• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Docela by me lakalo si zkusit "zivot na farme" :) tedka mam obdobi delsiho volna, nepotrebujete nekdo na chvili pomocnika k tisku ? Kdyztak posta.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    FERNIE: Tak tohle bylo pred osmi lety :)
    KRYSTOFK
    KRYSTOFK --- ---
    tech 24h mi rekl slicer na nehrubsi nastaveni s nejrychlejsim default tiskem. Ono se rekne stojanek, ale ma to 18cm podstavu a skoro 35cm na vysku, navic druhy dil nejde vytisknout bez hromady supportu :/ ani ten prvni neni vylozene 3D print friendly, fo uz za sve 3 mesice ve freecadu poznam i ja :)
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    THAIGRR: vykres jsem videl ... no a to stoji nekomu bezne na stole?
    Nebo se to pouziva v terenu? Nehodil by se spis zaves na opasek? !)

    Pomalejsi tisk = mensi vrstvy = jemnejsi povrch (v ose z).
    To plati u FDM tiskaren, u SLA je povrch hezky i pri rychlem tisku.

    Kolik vazi ta pistole?
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    THAIGRR: a já bych si dovolil poznamenat že teda ten model je designovanej dost na prasáka… to spojení šroubama by mohlo bejt mnohem elegantnější, Milan viditelný a líp tisknutelný..
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    MIKULAS: dobu tisku ani množství materiálu neodhadnu, výkresy k tomu jsou tady
    podle videa tam maj docela dost těch podpěrnejch struktur, který se pak vyhodí, tak jestli to tolik naroste na tom

    samozřejmě to chci i na parádu a machrovat s tím, že když si někdo koupí tu hračku, co na tom stojí, tak si pak může sám doma vytisknout stojánek
    ale nevím, jestli 2x delší tisk znamená 2x lepší výsledek povrchu
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    THAIGRR: odkud se vzala informace, ze se to bude tisknout 24h?

    Cena 150 Kc za tiskohodinu je myslim ok, ale nezda se mi, ze by to melo trvat takhle dlouho.
    jestli to potrebujes jako stojanek tak neni co resit - jestli se s tim potrebujes nekde chlubit na vystave a jde o finish, pak mozna...?

    Priprave za 200 je ok, docisteni zvladnes sam (a rekl bych, ze 600 je prestrelene - ten clovek to bude cistit asi tak 5 minut).

    Material (PETG) je 10Kc/g, ale opet se mi nezda, ze by to melo vazit pul kila? Mozna je tam material navic proto, aby se to neprevracelo, ale to bych osobne resil kusem zeleza, magnetem nebo tak nejak. Precejen ta hracka co na tom bude stat neni levna.
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    FERNIE: jakoze asi tak- já to klidně vytisknu- počítám litr max 1500 ale s časem je to horší…
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    FERNIE: díky
    dostal jsem jednu nabídku:
    Materíál 195Kč bez DPH
    Tisk 3000Kč bez DPH
    Příprava 200Kč
    Dočištění 600Kč
    FERNIE
    FERNIE --- ---
    THAIGRR: u nadšence, co bude chtít dát přátelskou cenu tak litr. U firmy bych počítal od dvojky výše.
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    hoďte prosím nějaký čísla, já fakt netuším, jestli to bude litr nebo deset
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    KRYSTOFK: 24h tisk? Materiál*2(na tiskárnu)*2(na šanci že se to vysere). Minimálně.
    FERNIE
    FERNIE --- ---
    KRYSTOFK: sam to pocitam podobne jak AXTHEB, byt s jinou hodinovkou.
    Tady mas kdyztak tool: https://www.omnicalculator.com/other/3d-printing
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Mne pred XY lety docela dobre fungovalo zpoplatnovat strojovej cas dvojnasobkem ceny pouziteho filamentu a zvlast pocitat a uctovat na tom traveny cas, pokud u toho byl ten, pro koho se tisklo a povidal si se mnou tak kilo za kazdou zapocatou hodinu, pokud ne tak dve ;)
    KRYSTOFK
    KRYSTOFK --- ---
    THAIGRR: fuuu, no když to vidím celý tak je to na hranici mý tiskárny, velmi těsně :)

    Nemám expy - co ostatní - na kolik byste nacenici 24h tisk 400g materialu na Prusa mini?
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    KRYSTOFK: tady jsou CAD podklady ke stažení:
    Print out 3D table stands for the FIP-500 | EXFO
    https://www.exfo.com/en/table-stand-fip-500/

    zkus na to mrknout, já ten přesnej rozměr nevyčtu, ale je to celý rozdělený na dvě části právě aby to bylo menší
    na kolik by to vyšlo?
    KRYSTOFK
    KRYSTOFK --- ---
    THAIGRR:
    pokud je to do 18cm strany, máš model a může to být v PETG, tak mám teď volnou tiskárnu ;)
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    ahoj, v 3D tisku se vůbec nevyznám... dokážete někdo odhadnout, na kolik by vyšel tisk takovéhle věci? existuje nějaká firma, kde by mi tenhle jeden kus vytiskli? nechcete mi to někdo vytisknout?
    Print out 3D table stands for the FIP-500
    https://www.youtube.com/watch?v=2dDFLQGMdFE
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ARAON: V pohodě, název může být matoucí 😄
    ARAON
    ARAON --- ---
    SKAUT: A no ovsem. Vzdyt jsem blbej.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam