• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    _VYKUTALENA_
    _VYKUTALENA_ --- ---
    Ahoj uživatelé SLA printerů. Máte někdo zkušenosti s FEP lubrikanty, které zabraňují přilepení modelu na FEP? Kupujete případně v ČR nebo objednáváte ze zahraničí?
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    77WHITE: Tak na nějakej obyčejnej kvádřík asi jo. Ale třeba u tohodle co teď dělám mě přide, že vysunout kvádr a kutat do něj ten vnitřek, by bylo daleko složitější. Než vytáhnout z náčrtu stěny a pak ho jen zaklopit dnem.
    A hrany stejně zaobluju až na hotový věci, takže je jedno jakým způsobem vznikla.

    77WHITE
    77WHITE --- ---
    PISTA1: na krabicky je nejlepsi pouzivat prikaz Shell, kolikrat je to jedinej zpusob jak vyresit zaobleni hran bez slozityho prekreslovani. Tj vytahnout celej obdelnik a pak pres shell oznacit otevreny strany.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    ACID: Dík to je přesně ono.
    ACID
    ACID --- ---
    PISTA1: zakotvuje první číslem, u ostatních místo čísla klikni na tu první. Taky to lze udělat pomocí ekvidistanty ;)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PISTA1: parametricky modelovani?
    vytvor si paramter, nastav ho jako kotu -> pri zmene parametru se zmeni vsechny objekty

    dokonce i v CZ
    Parametrické modelování v programu Fusion 360 - 3D tiskárny Original Prusa
    https://blog.prusa3d.com/cs/parametricke-modelovani-v-programu-fusion-360_37411/
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Je možný ve fusionu nějak spojit koty aby se změnou jedné hodnoty změnila i na ostatních?

    Dejme tomu mám půdorys krabičky ze který vytáhnu 4 stěny a chci změnit jejich tloušťku kterou mám nakotovanou. Musím to dělat po jedný, ale chtěl bych to najednou.
    SPM
    SPM --- ---
    JVCNC: Zena taky tvrdi, ze je to moc maly, ale ja se v tom nevyznam :))
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    neni to nejak moc male? nebo to ma byt jen miniatura jako privesek na klice?
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    ACID: vytiskni z ABS a nech vyhladit v acetonu ;)
    SPM
    SPM --- ---
    HNIZDO: Ne, nebylo to ještě vyzkoušený :-D

    ACID: Ta fotka možná trochu zkresluje, ale na tomhle kusu je to akorát rozvrásněný na tom prvnim rozšíření, kde ten převis byl pro to SLAčko moc velký a tam jsou zuby. Ale ten zbytek alespoň takhle v ruce působí fakt dokonale hladce. Jestli někdo má nějakou dobrovolnici na vyzkoušení... :-D :-D :-D ale přijde mi, že co se týče hladkosti, by to fakt fungovat mohlo (spíš si nejsem jist co nějaká zdravotní nezávadnost a alergické reakce na ten materiál).
    ACID
    ACID --- ---
    SPM: pořád ne tak hladký, jak by bylo potřeba..
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SPM: Kde máš prostor na kostku? :o

    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    SPM: I wont lie, I have some questions
    SPM
    SPM --- ---
    HNIZDO: Kdyz uz tu jedeme ty fotky :-D :-D prusa SL1 a flexible resin. Prekvapilo me, jak je to hladky. A tech tough resinech ty vrstvy jsou porad trosku videt, ale tohle fakt udelalo jednolitej hladkej povrch

    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Anycubic Mega X, stock out of the box, PLA co s tim dodali, bez ladeni a povrchovych u/oprav
    (kvalita tisku na mne udelala dojem, notabene jsem ji do niceho nemusel (ani neumel) mluvit; projekty nejsou moje)

    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    ...tisk na SLA tiskarne Anycubic Photon ZERO.... ;oD

    SPM
    SPM --- ---
    Tak já toho SLA průšu asi rozbil :-( Jak jsem tu nedávno zrovna řešil, čím loupat ty zbytky z fólie. Tak jsem pak vyměnil FEP, znova zkalibroval tiskárnu, dal další verzi k tisku a nevytiskla se už ani podložka. Vyndal jsem vaničku a přišlo mi, že v ní žádnej bordel nalepenej není - a to tam měla být ta podložka... haluz říkám si, pustil jsem to znova a zase nic. Tak jsem zkusil test displaye. Přes ten kryt vidím, že se mu rozsvítí podsvětlení, ale obrázek už neukazuje :-/

    No nic, jdu zkusit troubleshooting, kde se nejspíš píše jenom o kabeláži (která asi bude ok, pač by se jinak nepustilo ani to podsvětlení) a pak budu asi brečet. V záruce to samozřejmě už není...
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    HONZAK89:
    BIQU H2O direct extruder https://biqu.equipment/products/h2o-extruder?



    BIQU H2 Anycubic Chiron Mount by Sturg75 - Thingiverse
    https://www.thingiverse.com/thing:4967566?
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    CYBERHIPPY: Co je to zač? nějaké info by bylo?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam