• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Mě se jednou povedlo malém zahoret když sem omylem použil 12v topné tělísko hotendu ns tiskárně, kde bylo napájení 24v. Ale to sem u toho byl :)
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    MRAKY:
    QWWERTY:
    A jednou za čas bych se podival na místa kde jsou silové spoje ( HE, HB ) jestli nejsou nekde stopy nadměrného tepla.
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    QWWERTY:
    XBAHNO:
    oki, diky za tipy :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MRAKY: jo, tisknu pres noc pomerne bezne nebo nechavam tiskarnu bezet zatimco jdu na nakup, etc...
    zkrat chyti jistice/proudovy chranic a dojde k automatickymu vypnuti
    tzn. zbyva jenom riziko pozaru. to byl pro me hlavni argument, proc enclosure na tiskarnu bude rack/plechova bedna a zadny drevo/ikea Lack stolky
    (ale za 4 roky provozu prusi jsem zatim nevidel nic, co by byt jenom naznacovalo palici se nebo horici material)

    pokud jsi i tak nervozni, tak muzes nad tiskarnu povesit neco takovyhohle. enclosure samozrejme porad vyhodou, bo minimalizace sireni do okoli + omezeni spadu hasiciho prasku mimo prostor tiskarny
    Protipožární hasicí koule FIREXBALL (1,3 kg prášek Furex 770, Fireball) | E-safetyshop.eu
    https://www.e-safetyshop.eu/p/protipozarni-hasici-koule

    (pro tyhle hobby potreby by asi stacila i podstatne mensi, ale ted zadnou nemuzu najit)
    tady tahle je 1.3 kg a tiskarny maji vypsany dokonce i v moznych usecase


    + klasicka rada na zaver: zkontroluj si, ze mas poradne dotazeny napajeci draty ve svorkovnici
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    MRAKY: jo, stejně nic moc jinýho u velkých věcí nezbývá.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RAINBOF: hele já o tom netuším nic, jen mi přišla reklama do emailu a zaujala mě cena, ale nezkoumal sem to
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    ti co maji prusu/fdm doma - mate odvahu/nechavate to bezet prez noc ? ;) ptam se jen z cire zvedavosti... nedavno jsem velmi vahal zda ji nechat bezet ( mam prusu mmu2 v samostatne mistnosti, v okoli jen zdi ( cihly,omitka ) a radsi jsem tisk vypnoul.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ANDY_WARHOL: no ja ta vidim uhlopricku ne velikost :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ANDY_WARHOL: nevis jak velky v tom je to lcd ?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Geetech má nějaké slevy, prodává resinovou tiskárnu alkaid za 99 dolarů. Má i nějaké klasiky. Nevím jestli je to pouzitelne, ale třeba to někoho zaujme
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KULA: ja mam Ipu ve spreji, takze nemusim nic nabirat ani otvirat, jen striknu a setru ubrouskem, co mam vedle, hotovo. A taky 0 problemu :)
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    ...takovy ten domaci 3D tisk ;oD

    Anycubic Chiron upgradovany na direct drive ( kapalinou chladeny extruder BIQU H2O)
    ...tiskova plocha 410 mm x 420 mm x 450 mm

    SKAUT
    SKAUT --- ---
    R0C3S3K: Asi nejlepší je IMHO magicgoo. To na PP se da pouzit i na TPU ( me fungovalo ).
    A kdysi když jsem zkoušel nějaké 40D tak na satenu mi fungoval 3dlac lip jak dimafix.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    kdyz uz tady zminujete ten Lac, da se to pouzit na tisk flexu (16D)? zkousel jsem zatim tisknout na hrubej praskovej plat bez niceho, coz doporucuje prusa, ale odlepuje se od podlozky,,, s lepici tycinkou se mi zatim uplne nechtelo patlat, tak jsem zkusil kancelarskou pasku, na mensi modely super, u vetsich se mi to po nejake dobe zacalo zvedat z podlozky i kdyz jsem nastavil teplotu bedu na 0,,, mam na to naplacat to lepidlo? nebo by se dal pouzit 3dLac?
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    Hladká PEI - jednou za čas mýdlo a voda
    Saténový ( Průša i Oseq ) jednou za čas mýdlo+ voda
    G10 - jednou za čas mýdlo+ voda.
    Jednou za čas = nekolik měsíců používání. Když jedu velké věci z abs tak dám dimafix /3dlac. Kterej tam mnohdy nechám a tisknu dál. Vydrží fakt dlouho.
    Jo na PP davam magicgoo.
    IPU jsem na podložku nepouzil ani nepamatuju.
    V práci mimo jine 2x Ultimaker ( takže sklo ) - dimafix a na nylon magicgoo.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KULA: jasne jen jsem priblizil o co jde :) mam to taky. napriklad davat to na PCB na ktery jsem tisknul ja, je pekna picovina :D
    KULA
    KULA --- ---
    RAINBOF: jo i a ne zároveň. V laku na vlasy je hromada hoven jako vlasová výživa, oleje s UV ochranou, parfémy.....
    KULA
    KULA --- ---
    R0C3S3K: jestli si dokáže jedinec stříknout deodorant do podpaží, zvládně i 3DLac. Prostě namíříš na desku, já dám papír před extruder aby to nešlo do vrtule větráku a jen to zmáčknu. Vyletí obláček, hned zůstane na skle. Smrdí to asi jako lak na vlasy tak 3 vteřiny pokud u toho máš nos. Nicméně pak můžeš dělat psí kusy a cokoliv prostě drží. 1x zmáknutí, 1x psssst, žádný bordel kolem, nic.
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    R0C3S3K: Od doby co mam magnetickou podložku s PEI co jde sundat a ohnout jí čistím tak jednou za půl roku...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam