• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RAINBOF: akorat je cernobilej
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JVCNC: kdepak to tam je.


    PECA: jde mi fakt o velikost displeje premejslim tu tiskarnu kuchnout :) za ty kacky mi to prijde jako dobrej set elektroniky a ostryho (bw hadam) displeje.
    PECA
    PECA --- ---
    JVCNC: Neví, "velikost displeje" se běžně udává jako úhlopříčka (byť z ní nevyplývá poměr stran).
    RAINBOF: Rozlišení je 2560 × 1620 px. Pokud ti jde skutečně o fyzické rozměry displeje, tak budeš muset vyvinout větší snahu. Bude to chtít vyhledat náhradní displej a co to je za konkrétní typ.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    PECA: spise ho asi zajima rozliseni
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PECA: a je to velikost displeje ? ja nechci tisknout totiz :)
    PECA
    PECA --- ---
    RAINBOF: Ono to je jen pro lidi, co umí číst: ● Larger Printing Size: 82(L)X130(W)X190(H) mm3.
    ;)
    KULA
    KULA --- ---
    MRAKY: Mě na Enderu 3 z druhé ruky zahořela TX60 spojka. Jdu do kuchyně, cítím gumu, jdu z kuchyně, na spojce už tančí malý plamen. Nicméně to spíš potvrzuje teorii, že číňan vyrábí termoplast ze všeho co má zrovna na skladě. Normálně by to tak spojka nemohla udělat. Udělala. Přepájel jsem si TX90 z GME a zatím dobrý!
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Mě se jednou povedlo malém zahoret když sem omylem použil 12v topné tělísko hotendu ns tiskárně, kde bylo napájení 24v. Ale to sem u toho byl :)
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    MRAKY:
    QWWERTY:
    A jednou za čas bych se podival na místa kde jsou silové spoje ( HE, HB ) jestli nejsou nekde stopy nadměrného tepla.
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    QWWERTY:
    XBAHNO:
    oki, diky za tipy :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MRAKY: jo, tisknu pres noc pomerne bezne nebo nechavam tiskarnu bezet zatimco jdu na nakup, etc...
    zkrat chyti jistice/proudovy chranic a dojde k automatickymu vypnuti
    tzn. zbyva jenom riziko pozaru. to byl pro me hlavni argument, proc enclosure na tiskarnu bude rack/plechova bedna a zadny drevo/ikea Lack stolky
    (ale za 4 roky provozu prusi jsem zatim nevidel nic, co by byt jenom naznacovalo palici se nebo horici material)

    pokud jsi i tak nervozni, tak muzes nad tiskarnu povesit neco takovyhohle. enclosure samozrejme porad vyhodou, bo minimalizace sireni do okoli + omezeni spadu hasiciho prasku mimo prostor tiskarny
    Protipožární hasicí koule FIREXBALL (1,3 kg prášek Furex 770, Fireball) | E-safetyshop.eu
    https://www.e-safetyshop.eu/p/protipozarni-hasici-koule

    (pro tyhle hobby potreby by asi stacila i podstatne mensi, ale ted zadnou nemuzu najit)
    tady tahle je 1.3 kg a tiskarny maji vypsany dokonce i v moznych usecase


    + klasicka rada na zaver: zkontroluj si, ze mas poradne dotazeny napajeci draty ve svorkovnici
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    MRAKY: jo, stejně nic moc jinýho u velkých věcí nezbývá.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RAINBOF: hele já o tom netuším nic, jen mi přišla reklama do emailu a zaujala mě cena, ale nezkoumal sem to
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    ti co maji prusu/fdm doma - mate odvahu/nechavate to bezet prez noc ? ;) ptam se jen z cire zvedavosti... nedavno jsem velmi vahal zda ji nechat bezet ( mam prusu mmu2 v samostatne mistnosti, v okoli jen zdi ( cihly,omitka ) a radsi jsem tisk vypnoul.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ANDY_WARHOL: no ja ta vidim uhlopricku ne velikost :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ANDY_WARHOL: nevis jak velky v tom je to lcd ?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Geetech má nějaké slevy, prodává resinovou tiskárnu alkaid za 99 dolarů. Má i nějaké klasiky. Nevím jestli je to pouzitelne, ale třeba to někoho zaujme
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KULA: ja mam Ipu ve spreji, takze nemusim nic nabirat ani otvirat, jen striknu a setru ubrouskem, co mam vedle, hotovo. A taky 0 problemu :)
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    ...takovy ten domaci 3D tisk ;oD

    Anycubic Chiron upgradovany na direct drive ( kapalinou chladeny extruder BIQU H2O)
    ...tiskova plocha 410 mm x 420 mm x 450 mm

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam