• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    JAKES
    JAKES --- ---
    HONCKA: Zkus na Plzeňské, naproti hřbitovu, obchod Klínové řemeny.
    Asi osobně, nebo mailem a objedná skoro cokoliv.
    Klinoveremeny.eu
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    nevíte, jdou někde koupit kladky na 6mm řemen na ložiska 625ZZ? Mám je celkem kvalitní od NSK, tak bych radši šel cestou, že bych je trčil akorát do kladky, než cestou nových kladek s integrovanými ložisky bůhví jaké kvality
    ZORB
    ZORB --- ---
    R0C3S3K: Mně se dnes vůbec, nepodařilo PTEE 40 do MK3S zavést, ale na MINI žádný problém, tiskne to krasne. Takže asi vyměním celej extrudér na MK3S a uvidíme.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    SKAUT: no ja jsem idler povolil prakticky uplne, sroub drzel na poslednim zavitu, tezko rict, proc se to namotalo, vytiskl jsem s tim nastavenim docela ranec veci, ale on ten flex je svine zvejkackova, je mozny ze tryska byla pricpana a akorat to vyslo, tentokrat zkusim aspon tri otocky zavitu, ale treba to vubec nehraje roli, vseobecne jsem cetl, ze si lidi na tisk flexu dost upravuji nebo porizuji specialni extruder, ze ten default je problematickej, ale spis je fail to, ze jsem noob;)

    jinak jedu 16D, je to uz pomerne mekky
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    R0C3S3K: Nevím jak u direct extruderu ale u bowdenu má být přítlak tak aby to mohlo proklouznout. Mě to tak funguje celkem dobře. Ale tiskl jsem max něco jako 40D tvrdost a ne velké věci.
    MATISK0
    MATISK0 --- ---
    Ak by nekdo chtel pomoci vytisknout dinosaura tak vice na
    Pet-Mat - 🦕Socha vytvořená národem (3D tiskařů) do... | Facebook
    https://www.facebook.com/776115049165364/posts/pfbid023fAeK7ejMHArWTGzhfaNXdrgRMf3uKoB84s9hwmT2huwwtKYfdDEBcmDeuDwB3eLl/
    A hlavne na https://petmat.cz/plasteosaurus/

    Ale zatim to maji udelane jen na par tiskaren, ender tam neni
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    tak jsem zkusil imbus, jehlu taky, ve finale se ukazalo, ze to stejne musim polorozebrat, protoze zbytek flexu je zaseklej v prostoru steny extruderu a pod podavacim koleckem a proste zatlaceni urvalo jen kousek filamentu a zbytek zustal pod koleckem

    pouzil jsem stejnej postup, jako bych menil PTFE trubicku, ta nastesti nevypadala ucpane, defacto jsem rozpulil extruder, takze se uvolnil prostor pod podavacim koleckem a pinzetou jsem vytahl hromadu bordelu

    prace pro nooba na dve hodky, myslim ze ted uz bych to zvladnul rychlejc, ale predstava hrabani se v extruderu byla na mrakoty;)

    nevim presne, proc se to stalo, je dost mozny, ze jsem povolil pritlacny sroub a idler az moc, proto to vlezlo pod kolecko,,,

    jedu ted na testovku petG a zda se, ze to slape dobre, diky vsem za rady
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    R0C3S3K: Čištění jde dobře jehlou/ špičatou pinzetou. Je to ojeb ale když se to člověku nechce rozebírat 🤣.
    ZORB
    ZORB --- ---
    R0C3S3K: Nemelo by se to stat...
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    ZORB: okej, tak snad to zafunguje, neodjebu tim imbusem podavaci kolecka?
    ZORB
    ZORB --- ---
    R0C3S3K: V pondeli sem dela to same, ale s TPEE 40...
    ZORB
    ZORB --- ---
    Vubec, zatlacis to zezhora jako filament, samo s otevrenejma dvirkama extruderu..
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    ZORB: coz znamena to napul rozebrat, abych tu trubicku vubec videl?
    ZORB
    ZORB --- ---
    R0C3S3K: ustrihni to nad trubickou, nahrej trysku a pak zatlacit 1,5kou imbusem..
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    tak uz konecne doslo i na me

    vcera jsem tiskl z FLEXu a filament se mi namotal na podavaci kolecka a to jeste tak skvele, ze to vylezlo na strane pritlacneho sroubu

    prvni fotka je do otevrenych dvirek idleru, druha je strana, kde je pritlacny sroub (tam jsem odstrihl zbytek filamentu, ktery udelal takovou smycku)

    zkousel jsem to jemne z tech pritlacnych kolecek dostat klestema, ale neslo to, takze nejspis budu muset castecne rozebrat extruder a nejak to vytahat,,, jeste nez se do toho pustim, tak se chci zeptat, je spravny muj dojem, ze bude ucpana tryska, pripadne PTFE trubicka? koukal jsem na navody na prusu a vymnea PTFE nebo hottendu je skoro ta sama procedura a snad se tim uvolni prostor u toho podavaciho kolecka aby to slo dostat ven

    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    JVCNC: googlim, ale mam proste urcity design.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    SRNECEK: kdyz budes googlit, najdes mnoho prumyslovych a levnejsich krabic.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    MIKULAS: v tomhle pripade to mliko je ok, ale do budoucna se urcite sikne, diky
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    SRNECEK: můžu teoreticky vytisknout, 300mm umím…
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    SRNECEK: 30 cm se do běžných tiskáren nevejde, musí se na více kusů, což komplikuje konstrukci.

    3D tisk ber jako prototypování, levný to není, pokud to nemáš ďoma nebo v práci... I tak dáš za stroj ranec a chceš, aby se to někdy vrátilo. Občas něco odejde, hodiny trávíš laděním...

    Plast stojí od boku asi 10 Kč / cm3.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam