• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    Hladká PEI - jednou za čas mýdlo a voda
    Saténový ( Průša i Oseq ) jednou za čas mýdlo+ voda
    G10 - jednou za čas mýdlo+ voda.
    Jednou za čas = nekolik měsíců používání. Když jedu velké věci z abs tak dám dimafix /3dlac. Kterej tam mnohdy nechám a tisknu dál. Vydrží fakt dlouho.
    Jo na PP davam magicgoo.
    IPU jsem na podložku nepouzil ani nepamatuju.
    V práci mimo jine 2x Ultimaker ( takže sklo ) - dimafix a na nylon magicgoo.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KULA: jasne jen jsem priblizil o co jde :) mam to taky. napriklad davat to na PCB na ktery jsem tisknul ja, je pekna picovina :D
    KULA
    KULA --- ---
    RAINBOF: jo i a ne zároveň. V laku na vlasy je hromada hoven jako vlasová výživa, oleje s UV ochranou, parfémy.....
    KULA
    KULA --- ---
    R0C3S3K: jestli si dokáže jedinec stříknout deodorant do podpaží, zvládně i 3DLac. Prostě namíříš na desku, já dám papír před extruder aby to nešlo do vrtule větráku a jen to zmáčknu. Vyletí obláček, hned zůstane na skle. Smrdí to asi jako lak na vlasy tak 3 vteřiny pokud u toho máš nos. Nicméně pak můžeš dělat psí kusy a cokoliv prostě drží. 1x zmáknutí, 1x psssst, žádný bordel kolem, nic.
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    R0C3S3K: Od doby co mam magnetickou podložku s PEI co jde sundat a ohnout jí čistím tak jednou za půl roku...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    R0C3S3K: 3D lac je vlastne totez co lak na vlasy z DMka za 20
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    KULA: pokud mas vsechno dobre nastaveny, nemusis zdaleka pouzivat ipu pokazdy, pokud je vse ok a neumastis si prackama podlozku, pouzivam cisteni treba na kazdej 3-5 model a spis jen pro jistotu

    s 3d lacem nemam zkusenosti, ale nerikej mi, ze nezanecha nejakej bordel, kterej se musi nejak dostat dolu, navic to musi pri aplikaci smrdet, coz ipa nedela
    KULA
    KULA --- ---
    R0C3S3K: znovu říkám, 0 problémů. A imho je složitější otevřít láhev, nabrat ipu na ubrousek, zavřít láhev, vyčistit plochu a doufat než 1x zmáčknout ventil spreje.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    KULA: a neni lepsi si poridit hladkej PEI? ja teda nevim, ale na zakladni matro, jako je PLA by se mi teda nechtelo patlat se se sprejem, PEI je total blbuvzdornej, jen setres ipou a jedes
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SPACEX: jenze on je zacatecnik a hnat ho do stesti neni uplne co chces. ty klony jsou celkem verny verim ze je i klon MK3S
    KULA
    KULA --- ---
    SPACEX: no já jenom že od doby co používám tohle kombo mám přesně 0 problémů. např. PLA+ od PM 45°C, všechny materiály v podstatě na dolní doporučené hranici.
    SPACEX
    SPACEX --- ---
    RAINBOF: Za to už se dá sehnat i bazarová MK3s, když má člověk hodně štěstí.

    FAT: Případně nová Prusa mini za +-10k, ale názory se na ní celkem různí.

    KULA: On ještě někdo v době dostupnejch pei plátů používá sklo? :)
    KULA
    KULA --- ---
    PISTA1: proč nepoužívat sklo a 3DLac?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    vsak vpohode. kolem 12-13 by mel jit sehnat klon MK3s coz je vlastne MK3 s horsima vetrakama a konektorama na motorech a udajne nemagnetickou podlozkou.
    FAT
    FAT --- ---
    RAINBOF: Díky, Jsem fakt laik a ani jsem se nedíval na nabídku a šel jsem rovnou sem...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    FAT: prusa za 8k ? sjizdej bazary a zkus si sehnat MK2S lip as nepochodis myslim :)
    FAT
    FAT --- ---
    Ahoj, přemýšlím o tom, že bych koupil k Vánocům vnukům nějakou 3D tiskárnu. Chtěl bych asi Průšu a investovat do toho cca 8k. Jsem v téhle oblasti absolutní laik, jen znám princip. Proto se chci zeptat, jestli je v tomhle mém segmentu nějaká nabídka a co by asi tak bylo nejlepšího.
    Díky všem za rady i připomínky
    SPACEX
    SPACEX --- ---
    PISTA1: Základ je snížit o 0.1 offset oproti hladké straně. Téměř určitě to vyřeší tvůj problém, můj hrubý PEI od Energeticu nešetřím a jen jednou za měsíc přestříknu 3D Lacem. A jednou za čtvrt roku umeju jarem
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Čím čistíte hrubý PEI plát aby na něm drželo PLA a neodlepovali se rohy.
    IPA, líh, nic nezabírá.
    Jediný co funguje je že na něj kápnu jar, rozetřu papírovou utěrkou, opláchnu teplou vodou, další utěrkou osuším a hnedka plácnu na vyhřátej bed. Pak drží jak přibitý. Jenže všude píšou že vodu nee.
    ACID
    ACID --- ---
    QWWERTY: tohle bylo na trilabu, bed leveling jede s ohratym bedem, ale chtělo by to pohnout se z-offset
    To opačné pořadí by asi pomohlo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam