• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    ACID: ...tak to mala tiskarna nakabelovane ob vyroby ...tak pri upgradovani som to tak ponechal... ;oD
    ACID
    ACID --- ---
    Proč máš kabely v řetězu ještě v opletu?
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    ...upgrade in progress ;oD

    SLL_QUY
    SLL_QUY --- ---
    Paper | LeviPrint: Contactless Fabrication using Full Acoustic Trapping of Elongated Parts
    https://www.youtube.com/watch?v=9eHmmhpYXdQ
    SPM
    SPM --- ---
    MIKULAS: No jo, ale uz mi fep dochazi :-D je to na prusovi, tam to dotazeni je celkem dany a nejde menit. Resin v tom lezel dost dlouho, nicmene tiskl jsem predtim nejakou blbost a ok. A z tehlech pokusu se taky vzdycky vytiskla podlozka a vsechny podpery, ale objekt ne, takze proste asi na pendrek slicuju :-D (jinak zrovna tenhle model je blbej - je to model krajiny a baraku z dronu, takze je tam hromada nedostatku...)
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    SPM: přinejhorším vymenis FEP... Ostatně to může být důvod, že se ti to začalo trhat.

    Není FEP povolený? Kalný? Moc utažený?
    FEP stárne, čim víc má UV, tim rychleji.
    Nebo máš kontaminovany resin.
    SPM
    SPM --- ---
    GRAGAGROGOG: aha, ok, zkusím. Snad to nevytvrdí tu vaničku komplet... :-D Díky :-)
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    SPM: Myslel jsem nic nevylévat ani to nesundávat z tiskárny. Jen z toho udělat celistvou vrstvu která jde sloupnout.
    SPM
    SPM --- ---
    GRAGAGROGOG: Já to na tom dně mám, ale jak to jsou malý kousky, tak to nejde pořádně odlepit :-) Nicméně schválně to zkusím - vylít z toho resin a násilně to přeexponovat, třeba to pak fakt půjde vyloupat lépe. Dík za tip :-)
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    SPM: Moje tiskárná v nastavení "exposure test"... nasvítím tím celou plochu displeje 20-30s, pak to jde sloupnout z rohu špejlí, chytit pinzetou a vyhodit. Vytvrzený resin klesá ke dnu takže i když by něco plavalo ve vaničce tak by se to mělo přichytit.
    SPM
    SPM --- ---
    Má někdo nějakej trik na sundavání nepovedených výtisků z FEP fólie u SLA tiskáren? :-) Nějak mi ta SLA technologie nejde a hromada výtisků se mi urve z podložky. Nicméně, dokud jsem tisknul rámečky na displaye a podobné věci, tak to ještě šlo - to jsem tu vaničku vylil, zmáčknul trochu prstem fólii a nepovedený canc jsem v jednom kusu vyndal. Teď mi tam ale už dvakrát zůstal nějakej složitější vehement, takže na tom dně vaničky byla nalepená hromada střepů, který se extrémně blbě vyndavaj a hlavně i extrémně blbě odlepujou z té fólie. Poprvé jsem to nějak dal, podruhé jsem do té fólie dloubal tak silně, až jsem si v ní vydloubal ďůlek, takže už nemá rovné dno :-) Tak jenom přemýšlím, co s tím příště, ať nezmrším novou fólii dvoumi výtisky :-D
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    :oD

    No other 3D Printer is more 3D Printed! #MRRF2022
    https://youtu.be/T5mJus0-5e0
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    EATHAT: ...jo ;oD
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    CYBERHIPPY: to vpravo je chiron?
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    ...upgrade in progress ;oD (linearne vedeni pro osu Y)

    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    ...dnes mi ceska posta dorucila chybajuce kolejnicky, pre upgrade tiskarny... uz som prestaval dufat, ze dorazia... super darek k narodeninam ;oD ...pjekny zaciatok tyzdna ;oD

    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    ...upgrade in progres ;oD

    (BIQU H2O vodou chladeny direct extruder + linear rail)

    JVCNC
    JVCNC --- ---
    ani ti tiskari tenhle koncept nevymysleli, je mnohem starsi
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    Ridiculous: Gov’t Contractor Copies Open Source 3D Printing Concept… And Patents It | Techdirt
    https://www.techdirt.com/2022/06/24/ridiculous-govt-contractor-copies-open-source-3d-printing-concept-and-patents-it/
    JAKES
    JAKES --- ---
    HONCKA: Zkus na Plzeňské, naproti hřbitovu, obchod Klínové řemeny.
    Asi osobně, nebo mailem a objedná skoro cokoliv.
    Klinoveremeny.eu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam