• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    existuje neco jako bazar na 3D tiskarny ?
    NEPHIRUS
    NEPHIRUS --- ---
    WOJTISHEK: Zalezi na tom, jestli od toho cekas hlavne tisk (pak je Prusa dobra volba), nebo neustaly opravy neceho (pak si kup nejakou levnou cinu).
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    WOJTISHEK: Jestli stačí 180x180 tak za mě klidně. Slušná podpora, velká komunita, vcelku kvalitní provedení. Originálu samozřejmě, kromě hotendu, ten je velkou bolistkou kdyz ma clovek smulu.
    Kingroom KP3 ( jestli se nepletu ) je levnější ale je na to člověk sam a cena je na kvalitě znát.
    Jen ta konstrukce Mini je taková "meh" z mého pohledu ( stavel jsem Mini doma a po hromadě modifikací jsem s tim tak nejak spokojen ale jsem rozmazleny prumyslovejsimi tiskarnami ).
    Dneska bych volil RatRig V-minion, ale stoji mnohem víc.
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    Ahoj, je podle vas Prusa Mini+ dobrou vstupenkou do sveta 3D tisku pro naprosteho zacatecnika, nebo byste doporucili neco jineho?
    GLOB3LI
    GLOB3LI --- ---
    ma tady nekdo ender 5 plus a zkusenosti s 1.7.30 firmwarem? mam 1.7.20 a je tam par drobnosti, co mi vadi. co ctu, tak 1.7.30 je diky chybe v cinstine (da se pry opravit), ale ma udajne i z-axis levelling problem? jde mi o to, jestli si clovek polepsi prechodem na 1.7.30 a nebo se vyplati zustat na 1.7.20. diky
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ahoj, shanim nekoho v Praze s 3D tiskarnou, ktera umi tisknout vetsi veci nez takova ta klasika 25x25x25. (potreboval bych 500mm×500mm×500mm), je tu nekdo takovy, s kym by se dal objednat jeden tisk (repro tubusy)?

    moc dekuji za pripadny doporuceni (i klidne mimo nyx)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    nemate nekdo nejake pozitivni zkusenosti se servisem 3d tiskaren ? potrebuju seridit a oservisovat prusu i3 mk3s s mmu2 a nemam na to cas. mmu2 sem sestavil a nainstaloval ale nejak to zlobi. me se s tim nechce crcat, protoze mam hodne prace okolo domu a zabit s tim tejden casu pro me neni mozne. odbornik by to zvladl urcite rychleji. tak by me potesila osobni reference na nejaky servis, kde by to delali, nemusi to byt primo od prusi.

    praha nebo stredni cechy

    diky
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    SPM: na šetření sis měl pořídit jiný stroj :) Ne vážně, na supportech nemá smysl šetřit. Jejích "cena" jsou jednotky korun. Co je to v porovnání s motohodinou a clovekohodinou?

    Na začátku to prezen a pak ubirej, když chceš vyladit vzhled a třeba udělat sérii.
    SPM
    SPM --- ---
    MIKULAS: Šetří tím teda podstatně méně než prusa slicer :-) Ale já to měl teda vždycky postavené více do výšky, zkusím ještě takhle, co to vygeneruje :-) díky
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    SPM: jen pro srovnani, Lychee generuje autosupporty v default nastaveni takhle.
    Netvrdim ze to je hezke, ale urvat by se to nemelo.

    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    SPM: zkus nastavit
    - delsi osvit +10%, aby material vice vytvrdl (pokud tiskarna umi, tak zvedni vykon)
    - vice spodnich verstev (alespon 8)
    - pomaljsi lift off, aby se snizila sila pri odlepovani (nevim jak se to u tebe definuje, u me v mm/s, stahni treba na polovinu)

    Jinak me napada jen model naklonit, vezmi podelnou osu lezici karty a sklop ji o 20 stupnu
    = karta bude na jedne strane skoro lezet a na druhe bude cca 3cm od podlozky => cela bude muset byt na supportech
    SPM
    SPM --- ---
    MIKULAS: Průša blue flexi. Kupovaný někdy loni (načatý až teď), v nabídce teď snad ani není...
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    SPM: co je to presne za resin?
    SPM
    SPM --- ---
    Hmm, s tím flexem mi neni nějak přáno :-) Nic, jdu to zkusit ještě kolmo na výšku...

    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    VLADDRACUL: kdyby ti to nevyšlo, tak Cormet řeže taky mosaz laserem - říkali, že řežou úplně všechno, co jim neuteče z laseru =)
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    MIKULAS: diky, zkusim.
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    VLADDRACUL: ok, takže absolutní přesnost není podmínka... Tak zkus to plehaso, to půjde možná i z 1mm. Řeší se snad jen to, že z jedné strany musí být páska nebo matný povrch, kvůli odrazu laseru, tak si musíš říct v poznámce objednávky, která je pohledová strana.

    Nevím ale jestli ti stačí jejich slitina. Mosazí je spousta, oni mají jen jednu.
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    MIKULAS: ee, jsou to komponenty na opasek, ktery vysel z mody 2000 let zpatky :) ano, musi byt skrz. Nejuzsi prorez je 1mm

    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    VLADDRACUL:
    to je antena?
    Musi to byt skrz?
    Neslo by to litograficky?
    Jakou sirku ma ten nejuzsi element?

    Na maloseriovku bych doporucil toto: https://www.idilna.cz/cz/
    V jejich online aplikaci si naklikej objednavku - naimportujes DXF. Odahaduju to na 500 Kc za vse, prijde asi za 14 dni postou.
    Jediny problem iDilny je, ze maji velke stroje a vysledek muze byt trochu deformovany, pomackany od podavace...

    Na libustky pak mam jinou firmu u Mlade Boleslavi, zalezi na lokaci?
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    Ahoj, zkusím to i tady - kdyby vadilo, tak se smažu.
    Nenašel by se mezi vámi někdo (ideálně pražský) s CNC/laserem schopným vyřezávat 0.5mm mosaz? Potřeboval bych vyřezat celkem tři destičky, vetší má 50mm šířku, menší 30. Zkusil jsem to ručně dremelkou a málem u toho umřel :)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam