• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    KULA: a neni lepsi si poridit hladkej PEI? ja teda nevim, ale na zakladni matro, jako je PLA by se mi teda nechtelo patlat se se sprejem, PEI je total blbuvzdornej, jen setres ipou a jedes
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SPACEX: jenze on je zacatecnik a hnat ho do stesti neni uplne co chces. ty klony jsou celkem verny verim ze je i klon MK3S
    KULA
    KULA --- ---
    SPACEX: no já jenom že od doby co používám tohle kombo mám přesně 0 problémů. např. PLA+ od PM 45°C, všechny materiály v podstatě na dolní doporučené hranici.
    SPACEX
    SPACEX --- ---
    RAINBOF: Za to už se dá sehnat i bazarová MK3s, když má člověk hodně štěstí.

    FAT: Případně nová Prusa mini za +-10k, ale názory se na ní celkem různí.

    KULA: On ještě někdo v době dostupnejch pei plátů používá sklo? :)
    KULA
    KULA --- ---
    PISTA1: proč nepoužívat sklo a 3DLac?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    vsak vpohode. kolem 12-13 by mel jit sehnat klon MK3s coz je vlastne MK3 s horsima vetrakama a konektorama na motorech a udajne nemagnetickou podlozkou.
    FAT
    FAT --- ---
    RAINBOF: Díky, Jsem fakt laik a ani jsem se nedíval na nabídku a šel jsem rovnou sem...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    FAT: prusa za 8k ? sjizdej bazary a zkus si sehnat MK2S lip as nepochodis myslim :)
    FAT
    FAT --- ---
    Ahoj, přemýšlím o tom, že bych koupil k Vánocům vnukům nějakou 3D tiskárnu. Chtěl bych asi Průšu a investovat do toho cca 8k. Jsem v téhle oblasti absolutní laik, jen znám princip. Proto se chci zeptat, jestli je v tomhle mém segmentu nějaká nabídka a co by asi tak bylo nejlepšího.
    Díky všem za rady i připomínky
    SPACEX
    SPACEX --- ---
    PISTA1: Základ je snížit o 0.1 offset oproti hladké straně. Téměř určitě to vyřeší tvůj problém, můj hrubý PEI od Energeticu nešetřím a jen jednou za měsíc přestříknu 3D Lacem. A jednou za čtvrt roku umeju jarem
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Čím čistíte hrubý PEI plát aby na něm drželo PLA a neodlepovali se rohy.
    IPA, líh, nic nezabírá.
    Jediný co funguje je že na něj kápnu jar, rozetřu papírovou utěrkou, opláchnu teplou vodou, další utěrkou osuším a hnedka plácnu na vyhřátej bed. Pak drží jak přibitý. Jenže všude píšou že vodu nee.
    ACID
    ACID --- ---
    QWWERTY: tohle bylo na trilabu, bed leveling jede s ohratym bedem, ale chtělo by to pohnout se z-offset
    To opačné pořadí by asi pomohlo.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ACID: za predpokladu, ze tisknes na Prusovi (bo nemam praxi se senzorikou jinych tiskaren)

    A) zkalibruj si Z, kdyz je vyhrata PINDA .. ie:
    1. dej PINDA cca doprostred bedu, 5 cm nad
    2. az bed dosahne cilove teploty, pockej 5-10 min, aby se od neho PINDA ohrala
    3. udelej kalibracni ctverce [QWWERTY @ 3D tiskárny]
    - cilem je mit trysku co nejvys, tak aby vrstvy byly jeste spojeny, ale co nejmin rozplacly
    4. pred kazdym tiskem predehrej PINDA stejnym zpusobem
    PINDA mereni je ovlivneno jeji teplotou a zatimco u normalnich modelu je ti relativne jedno, jak moc se rozplacne spodni vrstva protoze +-0.05mm, tak u grafiky to znamena rozplacly cary a hur vypadajici vysledek

    pokud mas octoprint, tak nainstaluj Bed level visualizer https://plugins.octoprint.org/plugins/bedlevelvisualizer/
    zadny bed neni 100% rovny, tzn. pokud chces konzistentne vypadajici grafiku, tak je potreba najit oblast, kde je bed co nejvic konzistentni, co se tyce variace odchylek.
    co se stane, kdyz je model umisteny do oblasti s ruznym zvlnenim je videt napr. tady, kde vpravo je grafika ok a ostra, ale v leve casti fotky je videt, ze je zelena moc rozplacla, neostra a prosvita skrz ni cerna, ktera se ve stejne vrstve tiskla jako druha


    B) vetsinou tisknu grafiku prvni a pozadi az jako druhy, resp. zalezi, jakyho chces dosahnout efektu
    - kdyz udelas grafiku prvni, tak zustane dobre viditelna a pozadi doplacne mezery. nektery detaily ale muzou byt vetsi/ne tak presny.
    - kdyz udelas pozadi prvni a rozplacne se to moc, tak v modelu nezustanou mezery, skrz ktery by byla videt grafika. ale kdyz mas dobre zkalibrovany Z, tak vetsina mezer zustane a grafika muze vypadat ostrejsi
    ACID
    ACID --- ---
    ACID
    ACID --- ---
    QWWERTY: zkusil jsem to s tím tvojim modelem a výsledek jakž takž, problémy 2:
    1) druhou barvu mi to začalo tlačit z flex extruderu, to snad půjde vyřešit přidáním třetího extruderu a použitím 1+ 3
    2) na hlavním tělese mi to dole a nahoře udělalo blob, nezachytil jsem přesně ten okamžik, přepínal jsem extruder, ale asi by pomohla malá wipe tower. Pokud bude čas, zkusím zítra.

    Každopádně dík, na to co potrebuju to bude fungovat.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ACID: tady jsem sepsal, jak dosahnout automatickyho vkladani M600 pauz na manualni vymenu filamentu
    ma to nejaky mouchy a chtelo by to dotahnout detaily, ale pouzival jsem to na skoro vsechnu embed grafiku co jsem delal

    Multicolor single extruder test by qww3rd0 - Thingiverse
    https://www.thingiverse.com/thing:3337449
    MATISK0
    MATISK0 --- ---
    ACID: Pauza, vyměnit, spustit.
    Nebo ještě fixy na bílém filament
    ACID
    ACID --- ---
    Lze s jednou hlavou bez mmu vytisknout 2 barevný výtisk, aniž by to musela být celá vrstva? Filamenty bych si prohodil ručně, ale nedaří se mi dohledat způsob, jak udělat 2 barvy v jedné vrstvě bez multihead tiskárny.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    PETamentor2 Is Latest To Turn Bottles Into Filament | Hackaday
    https://hackaday.com/2022/10/16/petamentor2-is-latest-to-turn-bottles-into-filament/

    3D printing bottle filament machine - PETamentor2 instructions and suggestions
    https://youtu.be/uSBCxH9358s
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Minimálně tam bude model panáčka, který se dá přetvořit do tvořítka 😁
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam