZ
    LITTLEBOY007CZ --- ---
    HANZILLA: přesně tak, trochu to vibruje. Mě to vadilo, tak jsem to přirazil ke stěně a dal jsem nahoře po obvodu u zdi molitanový proužky a je to výrazně lepší.
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    HANZILLA: trochu jo, ale trepani v zasade 3D tisku nijak neskodi - spis to tlumi ty razy pri zmene smeru
    HANZILLA
    HANZILLA --- ---
    LITTLEBOY007CZ: jak to drzi pri tisku. Netrepe se to cely?
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    ja ho kupoval pred dvema mesici za rovny dve kilca;)
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    PECA: To teda dost podražilo, před covidem stály ty jednobarevný 129, ve zbytku EU byly místy i za €4.
    PECA
    PECA --- ---
    LITTLEBOY007CZ: Už jsem chtěl pochybovat, jak ses vešel do té ceny se 4 stolky. Pak jsem si našel cenu... :DDD
    //229,- Kč za kus, kdyby to někdo potřeboval taky najít.
    Dobrý práce.
    LITTLEBOY007CZ
    LITTLEBOY007CZ --- ---
    Tak jsem si vyrobil box na tiskárnu. 4x LACK z IKEA, trocha plexi a pár šroubků. Dohromady to vyšlo asi na 3k. O něco levnější jak prusabox a funkci to plní stejnou.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam