• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ARAON
    ARAON --- ---
    SKAUT: A no ovsem. Vzdyt jsem blbej.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ARAON: To je SLA. SLS je jina technologie.
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    a propos, mate nebo znate nekoho, kdo dokaze 3D nascanovat detskou nohu?
    Pripadne cele dite? Idealne v Praze.
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    TOM: to jsem taky potkal mam resinku, ale dospela noha by se nevesla ... detska jo
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    TOM: Nevim o tom že by Průša měl SLS tiskárnu. Nějak to vytisknout určitě půjde ale jen na poličku 🤣
    TOM
    TOM --- ---
    tohle by na průšovi asi nešlo? 🤔
    "The Cryptide sneaker" by Stephan Henrich - Sintratec AG
    https://sintratec.com/2022/01/the-cryptide-sneaker-by-stephan-henrich/
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    AXTHEB: Jsem projel Alík a hodil to do tabulky :)
    I s kupou věcí na víc do foroty, kdyby se něco posralo tak to můžu zrovna vyměnit a nemusím čekat jsem pořád na půlce průši ;)

    AXTHEB: Blbej není, ale manuálně nic moc.

    Jinak dnešní tisk, na kvaliu nehleďte, tisknu na funkčnost :)
    Nejlevnější PLA nacucaný vlhkostí a rychllejší tisk.
    Pokud chci kvalitní povrch, beru dražší vysušenej filament a tisknu pomalu.

    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    AXTHEB: Dokazes spocitat, na kolik te stala dohromady ta levna cina (pripadne vcetne hardware, co na ni uz neni)?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PISTA1: Taky zalezi jaky ma ruce kamarad. Rekl bych, ze kdyby sis ty poridil prusu, bys taky jen doladil a tiskl, jen to dolazeni by sezralo vyrazne min casu.
    NEPHIRUS
    NEPHIRUS --- ---
    PISTA1: Jasný no, doladit se dá spousta věcí, ale jako začátečník absolutně nebudeš tušit, takže v tom nakonec utopíš víc peněz než za plnýho Průšu, nemluvě o času a nervech.
    Obráceně to samozřejmě být může, ale Průša prostě obvykle funguje líp než levná čína, a má českou podporu.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    NEPHIRUS: Já sem koupil tu levnou čínu (Kingroon KP3S) a po tom, co jsem ho doladil, už jenom tisknu...
    Může to být i obráceně, kámoš si pořídil průšu, pořád mu něco nejde a furt se v tom hrabe.
    LYCO
    LYCO --- ---
    BLACKOUT: Já mám doma Trident a jsem s ním hodně spokojený
    BLACKOUT
    BLACKOUT --- ---
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    existuje neco jako bazar na 3D tiskarny ?
    NEPHIRUS
    NEPHIRUS --- ---
    WOJTISHEK: Zalezi na tom, jestli od toho cekas hlavne tisk (pak je Prusa dobra volba), nebo neustaly opravy neceho (pak si kup nejakou levnou cinu).
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    WOJTISHEK: Jestli stačí 180x180 tak za mě klidně. Slušná podpora, velká komunita, vcelku kvalitní provedení. Originálu samozřejmě, kromě hotendu, ten je velkou bolistkou kdyz ma clovek smulu.
    Kingroom KP3 ( jestli se nepletu ) je levnější ale je na to člověk sam a cena je na kvalitě znát.
    Jen ta konstrukce Mini je taková "meh" z mého pohledu ( stavel jsem Mini doma a po hromadě modifikací jsem s tim tak nejak spokojen ale jsem rozmazleny prumyslovejsimi tiskarnami ).
    Dneska bych volil RatRig V-minion, ale stoji mnohem víc.
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    Ahoj, je podle vas Prusa Mini+ dobrou vstupenkou do sveta 3D tisku pro naprosteho zacatecnika, nebo byste doporucili neco jineho?
    GLOB3LI
    GLOB3LI --- ---
    ma tady nekdo ender 5 plus a zkusenosti s 1.7.30 firmwarem? mam 1.7.20 a je tam par drobnosti, co mi vadi. co ctu, tak 1.7.30 je diky chybe v cinstine (da se pry opravit), ale ma udajne i z-axis levelling problem? jde mi o to, jestli si clovek polepsi prechodem na 1.7.30 a nebo se vyplati zustat na 1.7.20. diky
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ahoj, shanim nekoho v Praze s 3D tiskarnou, ktera umi tisknout vetsi veci nez takova ta klasika 25x25x25. (potreboval bych 500mm×500mm×500mm), je tu nekdo takovy, s kym by se dal objednat jeden tisk (repro tubusy)?

    moc dekuji za pripadny doporuceni (i klidne mimo nyx)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam