• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    Prave jsem stravil s prestavkama 14 dni litanim okolo resinky.
    Nescetny kalibrace, vymena folie, kontrola motoru, kontrola screenu, kontrola LED,velky umejvani docista atd...
    A zjistil jsem vite co? Mam proslej resin co proste nedrzi...
    HOLOBYT
    HOLOBYT --- ---
    HOLOBYT:
    Díky za nabídky. ¨
    ID MAKROUSEK už na tisku pracuje.
    První madlo už je vytisknutý.
    PECA
    PECA --- ---
    HOLOBYT: Jo, sorry, já to nevím proč přečetl ledabyle.
    Zrovna na tom webu jsem už zachránil sušičku a myčky, drobnými součástkami za 100 - 150 Kč. Původně jsem chtěl kolečka na koš v myčce taky tisknout a pak jsem tam našel.
    HOLOBYT
    HOLOBYT --- ---
    PECA:
    Bohužel ne.
    To je právě těch 31,8...
    HOLOBYT
    HOLOBYT --- ---
    QUOING:
    Ahoj. Pokud ho někde za tu cenu vidíš, prosím, pošli mě odkaz.
    V Cechách stojí cca 1500 Kč oba, nebo jeden za téměř 1000 Kč.

    Lze najít vizuálně stejné, ale ty mají délku 31,5 - 32,5 cm (podle tipu lednice).

    Tento má 29,3 cm a stojí, co jsem psal.
    Madlo dveří do lednice Bosch KSV24320/02 - sada (2 ks) - 00491417 - Elektra Dvořák
    https://www.elektra-dvorak.cz/detail.php?id=11612

    Takže ano, myslím, že to cenu má
    QUOING
    QUOING --- ---
    HOLOBYT: Pardon za offtopic, ale nahradni dil stoji asi 130 kc.. ma cenu to tisknout? :-D
    HOLOBYT
    HOLOBYT --- ---
    Ahoj. Mohu zde poptat tisk?

    Pokud ano, potřebuji vytisknout madlo k ledničce.
    Noty zde:
    Bosch Fridge Handle by avalli - Thingiverse
    https://www.thingiverse.com/thing:4650282?

    Mám zájem o 2 kusy.
    Děkuji za zprávu
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    HANZILLA: na hornim obrazku jsou antivibracni desticky pod pracku pod boxem, spodni obrazek jsou jeste primo pod tiskarnou, zaroven velmi dobre fungujou antivibracni nozicky tistene z PETG

    LYCO
    LYCO --- ---
    SKAUT: to vypadá skvěle. Cena mi připadá až moc dobrá. Uvidíme.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    Jakpak se asi ukáže v čase? Jinak se tváří docela dobře s tím co používá.
    Bambu Lab X1 Series | 16 Colors | High Speed CoreXY | 300°C Hotend | Ultra-Smooth
    https://www.bambulab.com/en-GB
    https://www.youtube.com/watch?v=6HE2ik46SFk
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ACID: Tak mě osobně se delta nelíbí, jen jsem to zmínil kvůli místu/výšce tisknutého objektu ( to bude mit asi lepší poměr než kostka ne? ) když nepotřebuju mít moc do stran..

    Ale dik za nazor.
    ACID
    ACID --- ---
    SKAUT: trilab deltiq máme v práci. Druhou tiskárnu bychom chtěli raději nového prusu, ale asi to bohužel dopadne azteqem. Kromě cenovku na tom deltiqu není profi vlastně nic
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PETER_PAN: Eh. Vytlačování jiných opylovačů včelami je problém pozorovaný i v centru Prahy.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    PECA: Je to tady OT. Ale v kulturni krajine jsou naopak umele zasahy nutne. Ubytek ostatnich opylovacu jde na vrub rozsahu prumysloveho zemedelstvi, ne rozvoji vcelstev. Je to uplne mimo uvaha. Staci si o tom cokoliv zjistit. Treba ustav experimentalni botaniky AV CR se tomu venuje desitky let, rada dalsich vedeckych instituci po svete.

    Legislativa vyzaduje u ulu tzv. rozebiratelne dilo. Pro rozvoj odolnosti vcelstvech je nutne testovat tvary a koncepty ktere nelze rozumne beznou vyrobou ze dreva dosahnout. Tohle je idealni. 3D tisk ruznych experimentalnich tvaru, miry izolace atd. je idealni.
    LYCO
    LYCO --- ---
    SKAUT: sorry za zmatení, tak jsem to myslel (vyhřívaná zbytkovým teplem od podložky).
    PECA
    PECA --- ---
    QWWERTY: Nemůžu si pomoct. Žene mě to k těm včelám. Ono není málo včel(stev). Naopak, je jich mnoho. Bohužel ale jenom "hospodářských" druhů. Chováme včely jako krávy. Tyto hospodářské chovy vytlačují ostatní hmyzí opylovače a těch je opravdu málo. Aktuálně se o úbytku opylovačů mluví docela hodně a je to asi dosti problém. Jenže jsou to opylovači dosti specifičtí. Nejenom různé včely samotářky, vosy kutilky, ale i jiné druhy hmyzu.
    Tudíž kromě toho, že tisknout úly na 3D tiskárně považuji za (s prominutím) typicky člověčí hovadinu, tak jejich zavěšování do korun stromů už raději nekomentuji.
    Také jsem takové to lidské hovado, co dělá i ty špatné věci. Určitě o mnoha svých pochybeních ani nevím. Spousta koníčků je svojí podstatou značně "ani-eko" ražení. Tím to nechci nijak shazovat, nebo naopak omlouvat. Jenom mi zrovna tento "úlí" projekt přišel ulítlej, hned jak to na mě vyskočilo v přehledu zpráv. Pochopitelně jsem si to musel přečíst, když jsem pár minut předtím poslouchal podcast o vymírání těch jiných opylovačů :)
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    QWWERTY: Taky by možná mohli použít něco jako ma Filamentum jejich Nonoilen (nejsou jedinými co mají něco takového ) ale ten není UV resist a bůhví jak by to šlo míchat s dřevem.

    LYCO: ASA je v pohodě i jen v uzavřené komoře. V práci z toho v klidu tiskneme na UM3 zabednenym a jsou v pohodě i delší tisky ( víc menších věcí, co vím tak jeden velký objekt se nikdy netiskl). Je od Filametia ( metal grey tuším? ) a nevypadá to moc leskle ale výrazně matné to taky není.
    LYCO
    LYCO --- ---
    PETER_PAN: To je trochu problém. Moje reakce byla "ASA" ale ta je spíš lesklá. (A taky potřebuje vyhřívanou tiskovou komoru.) Další plast o kterém vím že je UV-rezistentní je akryl, ale ten je ještě lesklejší.

    Asi povrch budeš muset řešit nátěrem.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    OK. Jako lama se zeptam jinak. Jaky material byste teda doporucili? Biologicka rozlozitelnost neni dulezita. Ten matnej finish jo a hlavne ty vlastnosti aby to na slunicku a v horku neslo dohaje.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam